4 emeletes panel érintésvédelme

Indította Szemelrockpeter, 2021. július 08., 17:44:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

S/K

Idézetet írta: pkajos Dátum 2021. július 23., 15:38:08 DÉLUTÁN
..nagyon finoman fogalmaztál.

Felülvizsgálni a jelenlegi - "értékelni" a létesítéskor érvényes szerint.

Semmi következetesség nincs benne. >:(

Nem tudjuk pontosan mi szerepel a felsorolás előtt.
...mert ha a "A felülvizsgálattal kapcsolatos szabványok" akkor minden belefér ie-mostanáig.

Nálam szerepel egy olyan hogy a létesítéskor érvényes rendeletek, jogszabályok, szabványok és utána a felülvizsgálat idején érvényes ....
Persze ha tudható/megbecsülhető a létesítés. Általában az elosztókról, vezetékekről behatárolható.
Szerintem.

tothgyula

Csak egy tapasztalat.
Már jónéhány tömblakás "Házi főelosztó berendezés"-ét és a villamos berendezését vizsgáltam. ÉVÉ-t,EBF-et,VV-t.
Az első kérésem az volt a közös képviselőhöz, hogy pakoltassa ki a kerékpárokat,babakocsikat és egyebet, mert addig nem végzem el a felülvizsgálatot. Kissé vonakodva, de meg is tette.

Szemelrockpeter

Érdekességből készítettem pár képet a "gyári" megoldásról.

tothgyula

A szokásos gyerekbetegségek-Az M-Al 10mm2-es vezetékeken szemes kötések
                                           -Egy csavar alatt csak 1 vezeték lehet bekötve
                                           -A piros védővez. saruja M6-os csavarral csatlakozik M8 helyett.
                                           -EPH (védőösszekötö) bilincs mérete? stb.
Tehát minősítés: NEM MEGFELELŐ !

Sztrogoff

Mai szemmel nézve igen igénytelen megoldás, de régen nem volt semmi kész, normális gyártmány, mindenki barkácsolt.
1986 előtt ez majdnem tökéletes volt, egy pici hibával, a nullázó áthidalót, ha már muszáj volt mindenképp egy csavar alá több vezetéket fogatni, én nem az elmenővel közösítettem volna.
A közösítés, hát, az régen benne volt az agyakban. A Hajdú bojlert is úgy dizájnolta a gyártó, hogy vagy négy védővezető-test csatlakozás van egy csavar alatt (én nem szerettem ezt kiskoromtól fogva, rézsíneket vettem, és furkáltam feszt, de támszigetelőre is nehezen bukkantam, azt is valamiből ki kellett operálni, kettéfűrészelni, akármi, stb). Biztos benne volt a szerelő úr egy lelki mellékvágányban, mert a nullánál a síndarab, amit kieresztett a sorkapocsból alul, az lehetett volna hosszabb, és így több csavart el lehetett volna helyezni rajta. :)
(csak az első képet nézve)

Szemelrockpeter

Végülis így oldottam meg. MKH 16mm2 saruzva, érvégezve, villámvédelmi szalagföldelő kengyel, festett csőről a festéket lecsiszoltam. Érintésvédelmileg megfelelő?

nyaki

Az EPH szalag és a 16 mm2 még csak-csak, de a többi korántsem. Ez így csak tűzoltás volt, de a parázs megmaradt. Tothgyula kolléga már kifejtette a probléma egy részét, azt miért nem csináltad meg?

Szemelrockpeter

A jegyzőkönyvben csak az EPH javítása szerepel:

LÉPCSŐHÁZ IV. EMELET:   
   jellege: száraz


   A villamos mérő és elosztószekrény szerelése megfelelő.
   A lépcsőház világítás szerelése megfelelő.
   A fűtési hálózat EPH csatlakozó bilincse laza, a bilincset cserélni kell!
   Az elosztóban tisztító karbantartást kell végezni!

                                                   ,,S"

nyaki


Fecó

Mivel Szemelrockpeter kollégát a jegyzőkönyvben szereplő hibák kijavításával bízták meg, ő teljesítette a feladatot. Majd 3 év múlva jön a következő felülvizsgáló, és esetleg talál mást is :)