Szaklapok, szakkönyvek

Indította mikerulz, 2013. október 24., 09:23:57 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

mikerulz

Egyre többször találkozom azzal a ténnyel, hogy a napjainkban megjelenő, amúgy borsos áron kapható szakkönyvek igazából hasztalanok. Mondhatni a nagyja csak a felszínt kapargatja és kevés olyan van, ami egy témát igazán jól, átfogóan ismertet.
Sajnos erre legtöbbször csak akkor lehet rájönni, amikor már megvettük az említett könyvet.
Például a mai szaktankönyveket nem lehet egy kalap alá venni a régi Ipari Szakközépiskolai Tankönyvekkel.

Folyóiratoknál valamivel egyszerűbb a dolog, mert a régebbi példányszámok ingyenesen elérhetőek, vagy a szerkesztőségtől lehet referencia számot kérni.

Egyszóval, kinek mi az ajánlott irodalma?

Könyves Kálmán

Szerintem írd inkább ide, konkrétan melyik könyvvel, vagy folyóirattal nem vagy megelégedve, hátha a téma szerint könnyebben tudunk helyette mást ajánlani!
Milyen terület érdekelne leginkább?

Villanyreszelő

Hámory Albert  Villanyszerelés, Elektrotechnikai kapcsolások,stb. Vaterán 500 forintos nagyságrendben találhatók,nekem van iskolai tankönyv is,és az is érthetően szépen magyaráz.

Novill

Hol vannak a magyar nyelven írt magyar szerzők által megjelent mai szakkönyvek? Sajnos a mai szakmai folyóiratok és könyvek nagy része tele van reklámokkal. Lehet, hogy a fórum anyagából válogatva hasznos szakmai  könyvet lehet majd idővel készíteni  :)

Villanyreszelő

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. október 24., 19:59:36 DÉLUTÁN
Hol vannak a magyar nyelven írt magyar szerzők által megjelent mai szakkönyvek? Sajnos a mai szakmai folyóiratok és könyvek nagy része tele van reklámokkal. Lehet, hogy a fórum anyagából válogatva hasznos szakmai  könyvet lehet majd idővel készíteni  :)

Gergely István Elektrotechnika 2011

Szentgyögyiné Gyöngyösi Éva, Bencsik Ferenc Pál

Villamos anyagismeret és technológia 2011

mikerulz

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2013. október 24., 16:46:10 DÉLUTÁN
Szerintem írd inkább ide, konkrétan melyik könyvvel, vagy folyóirattal nem vagy megelégedve, hátha a téma szerint könnyebben tudunk helyette mást ajánlani!
Milyen terület érdekelne leginkább?

Közel 8 hónapja végeztem az egyetemen és folyamatosan szeretném az ismereteimet bővíteni. Sikerült is egy jó állást megfognom aminek előnye, hogy egy cég egyetlen villamosmérnöke vagyok ebből viszont az is adódik, hogy szinte minden, ami villamos kérdés legyen az gyengeáram, erősáram, vezérlés, szabványismeret a nagyja hozzám fut be. Sokat segítenek az "öreg villanyos rókák" de van olyan kérdés, vagy újdonság ami már szakkönyvekben található csak. Nem mellesleg a kezdetekben az egyik legnagyobb problémám az volt, hogy az egyetem nagyon sok mindent a fejedbe tuszkol de az alapokat csak nagyon csekély mértékben (pl egyvonalas kapcsolási rajz). A legtöbb alap dolgot nagy sajnálatomra csak a régi Ipari Szakközépiskolai Tankönyvekben leltem meg.
Ezért tartanám hasznosnak egy ilyen topic létezését, mert sok ismerős fiatal jár hasonló cipőben.

Amúgy az általam kedvelt könyvek:
- Gyuricza István, Dr. Ajtonyi István - Programozható irányítóberendezések - Hálózatok és rendszerek
- Elektrotechnikai szakismeretek [Műszaki Könyvkiadó]
- Dienes László - Kliment Tibor - Villanyszerelő szakmai ismeretek I-II-III

Ha angol segítség kell a szaknyelvhez akkor:
- Professional English in Use Engineering
- Everyday Technical English
- Programmable Controllers: An engineer's guide

Folyóirat:
- Magyar Elektronika

Nagy hirtelen ezek, amik viszonylag újabb kiadásúak és jól beváltnak érzem. Van még sok más könyv de nem akartam túl sokat írni csak a jobbakat :)


Könyves Kálmán

Kérek egy e-mail címet, hátha tudok segíteni!


Könyves Kálmán

Schneider Electric digitális magazinja

Weben és okostelefonon bárhol és bármikor elérhető friss szakmai hírek

Nagy örömmel tájékoztatja partnereit és az olvasókat a Schneider Electric, hogy útjára indult digitális magazinja, melyet rendszeresen szeretne eljuttatni Önhöz. Csupán egy kattintással bepillantást nyerhet a Schneider Electric termékeinek és megoldásainak kínálatába, tájékozódhat a piaci trendekről, olvashat érdekes alkalmazásokról a világ minden tájáról, a mindennapi munkájához hasznos információkat szerezhet...

Miben más ez a magazin?

A Schneider Electric a piacon elsőként alkotott olyan kiadványt, melyet nem a hagyományos módon lapozgathat, hanem a weben vagy akár okoskészülékén is. Vegye kézbe tabletjét, okostelefonját és olvassa a legfrissebb szakmai híreket bármikor és bárhol, ahogyan Ön szeretné! Az új magazin platformtól függetlenül bármelyiken olvasható, legyen szó Apple, Android vagy BlackBerry készülékről.

czapi


tothgyula

A legutóbbi szám részletesen leírja többek között " A hatósági átadás menetét".
A honlap címe www.villanyszaklap.hu ára elfogadható.
De itt van még az "Elektrotechnika", mely főleg elméleti magas szintű cikkeket is közöl, de szabványismereteket is.
Mindkettő ajánlható szakembereknek. Toth Gyula