Internet hatása a villanyszerelésre, villanyszerelői hibajavításokra

Indította nova, 2013. december 29., 21:16:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán


Szirty

Üdv Kálmán!

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2013. december 31., 14:42:01 DÉLUTÁN
Én inkább maradok a könyveknél! 8)

Az mi?



:-)
(elnézést, de szilveszter este van)
Egyébként dicséretes!
No és természetesen BÚÉK mindenkinek!

mikerulz

Sziasztok!

Olvasva a hozzászólásokat a lényeg már elhangzott de azért pár mondatot én is hozzáfűznék.
Először is a pozitívum:
Nagyon jó, mert sok minden egy helyen van és egy-két "kulcsszóval" már teljes témákra rátalálunk, gyors visszajelzés és ami a legfontosabb, hogy mindez ingyen van.

De ami az előnye az egyben a hátránya is, mert a legfőbb kérdés, hogy az általad talált oldal/fórum vagy a kérdésedre érkezett válasz tényleg orvosolja problémádra vagy sem. És itt jön az, hogy jó oldalt találsz vagy egy olyat ahol van egy két lelkes ember de a témát csak felületesen ismerik viszont mivel te lehet laikus vagy így elfogadod a válaszukat aztán nekiállsz barkácsolni. Én azt mondom jobb ha egy laikus fél az áramtól és nem pedig úgy áll hozzá, hogy "ja csak ezt a két kábelt kell ide és már kész is?! Akkor ez menni fog nekem is, miért fizessek feleslegesen". Lehet otthon barkácsolni sokan csinálják ezt de azért van már olyan szint, ami ugyan egyszerű de mégis a szakember dolga, mert hibázni csak egyszer kell.

Szóval összességében az internet jó hatással van az ismeretek növelésére de szerintem túlzott önbizalmat is ad, mert sok helyen láttam már olyat, hogy volt egy válasz azt rendje és módja szerint az illető követte és otthon megcsinálta majd visszaírt, hogy hoppá valami mégsem jó, gondoljuk át újra és akkor erre kapott még egy választ aztán ment is vissza barkácsolni. Szerintem ez a villanyszerelésnél már nem megengedhető, mégha a végeredmény "csak" anyagi kár vagy egy levert kismegszakító lesz. 

Szirty

Idézetet írta: mikerulz Dátum 2014. január 04., 19:00:45 DÉLUTÁN
Szóval összességében az internet jó hatással van az ismeretek növelésére de szerintem túlzott önbizalmat is ad

Nos igen. Épp emiatt született az a mondás, hogy:
"Az információs szupersztráda az idiótáknak is a zsenialitás érzését kölcsönzi"

tothgyula

Tisztelt Kollégák!
Szirty és Könyves Kálmán kollégák Fejtegetései példaszerűek. Az OTSz és a 14/2004.(IV.19.)FMM rendelet pontosan azért írja elő az "Erősáramú villamosberendezések ellenőrzését", mert az élet és vagyonbiztonságot szolgálja. De még mindíg nem tartunk ott, hogy ezt MINDENKI tudja és felismerje. Ne a biztonságunkon spóroljunk!Ha már azt elértük, hogy minden lakásban felszerelték az áram-védőkaocsolót (RCD), már nem hiába használtuk az internetet. Üdv:Toth Gyula

Szirty

Üdv!

Igaz. Sajnos ennek is van rossz oldala. A rendeletekkel, törvényekkel, szabványokkal takarózó hatósági személyek helyzete komoly visszaélésekre ad lehetőséget, amit ki is használnak. De hát ilyen az ember és ez már politika.

NagyPS

Mert kitudnak, mert sokan megijednek a látványuktól is, plusz tisztelet a kivételnek magaslóról is kezelik a dolgokat. Ami ellen csak tudatosabb és jogot jobban ismerő polgárok tehetnek, amihez persze nem demagógiát kéne sokaknak elhinniük :) de ez már politikai oldal.