HomeMatic - Lakásautomatizálás

Indította gonda, 2011. május 13., 19:42:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Az ilyen megfigyelõ kamera rendszerek családi háznál a külsõ frontra nagyon jók, látogató érkezésének nyomon követésére, amikor már nem látjuk a kaputelefon kameráján. Riasztás esetén megfigyelni a külsõ területeket és rögzíteni a mozgást.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Én egy mai házba már kaputelefonból is IP alapút tennék be. Ezzel a teljes kültéri rendszer homogénné, és ami még fontosabb idõtállóvá válhat. Beltéri egységnek így használható bármilyen VoIP telefon, számítógép vagy iPad/iPhone/Android készülék.

nova

Idézetet írta: Loxone_Schmidt András Dátum 2011. július 21., 13:51:45 DÉLUTÁN
Ezzel a teljes kültéri rendszer homogénné, és ami még fontosabb idõtállóvá válhat.

Milyen szempontból lenne idõt álló az IP technológiát használó kaputelefon?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Manapság minden IP alapon kommunikál egy házban. Minden új épületben kiépített IT hálózatot találunk. Miért ne használnánk ugyanezt a hálózatot a kaputelefonhoz, és a telefonhálózathoz is?
Idõtállónak azért nevezem, mert egy gyártóspecifikus rendszernél minden olyan megoldás idõtállóbb, amely világméretû szabványokat használ (pl.: VoIP).

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

by_ron

András, tudsz is mondani elérhetõ árú ip alapú kaputelefont? Mert én éppen most cseréltem le a régit, de ár/érték arányban nem találtam használható megoldást IP alapon.
Ennek ellenére a "mindent" IP alapra elvet támogatom, szerintem ez a jövõ és biztosítja a rugalmas felhasználást, rendszerfejlesztést.

András

gonda

Idézetet írta: by_ron Dátum 2011. július 22., 10:19:28 DÉLELŐTT
András, tudsz is mondani elérhetõ árú ip alapú kaputelefont? Mert én éppen most cseréltem le a régit, de ár/érték arányban nem találtam használható megoldást IP alapon.
Ennek ellenére a "mindent" IP alapra elvet támogatom, szerintem ez a jövõ és biztosítja a rugalmas felhasználást, rendszerfejlesztést.

András

Axis M1054 IP kamera

Axis M1054 IP kamera Az AXIS M10 sorozat legújabb tagja kiváló minõségû videofelvételt kínál másodpercenként 30, HDTV 720p felbontású kép készítésével. Ezen kívül az AXIS M1054 támogatja az Ethernet hálózaton keresztüli tápellátást (IEEE 802.3af), amely a telepítési költségek csökkenéséhez vezet, mivel a videojel és a tápellátás ugyanazon a kábelen halad.

Kamera

* Képalkotás: 1/4" Progresszív letapogatású RGB CMOS
* Optika: 2.9 mm, F2.0, Fix írisz, horizontális látószög: 84°
* Éjjel-nappali üzemmód: Nincs
* Fényérzékenység: 1.2 - 100 000 lux, F2.0


Videó

* Videó tömörítés: Motion JPEG, H.264
* Felbontás: 1280x800
* Képátviteli sebesség: 30 kép/mp. minden felbontásban
* Videó folyam: Egyidejû H.264 és Motion JPEG


Audió:

* Típusa: Kétirányú
* Audió tömörítés: AAC-LC; G.711; G.726
* Be-/Kimenetek: Beépített mikrofon és hangszóró


Hálózat

* Biztonság: Jelszavas védelem, IP cím szûrés, HTTPS, felhasználói hozzáférés napló
* Támogatott protokollok: IPv4/v6, HTTP, HTTPS, QoS, FTP, SMTP, DynDNS, TCP, DHCP, ARP, stb.


Rendszer integráció

* API interfész: Axis VAPIX, AVHS
* Intelligens videó: Videó mozgásérzékelés, aktív befolyásolásérzékelés, hang detektálás
* Riasztási triggerek: Intelligens videó
* Riasztási események: File feltöltés FTP, HTTP és e-mail értesítés e-mail-en keresztül, HTTP és TCP


Általános

* Ház: mûanyag
* Processzor: ARTPEC-3
* RAM: 128MB
* Flash: 128MB
* Tápellátás: PoE IEEE 802.3af Class 2
* Csatlakozók: RJ-45 Ethernet; 1 be- és 1 kimenet
* Mûködési hõmérséklet tartomány: 0°C - 40°C
* Súly: 160g
* Tartozékok: Tápegység, fali és asztali konzol, installációs kézikönyv, CD


Összehasonlítás:
Compare network cameras, IP cameras, security cameras, surveillance cameras | Axis Communications

Vizualizáció valahogy igy :


Schmidt András

IdézAndrás, tudsz is mondani elérhetõ árú ip alapú kaputelefont? Mert én éppen most cseréltem le a régit, de ár/érték arányban nem találtam használható megoldást IP alapon.
Ennek ellenére a "mindent" IP alapra elvet támogatom, szerintem ez a jövõ és biztosítja a rugalmas felhasználást, rendszerfejlesztést.

Én egy cseh, és egy német gyártót ajánlok (utóbbi ára kissé borsos, de hát más a kategória):

http://www.2n.cz/en/products/communicators/doors/helios-ip/
http://www.ritto.de/html/en/7463.html

Persze szinte minden kameragyártó kínál kamerákat, amik alkalmasak ilyen feladatra. Sõt van olyan kameragyártó, aki speciális házat is gyárt hozzá:

http://www.mobotix.com/other/content/view/full/78917

by_ron

Köszi srácok, szinte mindegyik gyártót ismertem. Minõségi és jó cuccokat gyártanak, amiket szerintem inkább vállalati szinten lehet használni az árfekvés miatt.

Viszont egy dolog felmerült bennem. Tudok olyat programozni, hogy a controller egy külsõ "kapucsengõ" bemeneti jelére, TV-n vagy a vezérlõ panelen megjelenítse az adott kamera képét, majd egy másik nyomógomb segítségével (vagy akár a vezérlõ panel egy virtuális gomjával) nyissa az elektromos zárat? Mert egy megfigyelõ kamera lassan más alap dolog és akkor kiváltható lenne a külön kaputelefon rendszer.

gonda

ha költségkímélõt szeretnél akkor ez is megfelel:

SOMOGYI ELEKTRONIC Kft.


A/V kimenettel rendelkezik!!