Beszélgetés a villanyszerelő fórum teszt rendszer előnyeiről, hátrányairól

Indította JUVILL, 2013. február 09., 11:07:05 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Elmondanám mi probléma.
Több mint valószínű nem fog vele mindenki egyetérteni.
Két tesztet függőben hagytam. Kértek, klikkeljek a vita gombra.
Igen, de nem indul az elejéről, hanem folytatódik, ahol befejeztem és rendszer a statisztikában ezt rögzíti. Közben mindenki láthatja "milyen hülye ez, már másodjára ugrik neki, és nem tudja megoldani."
A teszt valóban azért teszt, hogy a tudást ellenőrizze. Választ lehet adni értelemszerűen, szúrópróbaszerűen és a tudásnak valóban megfelelően.
Maradjunk a villámvédelmi tesztnél. Nem valami fényesen oldottam meg. Nem is a legkönnyebb. Vagy én vagyok gyenge, mert a vizsga óta sokat felejtettem, ebben kevesebb a gyakorlat. De ezzel fel lehet eleveníteni.
Lehet hozzá sem fogtam volna, ha tisztában vagyok azzal, hogy mire vonatkozik. Ez kifejezetten norma szerinti felülvizsgálatra, de a címéből ez nem derül ki. Talán célszerű lett volna megkülönböztetni, hogy norma szerint, vagy nem norma szerint.
Ha többször megoldjuk biztos, hogy jó lesz. Ez is egy megoldás.
Ötödjére lehet, hogy más 100%-os lesz. ;)
Viszont az volna a kérésem, hogy ha lehet - minden vita gomb - ellenére, át kellene ezt jobban nézni. Ami a túlfeszültség védelemre, a villámvédelmi fokozatokhoz tartozó görbületi sugárra és hálóosztásra, valamint az I ... IV villámvédelmi fokozatok levezetőinek elrendezési távolságára vonatkozik.
Csak azért, hogy talán akkor 50%-nál jobb eredményt is el lehetne érni. ;)
Elnézést a leírtakért. Nem azért tettem, hogy tesztellenes lennék.

Gyurmaúr(fi-relé)

Nekem kb ugyanez a gondom az ÉV tesztel, melyet- hülye fejjel- tegnap késő este akartam abszolválni és mert már az elején becsúszott jónehány hibás válasz -nem hinném, hogy 20-on év elteltével  és jónehány, eleddig hibátlan ÉV jegyzőkönyvel megtámogatott szerelés után annyira tökkelütött idióta lennék, hogy nem menne egy ilyen teszt!- ,ezért inkább félbeszakítottam, mert nem szeretném, ha hamis kép alakulna ki rólam és majd esetleg páran beszolnának, hogy "mit okostojáskodik ez itt, amikor még egy valamirevaló ÉV tesztet sem tudott hibátlanul kitölteni"! Ennyira azért hadd legyek hiú így 41 évesen... 

nova

Az itt leírtak sok mindent meg magyaráznak, így szépen sorjában megpróbálok reagálni. :)

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2013. február 09., 11:07:05 DÉLELŐTT
Lehet hozzá sem fogtam volna, ha tisztában vagyok azzal, hogy mire vonatkozik.

Ha többször megoldjuk biztos, hogy jó lesz. Ez is egy megoldás.
Ötödjére lehet, hogy más 100%-os lesz. ;)

Éppen ezért állítok mindent tesztet 100 alkalmas kitöltésre. Remélem idővel nagyobb lesz mindenkiben a kíváncsiságnak és nekiugrik egy egy tesztnek.  ;)
Nem hiszem, hogy bárki egyből 100%-ra töltené ki ezeket, de úgy gondolom éppen ez a kihívás benne. Bevallom könnyű rontani még a legegyszerűbb tesztben is, hiszen van egyfajta stressz faktor az idő limit miatt.

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2013. február 09., 11:07:05 DÉLELŐTT
Viszont az volna a kérésem, hogy ha lehet - minden vita gomb - ellenére, át kellene ezt jobban nézni.
Csak azért, hogy talán akkor 50%-nál jobb eredményt is el lehetne érni. ;)
Elnézést a leírtakért. Nem azért tettem, hogy tesztellenes lennék.

Igazából azt gondoltam, hogy egy plusz hozadéka lehet a teszt rendszernek. Ami az lenne, hogy megbeszéljük közösen az esetleges vitás kérdéseket. A hiba lehetősége benne van a rendszerben, hiszen nem egy gép hozza létre a kérdéseket.  ;)

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2013. február 09., 11:07:05 DÉLELŐTTViszont az volna a kérésem, hogy ha lehet - minden vita gomb - ellenére, át kellene ezt jobban nézni.

