Kapunyitás távjelzés

Indította faxelektro, 2013. augusztus 23., 21:08:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Olyan időrelét kellene választanod, ahol kiválasztható az a funkció, hogy egy bemenetre kötve a végálláskapcsolót, ahányszor az feszültséget ad, a bemeneti időtartamtól függetlenül, mondjuk 1 percig (vagy általad választott ideig) ad relékimenetet a csengő számára. A következő csengetés csak az ajtó bezárása és újbóli kinyitása után lesz.

faxelektro

A gond hogy ez rádiófrekvenciás vezérlésű csengő.

Fecó

A nyomógombot kivezetékezed, és azt kötöd az időrelé záróérintkezőjére. most hogy működteti a végálláskapcsoló?

faxelektro

A nyomógomb van kivezetékezve a végállás kapcsolóra az mikor zár szol a csengő mikor nyit nem csenget. A csengö rész bent van a lakásban a gomb meg a végálláskapcsolo a kapura szerelve.

Fecó

Értem, sajnos az időrelé miatt viszont kell a kapuhoz valamilyen tápfeszültség is (12-24-230 V) De elvileg ugyanúgy működik, a végálláskapcsoló ad egy bemenetet az időtag mondjuk Y1 bemenetére (Schneidernél), és az időrelé záróérintkezője "indítja" a nyomógombot. Olyan időrelét kell választani, ami tudja ezt a módot, hogy a bejövő jellel együtt indítja a kimenetet, de beállított idő után, hiába marad a bejövő Y1 bemeneten a villany, elveszi a kimenetet. Nem megoldható a villany a kapuhoz?

faxelektro

A kapuhoz megoldható mivel az üzlet csak két méter távolságra van a kaputól csak az időrelé típusa valamilyen rajz kelne és akkor meg is oldhatnám a szegény nénit nem zavarná a hosszú csengés.

Fecó

Általában én Schneidert használok, de szerintem csak a funkció a lényeg, ha találsz olcsóbb gyártót, nyilván az is jó. http://www.farnell.com/datasheets/1736871.pdf
24 V-240 V-ig, bármilyen tápot elfogad ha minden igaz. A1 és A2 kapja a tápfeszt, végálláskapcsolót bekötöd az A1 és Y1 közé, akkor zárjon, ha kinyílik az ajtó. A csengőgombot a 15-18 pontra. Kiválasztod a relén a B funkciót (4 oldal a katalógusban) és beállítod a neked megfelelő időt. Elviekben attól függetlenül, hogy rövid vagy hosszú ideig van nyitva az ajtó, a relé mindig a beállított ideig "nyomja" a csengőt. Csak ha bezárod és újra kinyitod akkor jön a következő jel, viszont ha nyitva marad fél napig, akkor hallgat...

Marton

Íme egy rajz.
Én egy osztrák "tele" gyártmányú univerzális időrelével készítettem a rajzot, de más gyártmánnyal ill. típussal is megvalósítható. Fecó is írt egy lehetőséget.
Lényeg, univerzális tápfeszű legyen, hogy alkalmas legyen a csengő feszültségéhez, továbbá kiválasztható illetve tudja a bekapcsolási impulzus üzemmódot. Hasonlóan viselkedik mint Fecó írásában olvasható, de itt nem az Y1-essel van a vezérlése hanem a tápfesszel.
Ennél a gyártmánynál a "Wu" üzemmód a megfelelő. Mellékeltem a leírását is.

Fecó

Ez így szintén teljesen jó, attól függ milyen relét kapsz olcsóbban, vagy mit forgalmaz a közelben lévő boltos :)

faxelektro

Köszönöm a segítségeteket de én úgy látom,hogy a rajz szerint vezetékes összeköttetés van a kapun levő gomb meg végállás kapcsoló és az előszobában levő csengő között de ez nincs mivel rádiófrekvenciás csengőről van szó.