Hűtőgép hiba javítás

Indította bizserge, 2014. augusztus 22., 14:10:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Cseréld le digitálisra (MH 2010B) az ára az eredetihez képest kb. 1/3-a. A barátomnál közel két éve működik hibátlanul a lustasága miatt nem építette be ezért a tetején egy kis dobozban lett elhelyezve. A tápfeszültsége közvetlen hálózati a paraméterezése sajnos egy kis időt vesz igénybe (a betanulás miatt) a termisztor kábelje csak kb. 1m viszont toldható vagy lecserélhető. A termisztor be lett fúrva a fagyasztótérbe az elpárologtató lap alá és polifoammal eltömítve.

faxelektro

Nem hűtő egy mikróról szeretném kérdezni mi lehet a gond be kapcsolom el indul forog bármennyi időre állítom nem melegít fel bármit rakok be. Három van nálam mindeniknek ez a betegsége más más márkák? Nem találtam mikrós topikor azért írtam ide.

coyote2

Esetleg még a mikró kapcsoló egyikke, ami az ajtó nyitása kor  bontja az áramköri?

coyote2

A kondi mellett lévő biztit nézted már?

Tapatalkkal küldve az én VFD 610 eszközömről


nyaki

Üdv!
A kondenzátorok nagy valószínűséggel hanyatt vágták magukat. Csere. A nagyfesz biztiket is ellenőrizd.

Simon Endre

Továbbá javasolnám;
A kis pirotechnikus.
Gombaétele gyorsan, egyszerűen.
A kezdő oroszlánszelidítők kézikönyve. Kadványokat

Csodaszerelő

Vásároltam egy magyar gyártású hűtőgépet, legolcsóbb kategóriát. A kompresszor réz csöve közvetlenül közbetét nélkül össze van forrasztva az alu hőcserélővel.

De az egyik cső még meg is van hajolva.


Nos ez a réz-alu kombó mennyire lehet tartós, illetve gond-e hogy törés van a csőben?

980POWER

A törés mindenképp gond lehet hiszen ellenállásba ütközik a gáz vagy a folyadék (nem tudom melyik ágon van) először rosszabb a hatásfok aztán, ha a kompresszor nem kedveli az olajütést, szét törik és nem fog hűteni, annak ellenére se, hogy a motor megy benne. Az alumínium réz kapcsolata nem gond, mert a neves klímák elpárologtatója és kondenzátora is alumínium, a csövei pedig réz csövek.

(Ilyen kuriózumokat mi is hoztunk haza mutatóba, gázt töltöttem rá mindent néztem mégis kicsi volt a nyomásesés, azt hittem a kompresszor kopott el, de amikor le akartuk cserélni, akkor láttuk, hogy a cső be van rogyva, falban volt, amúgy nem látszott.)

Cadillo

Üdv! Egy whirlpool hütő-fagyasztó van a bérleményben. Mindig csipogott mire rájöttünk, hogy a fagyasztó ajtaja nem zárodik jól és van hogy másodpercek alatt egy feneketlen tó lesz alatta. Mióta bezártuk a fagyasztóajtót nem csipog viszont néha durranó hangot ad. Nem tartottam normálisnak mígnem a sötétben szikràzott is. Vagyis ha jól láttam. Mi robbanhatott fel a jobb hátsó aljában? Vagy valami áthúz? Hogy tudnám ellenőrizni hogy biztonságos? Már a lakásban csak villanyszerelő cipőben és ruhában merek közlekedni mert kezd minden aljzatva falból is kijönni. A kérdésem, hogy felrobbanhatott valami vagy inkább áthúzott?

S/K

Üdv!
A robbanás keltette légnyomástól jött ki az összes aljzat a falból? :D

Félretéve a tréfát. Robbanás nem valószínű hogy volt, esetleg durranás, pukkanás. A látható szikrázás sem szokványos jelenség, bár a relé/kontaktor szikrázhat, de ezek egy zárt burkolt egységben helyezkednek el. Persze ha még az eredeti állapotban van.
Mindenképpen ki kell deríteni hogy mi okozza a szikrázást, mert ha látható akkor ott a szikra ki is tud "pattanni" és meggyújthatja  a környezetében lévő éghető anyagokat!
Fordítsd ki a hűtőt hogy lássad a hátulját és az aljzatból húzd ki majd dugd be és figyeld a jelenséget.
A legbiztonságosabb ha egy szakembert hívsz a hiba kiderítésére.