Ethernet teszt

Indította Szirty, 2013. február 15., 19:28:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: nova Dátum 2013. február 13., 20:10:44 DÉLUTÁN
Két új teszt került fel a teszt központba, egyik ismételten nagy örömömre felhasználói teszt. Továbbra is várjuk a felhasználói teszteket. :) Köszönöm a feltöltést.

Ezt az ethernet tesztet komolyan gondoltátok?

"Milyen hosszú lehet egy ethernet channel?"
Melyik? 10BASE-T,  100BASE-TX, 100BASE-T4, 100BASE-T2, 100BASE-FX, 100BASE-SX, 100BASE-BX, 100BASE-LX10, 100BASE-SX, 10GBASE‑T, 10BASE2, 1000BASE-T, wireless?

A 100 méter fogadja el jó válasznak. Pl. 10BASE2 185 méter lehet! wtf? Ethernet az is a javából! Na és az optikai (fiber)?

"Mekkora az ellenállása az ethernet hálózati kábelnek?"
melyiknek?
50 Ohm helytelen. Nincs olyan? Már hogy ne volna!
Ellenállása? Nem impedanciája?

"Egy számítógépes hálózatban lehet-e hurok?"
Csak az a helyes válasz hogy: Nem

Aki a kérdést írta látott már "ring" hálózatot? Aminek a vége vissza van hurkolva ami a biztonság növelését szolgálja?
OMG!

nova

Először is köszönöm a visszajelzést, hiszen minden reakció fontos. Legyen az pozitív vagy negatív visszajelzés.

IdézEzt az ethernet tesztet komolyan gondoltátok?

Bár a hangnem melyet ezen hozzászólást írtad kicsit meglepő, hiszen nem éppen bátorító a közösségre nézve .De most ne is ezzel foglalkozzunk. Mivel ez a kérdések alapján egy alap szintű teszt, így nyilván nincsen túlbonyolítva. Mindenesetre majd a teszt feltöltője is biztosan megválaszolja a felvetéseidet. Abban igazad van, hogy érdemes úgy megfogalmazni a kérdéseket és válaszokat, hogy egyértelműek legyenek.

Ha kedved van írhatnál te is egy vagy akár több tesztet is, melyek segítségével a fórum bátor tagjai kipróbálhatják az általad készített teszteket.

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Üdv !nova

Idézetet írta: nova Dátum 2013. február 15., 20:46:57 DÉLUTÁN
Bár a hangnem melyet ezen hozzászólást írtad kicsit meglepő, hiszen nem éppen bátorító a közösségre nézve

Vigyáztam hogy ne minősítsek személyeket és 2x elszámoltam 100-ig mielőtt leírtam. Kerültem a nyomdafestéket nem tűrő szavak használatát pedig őszintén szólva ez a teszt úgy kiverte nálam a biztosítékot mint semmi más ezen a héten.
Szerintem ezen nincs mit nyájaskodni. Az egyetlen építő jellegű javaslatom ezzel a teszttel kapcsolatban, hogy törölni kell örökre és elásni a föld alá nehogy véletlenül felbukkanjon a jövőben valahol.
Ezzel együtt a teszt készítőjével nincs semmi bajom, de hogy nem ért hozzá (vagy nagyon felületesen csinálta) az teljesen biztos!

Szerintem mélyen aláássa a fórum szakmai színvonalát ha mesterségesen gerjesztünk elméleti problémákat és az ilyen színvonalon történik.