Ez egy paradoxon viszont, ha senki nem mert tesztelni, akkor ki fogja észrevenni az esetleges hibákat? Ki fogja átnézni? A saját hibáimat nagyon nehezen veszem én is észre.

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé)ÉV jegyzőkönyvel megtámogatott szerelés után annyira tökkelütött idióta lennék, hogy nem menne egy ilyen teszt!- ,ezért inkább félbeszakítottam, mert nem szeretném, ha hamis kép alakulna ki rólam és majd esetleg páran beszolnának, hogy "mit okostojáskodik ez itt, amikor még egy valamirevaló ÉV tesztet sem tudott hibátlanul kitölteni"! Ennyira azért hadd legyek hiú így 41 évesen...

Úgy látom itt elsősorban a "hiúság", "félelem" akadályozza meg a teszt rendszer esetleges sikerét. Az látszik, hogy sokan megnézik a tesztekkel kapcsolatos témákat, de nem igazán születnek válaszok reakciók.
Az rendszer indulásának elején kicsit meg is lepődtem, hogy mennyire közömbös maradt a fórum közössége (kemény magja) az új funkcióval kapcsolatban. Láthatóan kevés köszönöm az indulásra, nem mintha gyűjteném, csak én is ezen keresztül látom például, hogy mennyire tartjátok jó kezdeményezésnek ezt a funkciót.


Annyit még hozzáfűznék, hogy senki sem tökéletes. Nem hiszem, hogy bárki ebben az illúzióban ringatná magát. A szakmában régóta jelenlévő szakemberek is folyamatosan képzik magukat. Számukra is rengeteg olyan terület van a villamos iparban, melyekre egyáltalán nem tudnak megfelelően válaszolni.
Ha színtisztán statisztikát vesszük figyelembe és olyan tesztet töltök ki, melyet teljesen rosszul oldok meg. Viszont minél többször oldom meg annál jobban szerepelek. Statisztikám ennek megfelelően javulni fog és egy idő után adott tesztben vezető szerepem is lesz, hiszen gyorsabban oldom meg mint mások. 8)

Én mindenkit csak biztatni tudok, hogy ne adja fel és töltsön fel teszteket ő maga is és állítsa kihívás elé a fórum többi tagját is. Használja és gyakoroljon a többi teszttel.


Az eddigi reakciókat nagyon köszönöm és nagyon örülnék, ha a fórum többi tagja is akik aktívan jelen vannak megosztanák velem véleményüket. Azok is akik csak ritkábban szólnak hozzá a témákhoz és olvasni szeretnének csak. Legyen az pozitív vagy negatív vélemény esetleg kritika.
Ha nem szeretnétek ez irányú véleményeteket megosztani a fórum nyilvános felületén, akkor a titok kamrában nyugodtan lehet új témát indítani ezzel kapcsolatban. Ahol leírjátok miért is nem tetszik esetleg a fórum teszt rendszere. 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Köszönöm!
Nem tartottam valószínűnek, hogy más választ kapok, ennek ellenére bátorkodtam leírni.
Véleményem mellet kitartok, bármennyire paradox. :)
Előzőekben leírtam, hogy milyen hibák vannak a tesztben.
Javaslom újból, hogy nézd át a kérdéseket a villámvédelmi fokozatokhoz tartozó túlfeszültségvédelem, a szükséges göbsugarak, hálóosztás, valamint a telepített földelők távolságát illetve.
Bízom benne, a jövőt illetve akkor első nekifutásra is lehet akár 100%-ot is írni. ;)


nova

Szinte biztos vagyok benne, hogy elsőre senki nem ír 100%-os tesztet mindenből. Felesleges ilyen illúziókba ringatni magunkat.  ;) Ilyen a való életben sincsen. Gondoljunk csak az iskolákra és a vizsgákra. Úgy gondolom az sem igazán állja meg a helyét, hogy valakit a tesztben elvégzett eredményeként minősítenek mások a fórumon. A hozzászólások sokkal jobban árulkodnak a személyiségünkről. ;)

De hogy beszéljünk pozitív eseményről is ne csak elutasításról. Érkezett egy felhasználói teszt is, melyet én már meg is oldottam. :)
Én is hibáztam benne, de még biztosan megoldom párszor, hogy lássam a válaszom tényleg rossz volt-e. :)
Ezúton is köszönöm. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!