EBF egyvonalas kapcsolási rajzai, és rajzprogramok

Indította JUVILL, 2012. január 01., 20:56:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Kivágtam a képeket a pdf fájlból, hogy jobban látható legyen. :)

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

kovacs_tizedes

Most botlottam bele ebbe: ProfiCAD.

A teljes tudású verzió letölthető) akár ún. "portable" formában is (installálni sem kell, csak kitömöríteni, és használatra kész), csak a licensz megvásárlásáig nem lesz legális a kereskedelmi célú használata -- szóval ki lehet próbálni, megfelelő-e. Van pár oktató/ismertető videó, kézikönyv és egy csomó szimbólum is, bár biztos kell rajzolni néhányat :).

Az ára sem túl vészes (ha az OmegaCAD alapverzió nem elég, pláne nem).

Magyarul látszólag nem tud.

Csatolok két képet a mintaprojektjei közül.

(Új vagyok itt, ha esetleg spamgyanúsnak vagy marketingelőadás-jellegűnek tűnne, elnézést.)

nova

A legtöbb műszaki rajzoláshoz és tervezéshez használatos szoftver cad alapú. A magyar nyelvi támogatás nagyon sok szoftvernél nem megoldott. Sokszor akkor készülnek, ha van olyan lelkes felhasználó aki felveszi a gyártóval a kapcsolatot és megoldja a fordítást. Persze erre érthetően nagyon kevesen áldozzák az idejüket, hiszen ha valakinek annyira megy a program használata, hogy le is tudja fordítani, annál értelmét veszíti a fordítás szükségessége.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Aduász

Ha az ár fontos szempont, akkor egyvonalas rajzoláshoz a WSCAD 5.5 Starter is megfelelő.
A maga 30.000Ft-os nettó árával nem mondható drágának és tartalmaz egyvonalas szimbólumokat is.