Szerelősín 35/7,5 megnevezései

Indította poleptc, 2019. február 24., 16:11:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

poleptc

Sziasztok !

Nem szeretnék teljesen belemenni a témába mivel ugye az ÁVK-t is hívják ezeregy megnevezéssel, arra lennék kiváncsi mi lehet a hivatalos vagy elfogadott neve ?
Én alapvetően DIN sínnek vagy kalapsínnek ismerem de több helyen láttam leírva TS-sínnek vagy hibásan C-sínnek ami ugye teljesen más rögzítéstechnikai elem.

S/K

Az ÁVK magyarul (áram-védőkapcsoló), említik még ÉV relének (életvédelmi relé),  FI relé német (fehlerstromschutzschalter),  RCD angol (residual-current device)
Magyarországon használatos az ÁVK megnevezés.


poleptc

Idézetet írta: S/K Dátum 2019. február 24., 17:55:57 DÉLUTÁN
Az ÁVK magyarul (áram-védőkapcsoló), említik még ÉV relének (életvédelmi relé),  FI relé német (fehlerstromschutzschalter),  RCD angol (residual-current device)
Magyarországon használatos az ÁVK megnevezés.

Köszönöm, de ezek szerint nem olvastad végig a posztot  ;D

Marton

Szerintem TS sín a hivatalos típus jelzés. Így rákeresve is megfelelő találatokat kaptam. Van 35mm-es meg 15mm-es méretben.
A 15mm-es kevésbé ismert de használatos, kapható. Sorkapcsokhoz használatos.
A C-sín itt tényleg téves megnevezés, ezeket anno Weidmüller sorkapcsoknál használtuk úgy 40 éve, de már "kiment a divatból".

Simon Endre

A kalapsín szokványos 35-7,5 és 35-15 méretben készül de használatos egyéb magasságban gyártott is pl. PLC-k tartóelemekén üregében sajtolt aktív áramvezető betételemekkel. A falvastagsága, anyaga felületi kiképzése perforációja felhasználása és szerelésmódja szerint választható. A G32 társa hasonlóan sokrétű , viszont csaknem sorkapcsok (dobozelemek) tartójaként szolgál néha kétsoros felhasználásban. A "G" változat használatánál vízszintes sínszerelésmél a magasabb oldal kötelezően csak alul lehet. Egy kis töténelem,  valamikor a 70-es években jelent meg hazánkban ez a sínezés és kapocsrendszer, akkor az aktuális szabvány tiltotta a rögzítésre szolgáló tartóelem érintésvédelmi felhasználását emiatt a sínre csatlakozó PE kapcsokat nem lehetett jogszerüen elfogadni. A külföldi kivitelezők hűlyének tartották ezt az előírást. Én is!

Marton

Endre!
Ez a "G" típus megjelölés nekem most új, melyik lehet ez? Talán a Weidmüller sorkapcsoknál is a 70-es években használatos asszimetrikus sínre gondolsz? Talán ehhez a sorkapocshoz való 32-es sínre gondolsz? Mert ez tényleg inkább G-re, asszimetrikusra hasonlít mint C-re, habár ez utóbbiként volt anno nevezve. Szereltem is vele a 70-es években.
Ilyen sínt nem fedeztem fel az internetes kínálatban, de sorkapocs elemet még kínálnak ilyet. Gondolom javítási, csere lehetőségként.

poleptc

Idézetet írta: Marton Dátum 2019. február 24., 19:14:44 DÉLUTÁN
Szerintem TS sín a hivatalos típus jelzés. Így rákeresve is megfelelő találatokat kaptam. Van 35mm-es meg 15mm-es méretben.
A 15mm-es kevésbé ismert de használatos, kapható. Sorkapcsokhoz használatos.
A C-sín itt tényleg téves megnevezés, ezeket anno Weidmüller sorkapcsoknál használtuk úgy 40 éve, de már "kiment a divatból".

Közben találtam egy másik megfogalmazást is :
"DIN-sín kalap profilú Hornyolt"
Amennyiben rákeresek a googleban ugyanúgy dob találatot a DIN sínre és a TS sínre is. Ez megint felvet egy kérdést hogy DIN sínekből van ezek szerint nem kalap profilú ? Endre által említett szerelősín engem inkább emlékeztet egy asszimetrikus C- sín-re ami így valóban G-nek néz ki,
egyszer én is találkoztam vele de nem gondoltam hogy mai napig használatos.

https://dl1.hu/legrand---eelosztas-252/037402l-legrand-g32-sin-horganyzott-2m



Marton

Korábbi hozzászólásomból lemaradt a link, íme:
https://daniella.hu/weidmuller-sak-2532-beige-krg-atmeno-sorkapocs-0279620000-21528
Ezek szerint egyről beszélünk a G esetén. Csak én így sosem hallottam pedig szereltem is vele egykoron.