Novill

Én még ezt a tesztet nem néztem meg, mert nem igazán a területem. De majd megnézem, de sajna csak úgy tudom megnézni, ha megpróbálom megoldani. Próbálgattam, hogy hátha meg lehet nézni valahogy, de úgy látszik kevés az informatikai ismeretem ehhez.
Ezek után remélhetőleg a teszt írója meg fogja válaszolni az észrevételeket.
A teszt mint ötlet úgy gondolom nem rossz. Nem tudok Magyarországon, hogy ezen kívül létezik-e még olyan hely ahol a villamos szakmára vonatkozó online tesztek lennének-e.  Lehet, hogy vannak hibái e rendszernek, de remélem majd ki fog a végére alakulni.  Én veled ellentétben nem a tesztek megszüntetését javasolnám, hanem az ellenkezőjét. Ott vannak a különböző oktatási szervezetek, ahol az írásbeli vizsgák részét képező tesztek amik már voltak fel lehetne tölteni. Így lehetne online módban gyakorolni. A széles szakmai kör az esetleges hibákat észrevételezné és utána ki lehetne javítani. Nagyon sokszor vizsgáztam már a MEE jegyzeteiből a különböző felülvizsgálói tanfolyamokon. Ott előfordult, hogy rossz megoldások voltak ( de ez viszonylag kevés volt), jó esetben adtak ki hozzá hiba jegyzéket.
A tesztek amik fenn vannak nagyon sok közülük nem igényel nagy szakmai felkészültséget. Gondolom a teszt készítői inkább bevezetőnek szánta az egyszerű teszteket, hogy el tudjuk sajátítani a használatát. Később már lehetne majd nehezebb teszteket is feltölteni. Milyen jó lett volna annak idején mikor a felülvizsgálói vizsgára készültem fel , lett volna egy ilyen online gyakorlási lehetőség.

JUVILL


Úgy gondolom félreértés van.
Nem arra van szó szerintem, hogy ne legyen teszt, hanem arról, hogy a felvitt teszt műszaki értelemben feleljen meg a valóságnak. Szerintem Szirty kolléga erre utalt.
A másik, amit tegnap egy- két hozzászólásomban már megjegyeztem.
Ha elkezd valaki egy tesztet, megáll, mert vitát akar nyitni egy kérdés után, mert nem ért vele egyet, akkor ne kelljen félórát, öt percet várni, hanem lehessen tovább folytatni. A rendszer ne hozzon időn túllépést, ne vonja le az addig a tesztben elért pontokat, valamint a statisztikában ne rögzítse, hogy a 10 kérdésből csak 6-ra válaszoltam. Ez nem fedi a valóságot, és a nem megfelelő eredményt rögzíti.
De ugyan ez a helyzet akkor is, ha a tesztkitöltés közben a rendszer leáll, "mert hibát észlel".
Több mint valószínű ezt mind ki lehet javítani, a gyászos eredmény viszont ott virít, ami nem fele meg a valóságnak. ;)




Szirty

Üdv Novill !

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. február 16., 15:11:13 DÉLUTÁN
Én veled ellentétben nem a tesztek megszüntetését javasolnám, hanem az ellenkezőjét.

Nekem az ethernetes teszttel kapcsolatban van kifogásom, azt kellene megszüntetni, vagy legalább is átdolgozni, de nagyon.
Lehetőleg minél hamarabb!

Tesztet nem könnyű írni. A kérdéseket nagyon pontosan félreérthetetlenül és egyértelműen kell megfogalmazni úgy, hogy a válaszok teljes mértékben illeszkedjenek a kérdéshez.
Ne legyen bizonytalanság benne, csak egy válasz feleljen meg 100%-osan a kérdésnek, de az 100%-osan a többi pedig egyáltalán ne. Nem lehet több helyes válasz benne.
A komolyabb (magasabb tudást igénylő) tesztekbe lehet konzisztencia tesztet csempészni, amivel ki lehet szűrni a blöff válaszokat (ugyanazt a kérdést feltenni de más előjellel, másképp fogalmazva másik jelű helyes választ felkínálva).
A tesztkérdésnek a válaszhoz minden szükséges információt tartalmaznia kell, nem lehet olyan benne, hogy a kérdező így gondolta vagy úgy ismeri.
Pl.:
Mekkora sebességgel haladhat a repülőgép?
a. 900 km/h sebességgel
b. 50 km/h sebességgel
c. Amit a szabályok megengednek

Milyen és mekkora repülőgép? (Utasszállító, teherszállító, ultrakönnyű gép, hidriplán?) Hol? (futópályán, guruló pályán, utazási magasságban) stb...

by_ron

Kedves Szirty,

Kezdem azzal, hogy ez az első teszt amit én állítottam össze, így ezt talán nevezhetem tanuló fázisnak is.
Néhány észrevételedet teljesen jogosnak tartom, némelyeket talán kicsit kevésbé.

