Melyik érintésvédelmi műszert válasszam?

Indította deve94, 2015. január 13., 16:57:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

deve94

Tisztelt kollégák!
Lassan, felmerül a munkahelyemen egy ÉV műszer vásárlása. Eddig csak ÉV-univerzállal mértem, tehát a modernebb műszerekkel nincs tapasztalatom. Kaptam néhány ajánlatot segíthetnétek, hogy melyiket válasszam. Társasházak, üzlethelységek, műhelyek mérése lesz a feladat. EBF-em még nincs meg. (villámvédelem meg nincs tervben sem)

1. Amprobe Proinstall 100 ill. 200  ( globalfocus.hu) a 100-as nem tud földelési ellenállás mérést, és B-s Fi-relét vizsgálni (de ez a legolcsóbb az ajánlatok közül /150eFt netto/ a 200-as netto 250. Elvileg a Fluke műszer európai, olcsóbb változata ugyanazzal a tudással. lásd web-oldal

2. Metrel, amiről sok szó esik a fórumon is. Négy műszert ajánlottak:    Easi S;  Easi SE;  XE BT;  61557
Úgy tűnt, hogy itt sok kiegészítőt külön kell megvenni

3. Macrotest 5035 (229eFt netto) elvileg az árban benne van minden tartozék, és a kalibrálás is, ami a c+d nél még külön jön.

Várom a véleményeiteket, tapasztalatokat!
Üdv:  deve94

ELEKTOR-KALANDOR

Én annak idején a macrotestet választottam,nem bántam meg.A minden jár hozzá,nem kell külön csipesz,tapintócsúcs,stb. Rosszat nem tudok róla mondani.

deve94

köszönöm, és akkor a hordtáskát nem ajánlod megvételre, ha jól értettem a korábbi hozzászólásodat.
Hogyan jársz-kelsz vele?

Üzenet összefûzve: 2015. Január 14., 17:01:40 pm

Az aktuális ajánlatban az Amprobe műszerek drágábbak; Proinstall-100: 169eFt netto plussz kalibrálás (44 br) össz: 260e br (így már nem tűnik olyan előnyösnek, mint első pillanatra. A Proinstall-200 klibrálással, áfával: br. 410.
Így eddig a Macrotest 5035 mellett szólnak érvek.

ELEKTOR-KALANDOR

A táska jár hozzá,Csak a heveder + pénz1-2 ezerFT . ÉVF -EBF-WF -hez tökéletes.Ha érdekel hétvégén rakok fel képet hogy lásd mindent adnak hozzá.

deve94


petike199600

Sziasztok! Mint olvashattátok egy másik témában, a tavasszal szeretnék beruházni egy érintésvédelmi célműszerbe, hogy folytathassam a tanulást és munkát még jobb hatásfokkal végezhessem. Az eurotest műszerei tetszenek, de annyi van belőlük, hogy fogalmam nincs, hogy melyiket lenne érdemes megvenni. Van a "klasszik" darab, a 61557-es műszer. Nem tudom erről kinek mi a véleménye de még mindig elég jó ára van :D Aztán vannak az újabb szebb kijelzős darabok is :D Melyik éri meg a legjobban?

NagyPS

A lényeg tudja az összes szabványos vizsgálati módszert, ja és kezelje a RCD-ben az A, AC típusokat is. Aztán nem árt ha van hozzá sok kiegészítő. Az utolsó szempont a PC kapcsolat ez akkor igazán jó ha sokat fogsz mérni és sok adatot kell rögzíteni.

Keressél használt műszereket is, sok oldal van ahol lehet fellelni ajánlatokat, még az e-bay is jó szokott lenni ebben a témában.

Novill

Ki milyen műszert használ felülvizsgálatnál szigetelési ellenállásmérésre? Hasznos javalatokat, ajánlásokat várok, amit elöre is megköszönöm. Az árak is lénygesek  a műszaki paraméterek mellett.

tothgyula

Ha még tudsz beszerezni XS1000 tipust, sokáig tudod használni.Ütésálló, pontos ,max.1000V-os egyenáramú feszültséggel mér.

Fecó

Eurotest 61557, nem mai darab, de nem kell külön műszert hurcolászni. Az MSZ HD 60364-6 szerintire bőven jó. Földkálekhez a 13207 szerintihez viszont van egy UNI-T UT 513 ez 5 kV-ig tud, és jóval nagyobb méréshatárral.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről