Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Elviekben van rá lehetőség hogy bérleti szerződés alapján (ha van ilyen) a bérlő a saját nevére írassa a mérőt. Szerintem ez lenne a legjobb mindkettőnek, hiszen a bérlő ha megrongálja, vagy tartozást halmoz rá, nem a tulajdonost szívatja meg. Természetesen a tulajdonos hozzá fog járulni, ha mindent a bérlő kíván kifizetni ebből a munkából :)

kergabor

Nos, folyik az egyeztetés, egyelőre csak családi körben, hogyan lenne érdemes lebonyolítani a feljavítást, de időközben felmerült bennem az is, hogy gond lehet a társasház rendszerével is, mert a többi lakónál is hasonló állapotok vannak, amiből arra következtetek, hogy ezzel a ház felépítése óta nem foglalkoztak, azóta eltelt 35 év. Lehet, hogy a ház vezetékrendszere sem engedi, hogy 15 A-nél nagyobbat állítsanak rendszerbe.

helcs

Tisztelt Kollégák! Hallottatok-e valamit arról, hogy a vezérelt mérés elmenő nulláját 10-esből kell csinálni, a fázis lehet   6-os. Januártól ÉMÁSZ területen. Ezért nem kapcsolta be.

980POWER

Már 4 vagy 5 éve így csinálom, mióta kell így, nem tudom. E-on terület.

Jani01

Mérőhely kiépítésénél (HB 3000 FFD) a kábelfogadó méretlen oldalán a kábelbevezetést kizárólag csak csőadapterrel (A 50) lehet szerelni, vagy tömszelencét (AKM) is felrakhatok? Elmű terület.
Köszönöm a válaszokat előre is.

980POWER

Ha nem akarod, hogy a hátad mögött szidjanak akkor a Henselt hanyagold, a töm szelence is jó, csak van aki nem veszi át hanem hibalistára teszi és visszadobja, pedig a töm szelence jól szerelve a szennyeződés és nedvesség bejutását jobban gátolja.

Csodaszerelő

Üdv!


Végre egy fórum ahol vannak kivitelező regszerelők is. A kérdésem hogy használt de már "modern" kültéri villanyóraszekrényt amiket árulnak a neten, betongyámmal együtt, azokat érdemes megvenni töredékáron vagy felesleges, úgysem kötnek rá?

Démász terület, új bekötés lenne, földkábellel, üres portára.
100+ ezer lenne a legolcsóbb mérőszekrény is + hozzá mégegy doboz +40 ezerért hogy betudjam dugni a szivattyút.. ennyit nem ér meg nekem, de ha használt, max féláron kapok szekrényt akkor igen.

nyaki

Ha szabványos az egész kialakítása és nem sérült a mérődoboz, akkor semmi akadálya nem kellene hogy legyen.

Csodaszerelő

Elvileg szabványos csak én attól tartok hogy nem biztos hogy legális a szekrény forrása.

Mert alul ahol megy be a méretlen főkábel le vannak vágva a kábelek mondván nem tudták kitekerni.

Állítólag H tarifára váltás miatt cserélték a szekrényt, a régit így tarthatta meg.

Létezik ilyen hogy betongyámmal együtt eladhatja a felhasználó a szekrényt?

nyaki

A szolgáltatót a szekrény forrása rohadtul nem fogja érdekelni, annál inkább a szabványos kialakítása. A fogyasztásmérő szekrény a fizető vendég tulajdona, csupán a benne lévő fogyasztásmérő készülék és mérőhelyet lezáró plombák a szolgáltatóé.
Igen, simán előfordulhat, hogy valahol ideiglenes fogyasztásmérő volt a komplexum, de attól még máshol jó szolgálatot tehet.