Bojlerrel kapcsolatos kérdés

Indította Jani, 2010. szeptember 19., 20:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Nagyon jól néz  ki a prospektus, de azért van rendesen marketing benne. Okos hõmérõ, ABS rendszer, Nanomix, hogy jobban melegedjen a víz. Ezt utána kell tölteni? Nekem kicsit olyan hatása van mint a tv-ben a joghurt reklámba :) A dizájn persze nagyon szép, és persze ez is egy fontos szempont manapság.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Üdv mindenkinek !

Sajnos úgy állnak a dolgok /anyagiak/, hogy egy ideig mégis csak megmarad a régi jól mûködõ Hajdú 80-as.
Viszont hogy a látványa ne zavarjon azt gondoltam ki, hogy felteszem a plafon alá 5cm-el és
elé falazok Wedi lemezzel. Viszont így a hõfokszabályozó állítása körülményessé válik.

Abban kérném a segítségeteket, hogyan oldjam meg.

A hokedli megoldás lehetne, hisz úgysem kell naponta tekergetni. De ha már ezen módosítanék akkor energiatakarékossági megfontolásból egy idõ kapcsoló relét sem ártana belekombinálni. A kismegszakítók mellé a DIN sinre gondoltam fel szerelni. Vagy ha elég "dizájnos" akkor a fürdõszobai kapcsoló mellet is el tudom képzelni.

Várom az ötleteiteket!

nova

Energiatakarékosság miatt a vezérelt mérõrõl történõ fogyasztást szokták alkalmaznia kedvezményesebb díjszabás miatt. Akkor fût ha bekapcsolják. Ha nem használja az ember akkor kikapcsolja, máskülönben úgyis egy elõre definiált hõfokra van beállítva.
Mire használnád az idõrelét?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Üdv nova !

Az idõ kapcsoló arra lenne jó, hogy amikor nincs otthon az ember, mondjuk reggel 8 és délután 4 között akkor nem kapna áramot a bojler. A víz biztosan hûlne valamennyit, ha jól bekalibrálnám nem is kellene hideget hozzákeverni. Tehát nem kellene egész nap 60 C fokon tartania a vizet.

Amit Te javasolsz a vezérelt áram  fõleg az éjszakai meg a nappali völgy idõszakokban áll rendelkezésre. Egy nagy bojlernél ez valóban megoldás lehet de a 80 literes szerintem eléggé határeset. Egy 50-esnél már szóba sem jöhet.
Van aki csinál átkapcsolót ha nappal mégis elfogyna a víz, de úgy hallottam hogy ez éppúgy szabálytalan mintha a vezérelt áramot másra használná.

Egyébként mennyibe kerülne a vezéreltre való átállás? /Budapest/  Jelenleg 25 A van a lakáshoz.



Novill

A bojlernak a mennyezettõl 10cm.-t kell hagyni a robbanó felület biztosításához. Arra is kell gondolni, hogy 3-5 évente vízkõteleníteni kell és ehhez is kell helyet biztosítani. Nem hiszem, hogy energiát lehet megtakarítani, ha kikapcsolód bojlert, majd újból bekapcsolod. Inkább alacsonyabb hõfokra kell állítani, amely még megfelelõ lesz, ez kb. 60 fok körül van. Próbáld ki, írjad naponta a fogyasztást. És ebbõl el lehet dönteni a kérdést. Egyébként általában egy bojler felfûtéséhez kb. 4-5 óra is kell, ezt célszerû figyelembe venni. Az éjszakai mérõhely kialakítás függ attól is, hogy a jelenlegi milyen. Mert vannak, olyan régi kialakítású mérõhelyek melyeket még fel lehet használni, kisebb költséggel, mint egy új mérõhelyet. De véleményem szerint inkább 120 literes bojlertõl lenne célszerû. De ha mindenáron idõrelével akarod megoldani, és ha az elosztótól külön van kialakítva az áramköre, akkor az elosztóba is be lehet építeni. Nem célszerû a fürdõ szobában kialakítani, biztonsági okok miatt.

nova

Egy nap egyszer kell csak felfûteni a bojlerben a vízét :) annyit nem hûl a rendszer, elég jó hõszigetelés van a bojlerekben. Amúgy amit írtál, hogy a vezérelt mérõn (régebbi nevén éjszaki mérõ) keresztül felhasznált villamos energiát csak bizonyos fogyasztókhoz lehet felhasználni, ez igaz. Villanybojler, hõtárolós villanyfûtések. Mivel ennek kedvezményes a díjszabása (kb. fele a nappali áram árának), azért éri meg jobban erre csatlakoztatni a fogyasztókat.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Üdv Novill !

A válaszod megerõsít abban hogy egy 80 literes bojlert  normál használat mellet nem kedvezõ csúcskizárásos üzem módban mûködtetni. Bár ha valaki nagyon kevés meleg vízzel is beéri akkor talán igen.
A  mennyezettõl 10 cm egy kötelezõ elõírás? Egy 2003-as Stiebel prospektusban 40 mm vagy annál nagyobb távolság van megadva. Egyébként találkoztál már felrobbant bojlerrel?

Novill

A hajdú bojlereknél ez a távolság van javasolva. Egyébként már találkoztam felrobbant bojlerral.

NIDUS

Üdv!

Én is szemezgettem már a fent említett Ariston bojlerrel, de elsõsorban nekem is az alkatrész utánpótlás árai/lehetõségei jutottak eszembe. Most a bejegyzések elolvasása után megerõsítést kaptam ezen a téren.
Maradok a jól bevált Hajdu-nál, már pár évtizedet bizonyított, a fogyasztás pedig nagyban függ a szokásoktól is.

Az elhelyezéshez annyit fûznék, hogy részemrõl nagyon szerencsés helyzetben vagyok otthon, mert a fürdõvel szomszédos egy viszonylag nagy spájz, és oda átfordítom a "gépészeti" berendezéseket mosógépestõl. Így sem helyet sem szemet nem zavar

Novill

Igen azt hiszem Hajdu bojlerben még nem csalódott senki, tény, hogy drágább.