Motoros redőny bekötése

Indította Padavan, 2016. október 02., 06:52:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Padavan

Sziasztok.
10-12 db motoros redőny tápellátást kell megoldani még az ablak beépítése előtt. Milyen vezetéket javasoltok erre? Tudomásom szerint egy motor működése soran 100-120wattot használ. Bár biztos ez motoronként is változhat. Ez 0.4-0.6 A-t jelent 10db esetében 4A . Ennek csak akkor van jelentősége , ha este bizonyos időnél , sötétedésnél az összes egyszerre kezd lemenni. Ez által elég védeni egy 6A biztosítékkal? A ház belső szerelését.mui vagy muii vedocsoben szerelném bilincsekkel. A ház belülről gipszkartonnal burkolt lesz. Az ablakok mellé szerelném a kotodobozokat mert majd a kapcsolóból jövő szálakat is könnyen tudnám oda vinni amelyik redőnyhöz tartozik. Várnám ezzel kapcsolatban az észrevételeiteket, ill aki már szerelt ilyet, tapasztalatait. Köszönöm előre is.

nyaki

Üdv!
Mivel 1mm2-es keresztmetszetű vezetőnél kisebb installációban nem alkalmazható, ezért tehát marad ez a méret, C6A kismegszakítóval védve.

Padavan

Köszi a hozzászólásod. Tovább megyek. Távirányítós és fali kapcsolós is lesz. Hogy érdemes vezetékezni? Külön ki kell húzni a motorra a betapot és 2 érrel külön kimenni a fel és le mozgatáshoz?

nyaki

Ebben az esetben min. 5x1mm2-es vezeték kell.

Padavan

Köszi. Illetve még annyi, hogy egy redony mozgató fali kapcsolóval több redőny is mozgatható egyszerre? Mármint beköthető több is a kapcsolóba?

nyaki


Padavan

Kedves nyaki
Köszönöm segítséged. Többször kértem a redőny beépítőt, hogy küldjön egy doksit a motorról és annak bekötéséről. Sajnos mindhiába. Annyit tudtam meg, hogy Smart 35 SE 10 – 13 motor. Hivatalos normális adatlapot sem találtam róla. 5x1mm2 vezettekkel van ellátva. Nekem meg a betappot ki kellene alakítanom. A védő, nulla szál melett barna,fekete, ill fehér szálak vannak. Úgy tudom a fehér az a programozáshoz kell. Mire kell kötni a betapot? Esetleg ismeri vlki ezt a motort?
Köszi előre is.

nyaki

Üdv!
A barna/fekete lesz a fel/le mozgatás ere. A fehérek nagy valószínűséggel állapot visszajelzést látnak el, épületfelügyeleti rendszerhez, de a funkciójáról mindenképpen értekezni kellene. Ha nincs rá szükség, nem kell bekötni, de vezetékezni érdemes, hogy ha később szükség lenne rá, ne kelljen mindent újravezetékezni.

Padavan

Köszi, eddig ezt a barna fekete szálat én is kisakkoztam, csakhogy a redőny távirányítós, így nem tiszta számomra, hogy a 3x1.5 betapkabel barnáját melyikre kössem? :) próbálkozni nem akarok, nehogy kárt tegyek benne. Köszi előre is.

UI: azt végképp nem értem, hogy a gyártó miért nem teszi nyilvánossá a bekötését.

980POWER

Ez a típus nem távirányítható legalábbis nem közvetlen. A kapcsoló az lehet hogy távirányítható is de a motor biztos hogy nem, a fehér vezeték a végállás beállítására szolgál, de a motoron is van egy zöld gomb amivel be lehet állítani. Nem feltétlen szükséges bekötni.