Fogyasztásmérőhely bővítés, vezetékek behúzása

Indította Valhalla, 2017. szeptember 08., 09:17:11 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Valhalla

Sziasztok, a meglévő órát bővíteném, ehhez szeretnék pár kérdésre választ találni. :)

Társasházi lakás, óra bent van, a körfolyosón nem férne el, kérdés, hogy ahhoz, hogy bent maradjon a lakásba, milyen papírra van szükségem?
A H és a vezérelt áram vezetékét hogyan kell behúznom úgy, hogy az szabályos legyen és bekötéskor ne legyen belőle probléma?
Addig oké, hogy nem szabad megszakadnia a vezetéknek, de végig a védőcsőben kell lennie?
Tehát dobozon is csak úgy vezethető át, hogy a cső megy tovább?
A H vezetékét elviszem az eszközig, ott doboz, az eszköz vezetékét meg majd oda húzom be és kötöm össze, vagy ezt máshogy kell?
Vezérelt esetén szeretnék a a bojlerhez kapcsolót, olvastam, hogy kétpólusú kell, ennek az elhelyezésére van előírás?
Tehát, hogy mondjuk a vezérelt vezetékét behúzom a fürdőbe a bojlerig, és ott gyakorlatilag a vezetéket és a bojlert a kapcsolóval kötöm össze, vagy a kapcsolónak az óránál kell lennie, és akkor ebben az esetben a bojler a H-hoz hasonlóan dobozban lenne összekötve a vezetékkel?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

xyz

Először is szerintem add be az igénybejelentésedet az ELMÜ-höz. Ha jól vettem ki amit írtál: 1 nappali+1éjszakai+1H tarifa, ezt csak abban az esetben engedik meg tervezés nélkül ha mind három külön fázison lesz és 1*32A-1*32A-1*32A lesz írd meg nekik h nem rég adtak ki ilyen mgt én intéztem.
Amíg az engedély meg nem jön semmit ne csinálj szerintem. H tarifára amit beszeretnél köttetni kell a nyilatkozat a készülékről és azt engedélyeztetni kell a szolgáltatóval előre kérd ki amit szereltetni akarnak hozzád.
belülre 3db külön szerelt belső kismegszakítótábla kell ÁVK-val.
Ha gondolod többit utána leírom.
xyz

bambi

Idézetet írta: Valhalla Dátum 2017. szeptember 08., 09:17:11 DÉLELŐTT
Sziasztok, a meglévő órát bővíteném, ehhez szeretnék pár kérdésre választ találni. :)

Társasházi lakás, óra bent van, a körfolyosón nem férne el, kérdés, hogy ahhoz, hogy bent maradjon a lakásba, milyen papírra van szükségem?
A H és a vezérelt áram vezetékét hogyan kell behúznom úgy, hogy az szabályos legyen és bekötéskor ne legyen belőle probléma?
Addig oké, hogy nem szabad megszakadnia a vezetéknek, de végig a védőcsőben kell lennie?
Tehát dobozon is csak úgy vezethető át, hogy a cső megy tovább?
A H vezetékét elviszem az eszközig, ott doboz, az eszköz vezetékét meg majd oda húzom be és kötöm össze, vagy ezt máshogy kell?
Vezérelt esetén szeretnék a a bojlerhez kapcsolót, olvastam, hogy kétpólusú kell, ennek az elhelyezésére van előírás?
Tehát, hogy mondjuk a vezérelt vezetékét behúzom a fürdőbe a bojlerig, és ott gyakorlatilag a vezetéket és a bojlert a kapcsolóval kötöm össze, vagy a kapcsolónak az óránál kell lennie, és akkor ebben az esetben a bojler a H-hoz hasonlóan dobozban lenne összekötve a vezetékkel?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Potosabban mi a feladat? Az órát Te nem cserélheed. A KM cseréjéről van szó? Csatlakozó vezetékről ,vagy mértelne fővezetékről van szó? A méretelen fővezetékbe tehetsz 150*150-es dobozt, de plombálhatónak kell lennie.
A lakásban maradáshoz egyedi kérelmet kell benyújtani, hogy eltérhes a szabványtól.  Kérj egy Műszaki Gazdasági Tájékoztatót. Ebben majd Ők meghatározzák, hogy mit csinálhtsz. De csatolj hozzá rajzot és fotókat is.