Milyen szerszámokat használjak villanyszereléshez?

Indította krisz1986, 2011. december 31., 14:40:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Rossz irányba toltad! Olvasd el a leírást, de szokott a gépen leni egy nyíl, hogy milyen a vágás iránya. Ha fordítva tolod, a port a kivágott hornyon keresztül "kicsapja" A gyémántkorongot ne forgasd, meg van adva a forgásiránya, tartsd be. A melegedés normális, elég nagy terhelésnek van kitéve a gép.

petike199600

Köszönöm a választ!
Most a tárcsa is jó irányba van feltéve rá, azért fordítottam meg mert nem jó irányba állt.
Viszont ha jól emlékszem jó irányba toltam én a gépet mikor vágtam vele. Kis méretű tégla van a falba építve, ennek van ilyen "hülye" tulajdonsága hogy jobban porol a szokásos téglánál? :D
Nem mindig porolt amúgy csak volt hogy tolom-tolom semmi por, aztán egyszer csak egy nagyobb adag kijött rá a szép edényekre meg mindenre...
Most egy extol márkájú legolcsóbb tárcsa van benne, de nem hinném hogy ez okozta a problémát.
A porszívóba még nem volt benne a porzsák. Lehet ez volt a baj?

petike199600

Köszönöm a választ!
Most a tárcsa is jó irányba van feltéve rá, azért fordítottam meg mert nem jó irányba állt.
Viszont ha jól emlékszem jó irányba toltam én a gépet mikor vágtam vele. Kis méretű tégla van a falba építve, ennek van ilyen "hülye" tulajdonsága hogy jobban porol a szokásos téglánál? :D
Nem mindig porolt amúgy csak volt hogy tolom-tolom semmi por, aztán egyszer csak egy nagyobb adag kijött rá a szép edényekre meg mindenre...
Most egy extol márkájú legolcsóbb tárcsa van benne, de nem hinném hogy ez okozta a problémát.
A porszívóba még nem volt benne a porzsák. Lehet ez volt a baj?

Gyurmaúr(fi-relé)

peti, tudjuk, hogy ismétlés a tudás jó édes muterja, de azért nem kell ennyire brutálba nyomatni...  :D

Fecó

A porszívóban ha van papír vagy műanyag filter, akkor nem szükséges a porzsák, sőt az automatikus "lerázatás" csak a filtert tudja tisztán tartani, a porzsák gyorsan eltömődik ipari használatnál.

petike199600

Bocsi Gyurmaúr! :D  :D :D
Igen van benne automatikus lerázatás.. Csak nagyon aggaszt miért porolt annyira és mostanában nem tudom majd használni és addig ezen fogok agyalni :D A tárcsától nem függ? Mert most a legolcsóbb tárcsa van rajta

simca

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2015. június 30., 21:04:58 DÉLUTÁN
Bocsi Gyurmaúr! :D  :D :D
Igen van benne automatikus lerázatás.. Csak nagyon aggaszt miért porolt annyira és mostanában nem tudom majd használni és addig ezen fogok agyalni :D A tárcsától nem függ? Mert most a legolcsóbb tárcsa van rajta

Attól függ inkább, hogy milyen rücskös, vagy göröngyös a fal a tárcsa közelében. Van, hogy a horonymaró talpa és a fal között akkora rések vannak, ahol egyszerűen kidobja, kifújja a port a tárcsa, még mielőtt el tudná szívni a porszívó.

Fecó

Azért ugye tisztában vagyunk vele, hogy a porelszívás nem azt jelenti, hogy a család ott ebédel melletted amikor vágod a falat, hanem azt, hogy nem fulladsz meg munka közben. Némi por az természetes, nyilván ha köd van a szobában, akkor valóban valamilyen probléma van.

petike199600

Köszönöm szépen a válaszokat!
Sokat segített mindkettőtök válasza! :)
Simca: Ezzel valóban beletrafáltál a közepébe mert a fal tényleg eléggé rücskös volt. Lehet tényleg ez okozta a kis porolást :)
Fecó: Köszönöm neked is a választ! :) Nyilván egy kis por az elmegy, itt sem volt szerintem nagyon nagy a por, csak a tulaj dramatizálta túl inkább :D
De azért az a kis por ami kijött valóban attól lehet hogy a fal egyenetlen volt :)
Köszönöm még egyszer a segítségeket!

980POWER

Ahol megkezded a marást eleve ki fúj.
A horonymaróra, ahol csatlakozik a porszívó cső, oda van valami kis zsák is, mi ennek a neve, vagy hol lehet ilyet vásárolni? Úgy értem, ha nincs porszívó.