Fogyasztásmérő helyek engedélyeztetése, mit lehetne jobbá tenni?

Indította Novill, 2013. április 04., 19:12:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Ebben teljesen igazad van az OKJ-s vizsgának van nagyobb értelme. Ha jól vissza emlékszem a regisztrált tanfolyamon sok nyugdíjas korú volt. Ez is és a megrendelt mérőhely munkák száma fogja el dönteni, hogy van-e értelme gazdaságossági szempontból a költségek fel vállalásának. A jövő a fiatalságé, ha van pénzük erre  :D :D :D. Egyébként azt nem értem, hogy a kollégák miért támogatják a szakma túlszabályozását ennyire.

Fecó

Támogatni? Szó sincs róla, inkább amolyan kényszeredett belenyugvásnak hívnám :) Utánaszámoltam, és még igen sok év van nyugdíjig. Közben eszembe jutottak tanulóéveim a 90-es évek elején, amikor másodikos ipari tanuló koromban feszültség alatt kötöttünk fel csatlakozókat a szolgáltatónál, egy szál bőrkesztyűben, és OKJ-t még hírből sem hallottunk, de vigyáztunk, mert már akkor is rázott a vezeték:) Nem is fogom megérteni ezt az egészet, próbál az ember rugalmas lenni, és alkalmazkodni, mert már most belefáradt az egészbe. Tiltakozni? Hol, kinél? Melyik szervezet védi meg a villanyszerelő vállalkozások érdekeit?

Novill


JUVILL



Amíg csak egymás között beszélünk, és nem teszünk azért, hogy az érvényben lévő szabványokat és előírásokat országos viszonylatban tudjuk alkalmazni, addig, míg hagyjuk magunkat kiszolgáltatni a "Hálózati Engedélyes"-nek,
időszakosan kifejezetten el nem fogadható költségeket kifizetve vizsgát tenni azért, hogy minőségi munkavégzéssel felvállaljuk és rendbe tegyük azon fogyasztásmérő helyeket, melyeket eredetileg - tűzveszélyes, sodrott kötéseivel együtt - valamikor az áramszolgáltatók létesítettek, addig azt tesznek velünk, ami nekik kedvező.
Addig, amíg csak a regisztrált villanyszerelőkre vonatkozik az, ha a szolgáltató a mérőt leveszi, és utána csak szabványos mérőhelyre teszi vissza, de a szolgáltató az időszakos mérőcseréket a nem szabványos fogyasztásmérő helyeken, és gúmantáblákon minden előírás ellenére lecseréli, addig csak szórakoznak velünk.
A felelősséget ránk hárítják, költségekbe vernek bennünket. (FAM vizsga, FAM szerszámok, időszakos ellenőrzés.)
Van akinek azért elfogy szerintem a türelme, gazdasági számításokat végez, és befejezi ezt a tevékenységet.
A villamos szakmában ezen kívül azért van más lehetőség is. :)

Sztrogoff

Idézetet írta: Fecó Dátum 2016. november 07., 17:00:02 DÉLUTÁN
...Az OKJ nem "múlik el" (vagy csak ritkán:)
Ismeretfelújító OKJ-nál is van (elvégre a rendelet írja elő), bár, hogy az pont mit takar, azt nem tudom. Szerintem nincs rá egységes elvárás.
Idézetet írta: Fecó Dátum 2016. november 07., 17:00:02 DÉLUTÁN
...De ezt a papírt elfogadják máshol is, míg az ELMÜ házi tanfolyam szerintem csak oda lesz jó...
Ez az az eset, mikor a holló a hollónak kivájja... :D

istvandi

Idézetet írta: Novill Dátum 2016. november 07., 22:01:27 DÉLUTÁN
Sajnos valóban senki nem védi az érdekeinket  >:(

Üzenet összefûzve: 2016. november 08., 19:24:55 DÉLUTÁN

Egyetértek JUVILL kolléga hozzászólásával, és ezt a tevékenységet sajnos én is befejezem.

rabszolga

LEVELET KAPTAM. Részleteket közlök belőle. Ami igen érdekes a dátum! Én a levelet 2016.11.11-én kaptam... No comment.



IdézKépzési és vizsgainformációk
Az ELMŰ-ÉMÁSZ Társaságcsoportok által szervezett képzésre és egyben vizsgaalkalmakra jelentkezni
a Pályázati regisztráció sikeres kitöltése után megjelenő felületen lehet a megadott helyszín és
időpont kiválasztásával. .........

A korábbi jelentekés módosítása ezen az elérhetőségen csak abban az esetben lehetséges, ha Ön már
legalább egyszer - a pályázat során- jelentkezett oktatásra.
........
Képzésre első alkalommal jelentkezni kizárólag 2016.10.21 – 2016.11.06. között lehet.
Ezt a lehetőséget elszalasztva már csak az egy pótalkalom igénybe vételére marad lehetősége.


Üzenet összefûzve: 2016. November 12., 06:27:54 am

Idézetet írta: Novill Dátum 2016. november 07., 22:01:27 DÉLUTÁN
Sajnos valóban senki nem védi az érdekeinket  >:(
Amennyiben SENKI nem megy el a képzésre, lesz VALAKI aki elvégezze a plombabontással járó tevékenységet? Szerintem nem. EZ AZ ERŐ, AMI kell. A BOJKOTT. Bár nem tudom, hogy a villanyszerelők társadalma ehhez eléggé felnőtt-e...

Novill

Nem nőttünk fel, mint ahogy a többi területen sem. Így ki lehet találni kapcsoló szerelő, vágó korong cserére jogosult szakképzést is, melyek OKJ képzések lehetnek  :D.  Ehhez  is lehetne kapcsolni a fam képzést is  ;D. És így tovább.
Úgy gondolom megoszlanak a vélemények a képzések területén. Vannak akik egyetértenek vele, és vannak olyanok akik úgy gondolják, hogy  az irány rossz. Én mindenesetre az 1998 óta el telt idő a regisztrált villanyszerelő rendszerben, utólag megítélve nagy csalódás számomra.
Mind ettől függetlenül a villamos energia szállítás folyik és folyni fog a jövőben. A szabályok készülnek és újabb szabályok születni fognak, mi pedig kénytelenek vagyunk betartani, mert ez így van kitalálva.

sámli

"Belsős" kollégákkal beszélgettem a minap. Az irreálisnak mondható követelmények szándékosak, a regisztrált szerelők létszámát kb. 500-ra kívánják csökkenteni.

Fecó

A szolgáltató (illetve most már az utána lévő Kft. aki ellátja a fizikai feladatokat az ELMÜ-nél) létszámgondokkal küzd, folyamatos az elvándorlás, kilépés. Végül is ha nem bírják a lépést az építőipar felfutásával járó sok bekapcsolást, bővítést, stb. lehet megpróbálják lassítani azt. Egy FAM vizsgával, és befizetett 10-100 ezer forintokkal még nem lesz színvonalasabb sem a munka. Csak drágább...