Egyfázisú motor indítása

Indította tothgyula, 2013. április 07., 14:32:08 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

És ha odébbviszed három métert (motortól), akkor is mutat ennyit?

Marton

Faxelektro!
Az a problémás lakatfogó helyett ajánlok egy praktikus, AC/DC áram mérésre is alkalmas kis méretű, jó tudású és megfizethető műszert.
UNI-T210E vagy ehhez hasonlót. Nekem is van ilyenem, szeretem használni. Nekem is volt anno az a szürke lakatfogóm, de rövid idő után ki is selejteztem.
Ha nem kell számla, akár az e-bay-en vagy hasonlón még olcsóbban is hozzá lehet jutni.
http://www.uni-t.hu/termekek/unit_ut210e_digitalis_lakatfogoacdc_aram_es_feszultseg_true_rms-p126/

Simon Endre

A lakatfogó a szórt mezőt méri az pedig annak jele, hogy a motorban hiba van és emiatt nem tudja azt visszatartani a legalább 1 cm-es öntvényház. (Ha csak nem alumínium?) A röpsúlyos motorok nem belül vezetékezettek a hátsó pajzshoz külső kábel megy. Ez szerencsére kikopott módszer a '60-as években dívott főleg  a holland háztartási gépeknél. Jellemző az alphelyzetben halható surlódó hang és robusztus ventillátor oldal a potenciális balesetveszély miatt.

faxelektro

Egy jó vezeték keresőt vásárolnék, milyent ajánlnátok ami falba 1-2cm mélységben biztosan érzékel?
A másik képen levő trakonhoz mit szóltok azt nem rég vásároltam, a motorral csak csütörtökön foglalkozom kell egy kis pihenés az ünnepeken.

Marton

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2018. december 25., 14:57:28 DÉLUTÁN
Egy jó vezeték keresőt vásárolnék, milyent ajánlnátok ami falba 1-2cm mélységben biztosan érzékel?
A másik képen levő trakonhoz mit szóltok azt nem rég vásároltam, a motorral csak csütörtökön foglalkozom kell egy kis pihenés az ünnepeken.
Vezeték keresőt nem tudok ajánlani.
A Tracon lakatfogó az általam ajánlotthoz képest keveset tud, meg kis áramokra nem igazán ideális, nem kielégítő a felbontása. Csak AC áramra jó, DC-t nem tud.

faxelektro

Egy 0,37 kw háromfázisos motort hoztak kössem be monofázisra fűtés kazánhoz használnák .Bekötöttem a képen is látható , előszór két darab 8mikrost raktam rá de nem indult el majd egy 25 mikronkondival elindult és 1Amper kb az áramfelvétele így maradhat-e mivel most más kondim nincs vagy hanem holnap vásárolok és lecserélem. Úgy nézem a fordulat is igen nagy szerintem ez a motor frekvencia váltóval volna igazi. Meg mondom a tulajának hogy vásároljon egy frekiváltót, milyent ajánlnátok mert skót a gyerek?

Marton