föld kábel behuzas

Indította hirvivo, 2017. augusztus 19., 14:33:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

hirvivo

Van egy 5x10 földkábelem amit egy kp csőbe kéne húzni ami kb 25 méter hosszú. Szerintetek hogyan tudom csinálni? Ötletek?köszi

nyaki

...esetleg egy 30m-es behúzószalag? ::)
A KPE cső átmérője legalább duplája, de inkább triplája legyen a vezetékhez viszonyítva. Kiegyenesítve a talajra fektetve és a vezetéket is csavarodás mentesre kitekerve, az adagolás végénél a KPE csövet megfogva, a túlvégén könnyen behúzható lesz a vezeték. Sajnos 2 emberes a művelet, hogy ne legyen szenvedős a dolog.
A tokozott 32-es PVC lefolyócsővel egyedül is megcsinálhatod. ;)
Hajlékony MT vezetékkel könnyebb boldogulni.

Gyurmaúr(fi-relé)

elnézést, hogy a csapos közbeszól, de miért is kell egy földkábelt csőbe húzni?? Max az út alatt kell, egyéb helyen nem, legábbis a földes helyeken. Egyébként én ezt úgy csinálnám, hogy a KPE csövet napos, meleg időben kiegyenesíteném, itt-ott ráhelyeznék vmi nehezéket, hogy úgy is maradjon, aztán napoztatnám egy ideig, hogy egyenes is maradjon. Kábellel is hasonló módon járnék el, mert pl. az NYY-J fekete külső köpenye jól fel tud melegedni a napon, utána olyan lesz, mint a kezesbárány...

hirvivo

A kpe cső max a duplája. Az már a földben van és azért kell abban át szenvednem vhogy, mert nem akarok 25m térkövet felszedni mert a régi kábel zárlatos lett. Sajnos nem tudom pontosan hogy mennyire van a két vége hajlitva a csőnek .

nyaki

Nos, akkor nem marad más hátra, mint a puding próbája.
A behúzószalagot jól rögzítsétek a vezetékhez úgy, hogy az átmérője ne legyen nagyobb, mint a behúzandó vezetéké, de hajlékony és megfelelően erős szakítószilárdsággal rendelkezzen.
Ha szerencsétek van és nincs megtörve a KPE cső, valamint a belseje tiszta és a befűzőszalag is simán átmegy rajta, akkor nagy eséllyel elsőre menni fog.
Ha a vezeték véletlenül mégis leszakadna a behúzóról, akkor nem kell pánikba esni. Kihúzzátok mindkettőt és lehet elölről kezdeni a mutatványt.

Fecó

Ezen a távon föld alatt már a behúzószalag bedugása is nehézkes lehet, pláne a vége felé. ahol ismét felfelé kellene haladjon egy nagyobb átmérőjű csőbe. Lehet hogy porszívóra és kötözőzsinórra is szükséged lesz....

hirvivo

Köszi a tippeket.
Porszívó van, meg vettem síkosító  szappant is hátha ha az elején segít, bár én is végétől félek mert az egy kicsit jobra is fordul nem csak felfelé jön.

sámli

A síkosító meglepően sokat tud segíteni, ne sajnáld, rakj bőven és folyamatosan a kábelre. Kétemberes a dolog a kanyarok miatt, egy tolja a kábelt, a másik húzza a behúzót.

hirvivo

Győzelem. Behuzo szalag nélkül, csak szappan és a kábelt végig szivaccsal töröltem hogy nedves Legyen és jobban csússzon. A végén már durva volt de csak sikerült. Holnap meglesz a horganyzott cső a ház falára és már lehet is bekötni.  :)

Fecó

Idézetet írta: hirvivo Dátum 2017. augusztus 20., 20:17:47 DÉLUTÁN
Győzelem. Behuzo szalag nélkül, csak szappan és a kábelt végig szivaccsal töröltem hogy nedves Legyen és jobban csússzon. A végén már durva volt de csak sikerült. Holnap meglesz a horganyzott cső a ház falára és már lehet is bekötni.  :)
Ugye tisztában vagy vele hogy a földkábelek mindkét felén kábelvégelzárót kell szerelni? Ugye azt mindenki tudja, hogy földkábelek szerelését szigorúan OKJ-s tanfolyamon végzett kisfeszültségű kábelszerelői képesítéssel végezheted csak. Természetesen a munka végén az MSZ 13207 szerinti méréseket és dokumentálásokat is el kell végezni. Hiszen ez mégiscsak egy szigorú szakmai fórum...:)

Tapatalkkal küldve az én HTC One_M8 eszközömről