CSaládi ház villamos hálózat felújítás

Indította atis88, 2016. július 04., 23:29:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

atis88

Köszönöm a tanácsokat! Holnap megyek felmérni az állapotokat, kíváncsi leszek a hajhullásom mértékére :)

recens

Sziasztok!

Szerintetek a Legrand RX3 áram-védőkapcsoló 4P 25A A 30MA 402074 miért ilyen olcsó a többi A típusúhoz képest? (8-10 ezer Ft)
http://www.legrand.hu/sites/default/files/rx3_jav.pdf
Ez számít valamit ezt írják :
Általános jellemzők
RX3 lakossági áram-védőkapcsolók - A osztályú feszültségfüggetlen áram-védőkapcsoló

ETI, EATON A típusú drágább.

faxelektro

Ez a típus zárlatra is szakít vagy csak kimondottan érintésvédelmi és tényleg nagyon olcsó.
Egy felújításnál találkoztam egy olyan esettel,hogy a világítótest az alternatív kapcsolásnál a fázist egyik FI reléről a nullát meg a másik Fi reléről kapja  és hol az egyiket hol a másikat veri le.Mit lehetne doboz bontás nélkül tenni mondjuk a lakáselosztóban.




























































 


nyaki

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2016. augusztus 08., 21:26:52 DÉLUTÁN
Egy felújításnál találkoztam egy olyan esettel,hogy a világítótest az alternatív kapcsolásnál a fázist egyik FI reléről a nullát meg a másik Fi reléről kapja  és hol az egyiket hol a másikat veri le.Mit lehetne doboz bontás nélkül tenni mondjuk a lakáselosztóban.
A két ÁVK körből csinálni kell egyet, azaz 1 ÁVK kivesz és az azon lévő kört rákötni a maradék ÁVK körére. ...vagy a világításnak az elosztóból kell külön N vezetőt húzni. Ez utóbbi megoldás sokkal bonyolultabb és költségesebb is, bár kétségtelenül üzembiztosabb megoldás.


Gyurmaúr(fi-relé)

nyaki, Fi-relét soha nem iktatunk ki, nem szüntetünk meg, mert amennyiben ezen okból vki egy csini kipikoporsóban a timitemetőben köt ki, akkor az illetékes derék villanyász pedig egy még csinibb karperecet és Edmond Dantesi böribüntit kap, oszt jónapot... :'(
Ha meg így alakult, akkor szépen kell húzni egy új  1.5-ös N-t a lámpáig, ha már nem lehet dobozt bontani, amit nem egészen értek, hiszen azt azért csináljuk, hogy a későbbiekben is nyitható legyen. Na, ezért is szeretem én a kábeltálca és az annak oldalára szerelt OBO, vagy Spels doboz kombót MBCu /MT /NYY trióval az álmenyó társaságában. Akiknél így szereltem, azok még ma is kezet csókolnak, pedig nem buznyákok... :P

faxelektro

Jó estét
             Nyaki tanácsa szerint csináltam és szerintem ugyanúgy védve van ÁVK-val az áramkör csak kettő drb világitótestel és egyTV dugaljal  több van az ÁVK áramkörén