Jogos, hogy precízebben kellett volna a kérdéseket fogalmazni és címet adni a tesztnek, pl. hogy a teszt egésze "réz alapú otthoni hálózatok"-ról szól.
Azt hiszem a 10T kihalt szabvány említése talán már nem annyira jogos, hisz ha innen közelítünk más kivétel is van, 185m-es koax link, viszont talán ezzel sem találkozol sehol már.

"Egy számítógépes hálózatban lehet-e hurok?"
Csak az a helyes válasz hogy: Nem

Jogos a Ring hálózat, vagy említhetem a spanning tree-vel megoldott kvázi hurkot, de talán ez sem egy tipikus otthoni megvalósítás, bár a kérdés ebben a formában, ezzel a címmel tényleg nem egyértelmű.   

A szakmai tudásomat nem akarom összemérni a tiéddel, csak megköszönni az észrevételeidet...tanultam belőle és várom a segítségedet a jövőben is.

András

Novill

JUVILL: Egyébként én is bele futottam abba amit említesz, csúnyán le is húzott. De remélem majd formálódik és kialakul a végleges megoldás. Engem speciel különösebben nem zavar ha nem hozom a várt eredményt, az viszont zavar, hogy nem lehet pótvizsgázni  :) :) :). Igaz a rendszer ad lehetőséget bőven a gyakorlásra ( és ez a lényeg!), de ezt utólag nem látom. Csak közvetlen a kilépés előtt látom az eredményt. Igaz JUVILL kolléga milyen jó lett volna amikor vizsgáztunk például EBF-ből lett volna egy ilyen lehetőségünk előre gyakorolni a teszteket, ekkor még az itteni eredmények sem zavartak volna igazán.
Szirty:  igen valóban nem könnyű jó teszteket írni.  Nálunk a felülvizsgálatok jegyzetekben kb. 500-700 teszt körül volt amiből készültünk a vizsgákra. És ezek között is voltak azért hibák. Abban viszont biztos vagyok, hogy te tudnál tesztet írni. Mert látom így itt a fórum hozzászólásaidból, hogy van olyan terület amiből itt kiemelkedően profi vagy te is. Talán ezért is kezd ez a fórum jó lenni, mert egyre több jó szakember kezd jelen lenni itt.

JUVILL


Igen! teljesem megegyezik véleményünk a pótvizsgát illetve :) :) :)
Feltételezem, hogy te is vizsgáztál EBF-ből is többször, mert annak idején nem volt még OKJ-s vizsga, és 10 évente ismételni kellett. (Talán elején 5 évente).
Az informatikáról abban az időben nem is lehetett beszélni. Ha akkor lett volna ilyen lehetőség, fórum és feltett teszt kérdések, minden előítélet nélkül, óriási segítséget adott volna a vizsgákhoz. Nem zavartak volna az itteni eredmények sem. :)
Most azonban ilyen gyakorlattal zavar, és úgy érzem elég méltatlan, mert egy kicsit azért többet tudok, tudunk, mint amit a rendszer - teszt megoldás közben leállva - "megenged" nekünk. ;)
De nem azért forszírozom ezt a témát, mert én akarom az arany serleget elvinni :), hanem abból a célból, hogy akik bátran belevágnak egy - egy tesztbe, ne essenek abba hibába mint mi.
Ez csak rendszerfejlesztésen múlik, úgy gondolom ez nem lehet akadálya a tudás tesztek által adta bővítésének.
Ha megbukunk, akkor a tanulságot le kell vonni, és foglalkozni kell a témával, és mehetünk pótvizsgázni. Második nekifutásra talán át lehet vinni a lécet.
De az sem árt, ha a felülvizsgálat alkalmával a szabvány /nem az angol nyelvű :)/ a helyszínen a kezünkben van. ;)

Novill

Ne szomorkodj engem már világítástechnika alap fogalmak tesztnél már nem tudsz kiütni, mert az enyém az utolsó hely  :) :D ;) :)