Áramvédõ kapcsolókkal kapcsolatos tapasztalatok

Indította nova, 2011. december 18., 17:24:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

recens

Nos a dugaljakat majd karbantartásra fogják szerintem használni természetesen képzetlen személyek, gondolom.
Tisztában vagyok az előírásokkal, de akkor ezt most, hogy lehet így kivitelezni?
Konzoltáljuk a tervezővel vagy mi a szösz?

Fecó

Talán a 20 A is érdekes, általában egy aljzat 16 A-ra van méretezve. Van kivétel a szabványban:

"szakképzett vagy kioktatott személyek felügyelete alatt használt csatlakozóaljzatok esetében, pl. egyes kereskedelmi vagy ipari
helyiségekben"

További kérdés, hogy aki kinyit egy uszodai elosztót, hogy hozzáférjen a dugaszoló aljzathoz, annak nyilván kioktatottnak kell lennie, hiszen milyen okból és indokkal nyit ki egy zárral ellátott elosztószekrényt? Általános célra szánt dugaszolóaljzat az, amihez bárki hozzáfér szerszám és egyéb eszköz nélkül, és bármit bele dughat. Egy zárható ajtó mögötti elosztóban lévő szervízdugaljra szerintem csak ajánlani lehet az ÉVÉ relét, de kötelezni rá a megrendelőt nem. Zárható a szekrény? Illetve csak kulccsal vagy szerszámmal nyitható?

recens

ez jó kérdés elképzelhető, hogy zárhatóvá tehető de majd utánanézek.

tothgyula

Üdvözletem!
Nem hagy nyugodni a téma! Tételezzük fel, hogy jön a soronkövetkező ÉVÉ felülvizsgálat (ellenőrzés).
Az Új OTSZ 2, hogy77.§-a előírja " A felülvizsgálat része a villamosberendezés környezetének értékelése". Majd a felülvizsgáló megállapítja, hogy nem építették be a szükséges életvédelmet jelentő RCD-t.Addig pedig bizony történhet áramütéses baleset! Tervező Kollégák, ne ezen spóroljunk! A 20A-es kismegszakító pedig 1óra hosszáig bírja a 28A-es túlterhelést! Tehát csak 16A-es kismegszakító megengedett.
TothGyula felülvizsgáló.