Lekapcsolt állapotban is világító izzók

Indította paragulis, 2016. április 01., 11:18:05 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

tothgyula

ÉVÉ -Universalt használtan is tudsz venni, jó strapabíró.
Küldök egy e-mailt:farkassandor.hu@freemail.hu

Sztrogoff

Ez már sajnos azt a követelményt nem elégíti ki, hogy a szakadt védővezetőnél korlátozza a feszültséget, így csak előzetes tájékozódás - és esetleg a végpont őrzése, vasárnapi mérés, stb ajánlatos, mert kicsi az esély rá, hogy valakinek károsodása legyen a próbagombtól, de nem nulla.

nyaki

A kezelési utasításában ki van emelve, hogy feszültség alatti munkavégzésnek számít a vele történő mérés. Hurokellenállás és földelőmérésre még mindig jó műszernek számít. Én még használom a 61557 mellett.

Sztrogoff

Nem egészen arról írtam, hogy a mérést végző feszültség alatti munkavégzést végez. Hanem arról, hogy a műszer maga nem korlátozza a kiadott feszültséget, ami miatt a mért hálózaton okozhat másoknak kellemetlenséget. Erre írtam, hogy ha valaki szabályosan akarna eljárni, gyakorlatilag vagy munkaszünet idején szabad mérni, vagy ha tökéletesen ismeri az ember az áramkört, akkor felszólítja a segítője az áramkörről táplált készülékekkel dolgozókat, hogy ne nyúljanak semmihez. Régen elfogadott volt, hogy a korlátozott árammal történt áramütést (MSZ 4851/1 védővezető folytonosság mérés) kapó, hát, így járt. A következő generáció, ami már vagy 20 éve szokásos volt (UNILAP 100-at ismertem behatóbban), azok már úgy működtek, hogy leszabályoztak.
És már a 6-os kötet 2003-as kiadásában benne volt, hogy
...mérőműszerek és ellenőrző készülékek feleljenek meg az MSZ EN 61557-nek. Más mérőműszer használata esetén annak pontossága és biztonsága legalább ezekkel azonos legyen.
És ha jól emlékszem, erről a feszültség-nemkiadásról a 61557 rendelkezik.

Ami a hasznosságát illeti, magam részéről annak idején egy ÉVÉ-F-et heréltem ki, hogy a 10 A-es terheléssel mérjen hurokellenállást. Ha van érintkezési hiba gyanú, a folytonos 10 A az kihozza. Az Univerzálnál ha épp pislog az ember, mikor a terhelést egy pillanatra rákapcsolja, akkor a világításon sem látja meg, hogy baj van. Pont egy Univerzálos mérésnél jöttem erre rá. De ez persze csak az én szokásom volt.

nyaki

Tökéletesen igazad van, csupán egy megjegyzésnek szántam a hozzászólásomat.  ;)

faxelektro

Felszereltem ma egy kínai sz...t led távirányítós lámpa és távirányítóra nem reagál semmit a kapcsolóról működik változtatja a fény színét . Az elemek vadi ujjak feltettem néhány képet.

nyaki

Hali!
Szerintem ne erőltesd a dolgot. Vissza kell vinni az üzletbe és cseréltessétek ki. Más esetben kell egy elektronika javításban jártas szaki, de közel sem biztos, hogy meg is tudja javítani.

faxelektro

Kapcsolóról működik és a tulaj azt mondja neki nagyon jól van igy is tehát marad .
                                                                                                                       Kösz