A meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi.

Indította Novill, 2013. június 08., 21:36:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szerinted van-e értelme egy ilyen jellegű kezdeményezésnek?

Semmi értelme, mert ez csak kiadással jár. Nem valószínű, hogy ez változtat az emberek gondolkodásmódján.
5 (8.1%)
Van értelme, mert munkát is hozhat és talán pár embernek változik a hozzáállása a villamos hálózat biztonságáról.
57 (91.9%)

Összes szavazó: 62

p0flash

Hánytam vetettem a dolgot és arra jutottam, a mérő szekrényben lévő kismegszakítók guman táblája alatti helyzetet látva, hogy ilyen kókány ott nem maradhat! Szóval, köt a minimál költségvetés, de úgy képzeltem el, hogy az összesodort vezetékeket a NULLÁT és a PE-t is szétbontom, berakok 2 szigetelt leágazó sorkapcsot, az elmenő 4x2,5-es MT-t lebontom és egy használaton kívüli 5x2,5-es hosszabbítót felhasználva már meg is van a jó3/4-e a távnak ott megdobozolom és vetetek velük 10m 5x2,5-es MT-t és minden megoldódik azt hiszem még én is jobban fogok aludni.  :D

Gyurmaúr(fi-relé)

Skacok, bevallom; elvesztettem a fonalat, bár azt tudom, hogy nálam nincs Topkapi bazári hangulatú alkudozás, mert különben levonulok a buliból, oszt jónapot lesz...

980POWER

A gúmantáblás megoldás alatt még nem találkoztam rendes megoldásnak nevezhető kötésekkel. ahová 5 vezeték kell ott legyen 5 és nyugodtabb az ember, hisz számos kockázat van a nélkül is hogy saját magunk vállára vegyük más trehány munkájának súlyát.

nyaki


p0flash

Véleménye valakinek erről a termékről:

Megállná a helyét a N és PE vezetők szétosztására a lakásban?

alphamooncamp

Üdv !

Nem tudom hova fordulhatnék..., és teljesen járatlan vagyok ebben a kérdésben.

Hifi rendszerrel kapcsolatos a probléma. ( Több mint 10 éve gyűjtögettem rá a pénzt, és hát nem azt a teljesítményt nyújta, amit optimális körülmények között tudna. )

Panelban lakom, és nap közben képtelenség zenét hallgatni, mert annyira "koszos" az áram.

Az ötlet az lenne, hogy a hifimet, sztg.-emet stb. elektronikát, a hálózattól teljesen különálló áramkörre un. szigetre köttetném, ahol az áramellátást egy áramfejlesztő szolgáltatná.

Azt olvastam, hogy valódi színusz hullámot szolgáltató áramfejlesztőre lenne szükségem.

Nem tudom, létezik-e olyan áramfejlesztő, amit elektromos áram hajt, és mechanikusan ( ékszíj, folyadék, stb.) kapcsolódik egy generátoroz, ami aztán valódi színusz hullámú 230V-os váltóáramot fejleszt.

Ezt az un. "tiszta"  áramot használnám az elektronikák hajtására.

Fogalmam sincs, hogy ez kivitelezhető-e elméletben, és hogyan nézhetne ki gyakorlatban.

Várható fogyasztás ( folyamatos ) maximum 1500W. a csúcs, vagy pillanatnyi fogyasztás felszökhetne durván, olyan 5000W-ig is. 

Nem tudom ki tudna segíteni.

Amennyiben itt senki, úgy kaphatnék útbaigazítást?!

Köszönöm Péter

Fecó

Idézetet írta: alphamooncamp Dátum 2017. március 14., 20:03:50 DÉLUTÁN
Üdv !

Nem tudom hova fordulhatnék..., és teljesen járatlan vagyok ebben a kérdésben.

Hifi rendszerrel kapcsolatos a probléma. ( Több mint 10 éve gyűjtögettem rá a pénzt, és hát nem azt a teljesítményt nyújta, amit optimális körülmények között tudna. )

Panelban lakom, és nap közben képtelenség zenét hallgatni, mert annyira "koszos" az áram.

