Gáz,de mégis villany-ász!

Indította Cserrobi, 2013. szeptember 05., 15:51:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Üdv Gyurmaúr(fi-relé)!

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. szeptember 06., 20:18:30 DÉLUTÁN
Szerintem inkább ruházz be 3 fázisba és végy -akár használtan- egy kerámialapos tűzhelyt, oszt kapják be a gázosok az összes lógót, tokkal-vonóval. Te még jobban is jársz, mert télen tragikus, milyen szinten ingadozik a gáznyomás...

Én úgy gondolom, hogy a gáz kW/Ft tekintetében sokszorta olcsóbb a villamos áramnál! Így viszont kizárt, hogy gazdaságosabb lenne a villanytűzhely. Persze emellett praktikus, de inkább csak a gazdagok játékszere :-)
Ha nem így lenne, mindenki árammal fűtene.
A gáznyomás nem nagyon ingadozik szerintem,mert a fogyasztói néhány száz mbar nyomást a fővezeték több bar-os nyomásából előállító nyomáscsökkentő szépen stabilizálja. Így a fővezeték nyomásának gyakorlatilag meg kellene szűnnie ahhoz hogy a fogyasztónál csökkenjen a nyomás.
A gáz fűtőértéke az ami problémás télen. Telebasszák levegővel vagy CO2-vel nem tudom mivel (hogy a nagy elvétel miatt ne csökkenjen a nyomás), de a sumákság az egyértelműen megvan (vele együtt a durva lenyúlás is)
Néha olyan a gáz minősége télen nagy hidegben, hogy meggyújtani alig lehet. Egyszerűen nem hajlandó égni.


Üzenet összefûzve: 2013. szeptember 07., 12:26:00 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. szeptember 06., 20:18:30 DÉLUTÁN
Szerintem inkább ruházz be 3 fázisba és végy -akár használtan- egy kerámialapos tűzhelyt, oszt kapják be a gázosok az összes lógót, tokkal-vonóval. Te még jobban is jársz, mert télen tragikus, milyen szinten ingadozik a gáznyomás, meghát párásodik a kecó, nem is beszélve arról, hogy egy fasszányos kerámialapos a kikapcsolást követően több, mint 10 percig forró marad, tehát ha jól kitapasztalod, akkor egy leves, főzelék, stb sokkal energiatakarékosabban elkészíthető, s ezáltal jobb kedvvel fogod/fogjátok elfogyasztani! Nekem már tavaly egy épület felújítás-bővítés során tiltó reteszelőt kellett beépítenem a konyhai elszívónak, pedig a kombicirkó nem is egy légtérben volt a konyhával! Ráadásúl a kazánhelyiség rendelkezett lég beeresztő nyílással, sőt még ablakkal is. De a kéményesek csak hisztiztek, hogy addig nincs pecsét az engedélyre,ameddig nincs tiltó retesz. Úgyhogy lett és persze a konyhai elszívó betápja ezért a kazánhelyiségtől jön, nem mondjuk a konyhai dugaljak, vagy világítás közelben található elág dobozaitól.

Üzenet összefûzve: 2013. szeptember 07., 12:58:43 DÉLUTÁN

Üdv!

Elnézést a két üzenetért, a másodikat a rendszer írta :-)
Az első üzenet küldési kísérletének eredménye ugyanis egy szerver üzenet volt, miszerint: "A program nem futtatható". Visszaléptem és újra megpróbáltam, ez lett belőle.
Persze módosítással kivettem volna belőle a fölösleges részt, ha ekkor nem azt az üzenetet kapom, hogy: "Nem módosíthatod ezt a hozzászólást, mivel az időkorlát letelt."

...a technika ördöge sosem alszik (?)

exchange

IdézA gáz fűtőértéke az ami problémás télen. Telebasszák levegővel vagy CO2-vel nem tudom mivel (hogy a nagy elvétel miatt ne csökkenjen a nyomás), de a sumákság az egyértelműen megvan (vele együtt a durva lenyúlás is)
Néha olyan a gáz minősége télen nagy hidegben, hogy meggyújtani alig lehet. Egyszerűen nem hajlandó égni.

