Milyen szerszámokat használjak villanyszereléshez?

Indította krisz1986, 2011. december 31., 14:40:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

JÓ estét
             Találtam egy EINHELL MV-VC 1420  porszívót nem tudom meg vásároljam elég lesz-e ,hogy elszívja a horonymaró által keletkezett port. 

nyaki

Üdv!
Gyakorlatilag minden porszívó elszívja. A kérdés csupán az, hogy meddig bírja a strapát, mert bármilyen márkát is veszel, sajnos ezek legnagyobb ellensége pont az, amit szivatni akarsz velük. A legfontosabb a folyamatos pormentesítés a gépen belül, az meg nem olcsó mutatvány, ha állandóan cseréled a szűrőket. ...de hát valamit valamiért.

Zolexx

Estét/Napot! Kellemes Ünnepeket mindenkinek először is!

Kérdésem a következő lenne, hogy mi a véleményetek a nyomaték csavarhúzóról?
Személy szerint mindig jól megtépem a csavarokat, pedig nem kéne talán annyira, de hát inkább tutira megyek, minthogy kicsússzon bármi is. Mi a véleményetek erről? Használja valaki?

Üdv.

nyaki

Üdv!
Nem kell ide nyomatékkulcs. Nem egy űrtechnológiával állunk szemben.
Simán meg kell húzni rendesen, persze csak addig, hogy ne legyen menetszakadás vagy egyéb törés. Én sokkal fontosabbnak tartom a nyomatékkulcsnál a megfelelő méretű fogazott alátétet.

petike199600

Sziasztok!
Lesz mostanában jó sok csövezési munkám, és arra gondoltam hogy kéne venni egy csővágó ollót mert a sniccerrel elég macerás levágni ennyi csövet, ráadásul MÜ II-es csöveket vágok és falon kívül szerelem őket és számít, hogy a cső vége mennyire derékszögűen van elvágva. Sniccerrel néha ferdén vágok és nekem sem tetszik ez.
Szeretnék egy jó csővágó ollót venni amely alkalmas lenne a MÜ I,II,III csövek szép és gyors vágására. Olyan kéne ami nem eltörik mert már találkoztam olyan csővágóval ami szanaszét törte a MÜ II-es csövet.
Légyszíves adjatok jó tanácsokat!
Köszönöm szépen! :)

Villanyreszelő

Üdvözlet!

Fémfűrész mindenre jó bár lassabb,esetleg flex,az gyors sorjázni kell.Csőhajlító betét,ágy.Tágító tüskét is lehet csinálni a csövek összedugásához,én esztergáltam. Csinálni kell egy 90ˇés egy 45ˇfokos sablont,ahhoz lehet hajlítani,lehet kapni olcsó szögmérőt is.
Akinek nincs tapasztalata,vagy nem ismeri a megfelelő csavar meghúzó erőt,annak lehet hogy jobb a nyomaték kulcs.

Fecó

Mü II. csövekhez gyakori méretekhez vettünk innen EDMA Kéziszerszámok | HIDRA-MIX Kft.

Műanyagcső vágó (három méret) a neve, nekünk baromira bevált, bár nagyon hidegben ha nem vagy óvatos, ezzel is töröd. Kis taktikával, finoman megforgatva a csövet nyomás közben, viszont tökéletes fagyban is. Az ennél nagyobb csöveket úgy is ritkábban szereli az ember, ahhoz pedig a fűrész szerintem tökéletes. van a termékpalettájukon műanyag csatornákhoz (kisebb méretűekhez) is olló, szerintem az is hasznos. Tömszelence lyukasztáshoz, és csomó mindenhez vannak szerszámok, azonnal, raktárról. Nem reklámozni akarok, csak Mi nagyon meg voltunk velük elégedve.

nyaki

Olcsó, kicsi, keretes és lehet hozzá kapni különféle anyagokhoz lapot is.
http://www.homasita.hu/product/5135827
Nekem eddig minden anyaghoz bevált.

faxelektro

Jó napokat
               Ismeri valaki ezt a fém fa ,villany detektort
                                                                               Black -Decker  BDS 200
                 ha igen érdemes-e megvásárolni.
                                                                              Kösz         

faxelektro


             Melyik mérőműszert érdemes meg vásárolni a kettő
közűl.                                                                                      UNI-T
                                                                                                            UT201
                                                                                                DT266 Master Clampmeter
Ha valaki ismeri melyik pontosabb mert árban az UNI-T négyszer olyan drága.
                                                                                                                             Kösz