Az ötlet az lenne, hogy a hifimet, sztg.-emet stb. elektronikát, a hálózattól teljesen különálló áramkörre un. szigetre köttetném, ahol az áramellátást egy áramfejlesztő szolgáltatná.

Azt olvastam, hogy valódi színusz hullámot szolgáltató áramfejlesztőre lenne szükségem.

Nem tudom, létezik-e olyan áramfejlesztő, amit elektromos áram hajt, és mechanikusan ( ékszíj, folyadék, stb.) kapcsolódik egy generátoroz, ami aztán valódi színusz hullámú 230V-os váltóáramot fejleszt.

Ezt az un. "tiszta"  áramot használnám az elektronikák hajtására.

Fogalmam sincs, hogy ez kivitelezhető-e elméletben, és hogyan nézhetne ki gyakorlatban.

Várható fogyasztás ( folyamatos ) maximum 1500W. a csúcs, vagy pillanatnyi fogyasztás felszökhetne durván, olyan 5000W-ig is. 

Nem tudom ki tudna segíteni.

Amennyiben itt senki, úgy kaphatnék útbaigazítást?!

Köszönöm Péter
A fórum címe alapján épp jó helyen jársz :)

Sztrogoff

Még sosem néztem panelben hullámalakot, de a generátorok sem adnak ki tökéletes szinuszt, mivel nem végtelen a horonyszámuk, stb.
Ha a szomszédok befolyásolása zavarja a dolgot, akkor csak úgy hasraütésszerűen három lakásnyi méretet elfoglaló teljesítményű szerkezet tudna nulla és 5 kW között gyakorlatilag változatlan paraméterű szolgáltatást nyújtani.
De én nem bánom, ha nincs igazam, abból is tanulok.

980POWER

Tiszta áramot fejleszteni vagy a piszkosat szűrni, esetleg ebben az irányban is lehetne gondolkodni!

Miben mutatkozik meg a jelenség? Mármint mit halassz vagy nem hallasz ami ebből adódóan rontja a zenei élményt?

Mondjuk engem hamar kipattintanának egy panelból, ha zenét hallgatnék.  A 2 X 20 W kis Orion tornyot fél hangerővel megeresztve már a polcok, ablakok rezegnek rendesen, a nagy tornyot nem is lehetne használni panelben , oda nem is való hifi, vagy "szeretem, ha szomszédaim is jó zenét hallgatnak" lesz úrrá.  :) Van néhány régi hifitornyom és egy újabb Jamaha ez utóbbit napi szinten használom. A keverőn fel van tolva a hang, de nincs bemeneti jel és hagyományos izzót valaki felkapcsol, akkor hallani, hogy pattan a hangfal.

alphamooncamp

Köszönöm a gyors választ.

Azt gondolom, hogy csak jó alapra érdemes építkezni.

Ebből kiindulva "piszkos" áramot szűrni talán nehezebb, mint tisztát előállítani, de javítsatok ki, ha nem így van.


A jelenség:
Nap közben a zene lapos, dinamikátlan. Ugyanez este, amikor már nem megy a szomszédban a mosógép, meg a légkondi, meg akármi más, csak mondjuk egy TV, akkor visszatér a dinamika.

Ezek a számok ráhagyással jöttek ki, koránt sem fog felvenni ekkor teljesítményt, és nem is bömböltetni akarom, csak hát kellene az a fránya dinamika.

Igazából csak a dinamikai csúcsok kiszolgálása miatt gondolom, hogy szükség lenne ekkora teljesítményre.

Másik út meg az lehet, amit az autóhifiben is alkalmaznak ugyanebből a célból - tápkondenzátor.http://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=413

Vagy ennek a kettőnek a keveréke, nem tudom, csak gondolkozok, ötletelek, hogyan lehetne függetlenedni a szomszédoktól áramügyileg.

Szóval minden megoldás érdekelne.

Üzenet összefûzve: 2017. március 15., 09:09:09 DÉLELŐTT

Csak hogy Fecónak is válaszoljak, miért ide...

http://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=2279.0

Itt azt olvastam, hogy bizonyos kazánok rendkívül érzékenyek az áram milyenségére. Nekem is vmi. hasonló problémám van, ezért ide.

Mint írtam, szívesen fogadom, azt is ha a megfelelő fórumra irányítotok.