Na ez jogos, rokonnál konvektorok vannak, de 4-5 ösre fel kell húzni (7-es a max) hogy ne fázzunk, olyan hideg van. Főleg az tetszett mikor a -20 fokban befagyott a rendszer és elszállt a fűtés,  sok idő volt mire legalább egy konvektort újra bírt indítani.

Baltuga

Sziasztok,

én most éppen építkezés előtt állok, aztán érdeklődtünk , hogy milyen tűzhelyet lehet a mostani szabályozások áthágása nélkül beszerelni, ugye a járáson dolgozó mind szakképzett semmittevő sajnos nagyon ráér az ember csesztetésére, s büntetnek ha igazad van ha nem, csak a kiadott napi pénzbüntetés legyen meg, nos szóval nem lehet gáztüzhelyed és villamos sütőd , vagy gázos mindkettő vagy elektronyos. Mi is csak pilláztunk  ???

NagyPS

Jogszabályi pontok? ugyan sorolják fel. Ilyen sehol sincs sem az építési törvényekben sem a gázról szóló szabályozásokban sem a villamosenergia szabályokban. Legalábbis az elmúlt 3 hónapban ilyet nem láttam sehol.

Gyurmaúr(fi-relé)

Én tényleg nem értem, mit rugózol ezen a témán annyit?? Rakj be egy frankó kerámialapos villanytűzhelyt (persze csak akkor, ha van 3 fázisod, mert a Magyarosch hekmánnyal csak egy rakás szar lesz az eredetileg 3 fázisra tervezett tűzhely 1 fázison történő üzemeltetése!), mely a bekapcsolást követően 3mp után már és a kikapcsolását követő 10-5 percig még forró, ergo ha kitapasztalod, mi, merre, hogyan, akkor sokkal takarékosabban süthetsz, főzhetsz vele, mint a gázzal, mely télen tényleg hulladék!!
Egyedűl wok-nál jobb a gáz, de gondolom, nem vagy napi szintű wok fogyasztó?!

Cserrobi

3 fázis nincs a kéróba és nem is lesz.  De már hétfőn verik szét az egész lakást. Remélem nem hozzák be ezt a törvényt,ha mégis akkor kitalálunk valamit.



tothgyula

Tiszteljük jobban a Jogszabályokat!
Kedves Kollégák és mindenki aki olvassa!
Évente sokan szenvednek gázmérgezést és áramütést (halálosat is!).
A 11/2013.(III.21.) NGM rendelet (106 oldal) és egyéb jogszabályok, szabványok nem véletlenül jelentek meg. Ezeket csak el kell figyelmesen olvasni és szükség esetén SZAKEMBERHEZ fordulni. NEM TANÁCSOS "KÓKÁNYOLNI!" Tiszteljük meg a szakmát és törekedjünk már a biztonságra.Bizonytalan CO, CO2, stb. érzékelőkért ne adjunk ki 40 rugót, inkább biztositsuk a gázfogyasztó készülékek helyiségének levegő-ellátását és szellőzését. Az ÁVK pedig kihagyhatatlan 30A alatti készülékek esetében!
Tisztelettel aki olvassa. Toth Gyula felülvizsgáló

mecsa

Tisztelt Kollegák!

Jogszabály ide, jogszabály oda, ha kérik a reteszelést úgyis meg kell oldani, mert különben nem veszik át.
Engem a szakmai oldala érdekelne, hogy ki hogyan reteszelné az elszívóval (ami mondjuk még garanciás, és nem lehet szétszedni) amit csatlakoztatunk egy dugaljba, a gáztűzhelyet?

NagyPS


Cserrobi

Buff!  Nagynehezen elkészült a kéró,de nem kötötte vissza a konyhabútoros a főzőlapomat így hívtam egy szerelőt. (kár volt) Az is elkezdte mondani nekem az igét,hogy így meg így kell ezt bekötni. És ennyibe fog kerülni! Na gyorsan kirúgtam és bekötöttem Én azt a fránya gázt. (szappan volt) :D  Hozzáteszem utána jártam a dolognak és ha jön a felülvizsgáló,akkor megkérdezi mikor készült ez a ház és ha felújítás lesz a lakásba,akkor kell kialakítanom ezt a dolgot. De ez már nálunk egy életre szól amit most csináltunk! Tehát NO para.