Elektromos fûtések

Indította lackó, 2011. március 07., 02:40:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Áramgyûrû alatt áramváltót értesz? Gondolom a vizuális ellenõrzés alatt valamilyen fogyasztás mérõ mûszert értesz amin látni lehet, hogy hány ampert fogyaszt a rendszer?

Amúgy hûtõházakhoz miért kell fûtõkábel?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

lackó

Áramgyûrûn áramgyûrût értek,ez egy mini áramváltó led diódával.A hûtõházak talaját fûteni kell hogy a talajban lévõ víz ne fagyjon meg.A megfagyott talaj képes megemelni a hûtõházat.Gépeld be keresõbe (áramgyûrû)

nova

Megnéztem:)
Ezt a kis áramgyûrût helyileg a fûtõkábelt megtápláló vezetékre helyezitek?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

lackó

Igen a gyûrûn keresztül vezetjük a vezetéket 2-3menetet tekerek a gyûrûbe.Úgy ahogy a képen látod.Remélem megnézted az áramgyûrû honlapját.

nova

Igen megnéztem egyszerû, de praktikus kis szerkezet.

Gondolom erre gondoltál :) Amúgy ezen a gondolatiságon továbbhaladva egy relé alkalmazásával akár hangjelzés is továbbítható lenne a felügyelet részére, vagy bármilyen más távjelzés.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

lackó

Igazad van .Kétféle áramgyûrû van ,helyi jelzésre és távjelzésre .

L.ZOLTÁN

Érdeklõdöm, hogy telepített-e valaki CALEO filmfûtést, vagy hasonlót? A ronda gázkonvektort szeretném kiváltani ami egyébként pillanatok alatt felfûti a szobát kb 18m2. Ezen a télen nem használtuk a lakást, és így is 15-17C fok volt a hõmérséklet fûtés nélkül. Tehát kb.5-6C fokot kell hozzáfûteni.
Valóban alternatíva lehet a gázzal szemben?

A másik kérdés a padlóburkoló alá ragasztható fûtõszõnyeg. Több félét is árulnak, de melyik a jó? Elõszoba ami egyben konyha is valamint a fürdõszoba /WC/ lenne fûtve. Ezek a helységek kicsit hûvösebbek/össz.kb 10m2/, de szerintem kiegészítõ fûtésként alkalmazva megfelelõ komfort érzetet lehetne elérni.
Mik a tapasztalatok, legalább egy fûtési szezont tekintve?



nova

Megnéztem ennek a CALEO felület fûtés honlapját, de nem igazán találtam róla az általánosságokon kívül információt? Hogyan néz ki a rendszer?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

L.ZOLTÁN

Üdv. nova !

A tavalyi Construma kiállításon találkoztam vele elõször. Maga a fûtõfilm olyan vastag mint a hagyományos fényképezõ film, erre carbon réteg van csíkokban felhordva. Különbözõ szélességû és ellenállás értékû tekercsekben forgalmazzák a felhasználás helyére való tekintettel.
A telepítés a PVC. padló fektetéséhez hasonló mûvelet, de nem ragasztóval hanem rögz. szalagokkal. A tekercseket egymáshoz spec, kötõelemekkel és szerszámmal rögzítik. Emiatt házilag nem kivitelezhetõ. Egy átl. lakószoba parkettázva egy munkanap. Gyors tiszta munka.
Viszont nem olcsó. Láttam fele árban hasonlót, hát már ránézésre sem tetszett. /attól még lehet jó!/  Az infra fûtésekrõl sok jó véleményt  hallottam, de igazából annak örülnék, ha valakinek saját tapasztalata lenne ezzel kapcsolatban.


nova

Akkor ez olyan lehet mint az autó hátulján lévõ ablakfûtés, mármint a rendszerét tekintve.
A hagyományos fûtõkábeleket amúgy lehet beltérre is telepíteni, nem csak kültérre. Persze a gazdaságossági és üzemeltetési költségeket nem ismerem. Persze az is igaz, hogy ez inkább felületfûtésre valóak.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!