Kapcsolási feladat ötletek

Indította petike199600, 2013. május 29., 16:31:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Mindjárt vége a sulinak és én addig még szeretnék összedobni a suliban valami jó kis kapcsolást.
Ebben kérném segítségeteket, hogy adjatok ötleteket mit kössek. Valami vezérlést szeretnék csinálni falon kívüli kiskábel szereléssel.
Ne legyen benne termosztát meg olyan dolgok amiket kézzel nem lehet vezérelni. Szóval nyomógomb, kapcsoló... stb.
Bízom benne, hogy sok ötletet fogok kapni.
Várom az ötleteket.
Köszönöm szépen!

nova

Hát nagyon sok ötlet az eszembe jut, csak az a baj, hogy nem ismerjük milyen alkatrészek állnak a rendelkezésedre? Hiába adunk ötleteket, ha például nincsen időreléd, vagy hasonló alkatrészed.  ;)
Szerintem írd le, hogy milyen villanyszerelési alkatrészek állnak rendelkezésedre.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Mágneskapcsolókból töménytelen mennyiség
Időrelé is van vagy 5-6 db
Nyomógombok is vannak bőven
Kapcsoló is sok van

Simon Endre

Petike
Csináld meg egy úgynevezett lépcsőjáró kapcsolását, ehhez még időrelé sem kell. Ennek alapvető feladata kerekesszékes vagy lépcsőt járni nem tudó személy és eszköz szállítása.
A feltételek;
A két végpontról csak le illetve fel vezérelhető, (hívható) akkor ha a szállítólapon nincs teher, ami vagy a kerekeskocsi-babakocsi pusz egy személy, vagy a lépcsőzni nem tudó személy.( Ehhez egy rugóval előterhelt helyzetkepcsolót javaslok.) A mozgó egységen van a motort kezelő Le-Fel és Állj nyomógombok. Az irányok nyomógobjai csak terhelten használhatóak az Állj pedig mindíg. A végállásokban természetesen van helyzetkapcsoló  az előírás szerinti bontó érintkezővel és "beragadós" állj gomb, továbbá az illetékes irány gombja(i)
Sok sikert! Én értékelem azt is ha csak a kapcsolási rajzát hozod össze.

czapi

Üdv Petike!

Egy lehetséges feladat:
Készítsd el egy marógépasztal két végállás közötti állandó irányváltó mozgásának vezérlését.
A hajtás egy háromfázisú rövidrezárt forgórészű motor, mely hajtóművön és csavarorsón keresztül mozgatja az asztalt.
A gyors megállás biztosítására egy fékmágnes van beépítve a motorba amely a motorral együtt kap feszültséget.
Az irányváltó mozgásra való tekintettel a motornak mindkét forgásirányba kell forognia.
További követelmény, hogy az asztal egy tetszőleges középhelyzetétől akár jobbra, akár balra indítható legyen.
Csak leállítás után(S3) lehessen nyomógombbal irányt váltani(S1,S2).

F1 főáramkör védelme
F2 motor túlterhelés védelem
F3 Vezérlés védelme
S1 nyomógomb indítás balra
S2 nyomógomb indítás jobbra
S3 nyomógomb leállítás
SH1 bal oldali végállás kapcsoló
SH2 jobb oldali végállás kapcsoló
K1 mágneskapcsoló
K2 mágneskapcsoló

SRx tetszőleges számú segédrelé

petike199600

Köszönöm az ötleteket!
Simon Endre! Tetszik az ötleted majd agyalok rajta!
Czapi: Valami bonyolultabbra gondoltam.
Legyen benne 6-7 mágneskapcsoló 3-4 időrelé 3-4 ki és be gomb, Motorok is lehetnek, Van ventilátor is
Bocs ha bunkó voltam!
Köszönöm a tippeket!

petike199600

Sziasztok!
Mostanában nem nagyon csináltam vezérléseket, ma az iskolában egy csillag-delta forgásirányváltást kötöttem be de az könnyű volt. ( A rajzot én csináltam)
Szóval szeretnék tőletek valami jó kis feladatot kérni.
Lehet benne minden! Termosztát, nyomógomb, mágneskapcsoló, időrelé, trafó, végálláskapcsoló, stb.. minden.
Van az iskolában minden szóval jöhet bármi.
Írjátok le hogy működjön és én csinálok egy rajzot rá ( Ebből nem egy rajz lesz,mert elsőre úgy sem lesz jó.)
Előre is köszönöm a FELADATOKAT! (Remélem minél többet kapok hogy válogatnom kelljen.)  8) ;D :P
Köszönöm szépen!

nova

A második hozzászólásodat töröltem, mivel a rendszer összefűzte és az előzött másoltad be.  ;)
Biztosan kapsz hamarosan feladatokat, de mint látom az iskolában is kaptál. Előbb utóbb a fórum felhasználói is bedobnak neked valamit.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!