regisztrált villanyszerelői tanfolyam kérdéssor megoldásait keresem

Indította Csabcsi, 2015. szeptember 24., 22:49:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

t5953


elektromosokk

Igen, a 250-re én is azt írnám, de a 234-re mindkét válasz jó lehet, ilyenkor mi van ???

t5953

A 250-es válasz tuti,a 234-esre a mérésügyi fő mufti adta ezt a választ,egyébként a vizsga előtt lesz még konzultáció ahol ezeket a kérdéseket elő lehet adni.
Vannak még egyéb dolgok is ami nem igazán úgy van ahogy most kell a tesztlapokat kitölteni,
de erre volt az a válasz,hogy csak ma így kell.
Pl: a fővezeték kersztmetszete 10mm2,és akkor mi van a rendszer engedéllyel rendelkező mérőszekrényekben
lévő vezetékekkel plHB 33KO,abba 6mm2-es vezetékek vannak a fővezetéki sorkapocs és automata közé.
Nap elemes redszer plussz energi kifizetés a válasz kifizetés rendszerhasználati díjjal együtt,a valóság
18Ft/kwh.
Ezek nem csak a mostani dolgokra vonatkoznak.
Bocs ha hosszúra sikeredett.

Üzenet összefûzve: 2015. október 11., 21:37:41 DÉLUTÁN

Bocsi!
A napelemes sorhoz az tartozik,hogy 1kwh= 15-16FT nettó.

elektromosokk

Köszi, azért akad itt némi fejetlenség: A tanfolyamon az előadó (pont odafigyeltem) a 234-es kérdést taglalta, hogy az első kötési pontnál van a határ.
Küzdöttünk mi is az Elművel egy társasház jogi határával kapcsolatban. Azt mondták ők is, hogy az oszlopról érkező vezeték első kötéséig az övék a hálózat. Persze, hogy pont ott volt a hiba a kötésnél. Ezt a kötést feszültségmentesíteni csak ők tudják, azt nem értem, hogy akkor miért nekünk kell javítani? >:(

Üzenet összefûzve: 2015. Október 11., 21:51:32 pm

A 192 szerintem "B".

Üzenet összefûzve: 2015. Október 11., 21:58:52 pm

A 185 szerintem "d"

Üzenet összefûzve: 2015. október 11., 22:20:27 DÉLUTÁN

A 147 szerintem "d" mert az áramütés nem veszélyforrás, hanem veszély.
A nem megfelelő kialakítás a veszély forrása, de ez inkább már filozófia ;).

t5953

A 185 szerintem a mérőhely kialakítást csinálhatod a szerződés kötés előtt is,mivel a szerződés kötés a készre jelentés után következik,
A 192 szerintem tartalmazza mid kettőt, nem igazán szerepelek Démász területen.

elektromosokk


nyaki

Üdv!
Rafináltan megfogalmazott kérdések, mint általában az ilyen jellegű vizsgakérdések.
Pl. a 93.pont nagyon érdekes számomra, mert a mért fővezeték végpontja ugyan a családi ház lesz és ennek megfelelően a "c"pontot veszi helyes válasznak, de mivel a telekhatáron van elhelyezve a mérő és szolgáltatók (pl. EON) kötelezően előírják a mérővel egybeépített első mért főelosztót (pl. A0) ÁVK-val, mint felhasználói berendezés is egyben, így a fő földelőkapocs is itt kerül kialakításra, tehát véleményem szerint az "a" pont lenne a helyes, hacsak nem már a mérőhely mért főelosztóját tekintjük a mért fővezeték végpontjának és nem a családi házat.
Ebből az anomáliából kiindulva sem értem pontosan a 177. kérdést és a rá adott helyesnek tűnő választ. Ha a fő földelő kapocs ki van nevezve, akkor ide érkezhet a földelő és a mért PEN, valamint innen indítható a fő EPH vezető, az N és a épület/lakáselosztót tápláló kábel védővezetője is. Innen nézve lehetne akár az "a,b,c" pont is helyes.
...de az is lehet, hogy én értelmezem rosszul a kérdést és a ráadott választ. ::)

Az előttem szólók válaszaira is reagálnék:
Az 56.pontra adott válasz helyes, ha az 58.pontot is figyelembe veszem.
A 185.pont esetén szerintem akár a "b+c"pont is lehetne. Ha valakinek még nincs igénye sem beadva, de már tudja, hogy akar villamos csatlakozást és van feleslegesen annyi pénze, akkor a helyi viszonyokat ismerő regszerrel egyeztetve ezt bármikor megteheti, hiszen ha a papírokat elkészítik később, akár át is vehetik tőle és nem lesznek plusz költségei.
A 192.pontban mi a végleges (i)gazság?
A 185.pontban ha betartjuk a totális kontroll alapelveit, akkor "a" pont helyes.
A 147.pont idétlen kérdés, még idétlenebb válaszokkal, de szerintem is a "d"pont.
A 234.,245, és a 250.pont esetében és úgy unblock a kérdéses pontokban is, mindenképpen megkérdeznék egy helyi nacsalnyikot, mert gyakorta kiderült már, hogy a vizsgaválaszok nem feltétlenül fedik a valóságot.

t5953

Vannak még egyéb dolgok is ami nem igazán úgy van ahogy most kell a tesztlapokat kitölteni,
de erre volt az a válasz,hogy csak Ma így kell!!!

Novill

Látom az érdeklődés megindult egy kicsit. Viszonylag kevés kérdés volt vitatva. A Mee-vet tesztek sokszori gyakorlásánál bizonyosodtam meg több kérdésnél a helyes válaszról. A tanfolyamon is lehet sok kérdésre figyelni. A kinyomtatott tesztekre rögtön lehet rögzíteni az általuk elfogadott választ.  A 185, 192, 245- re jók a válaszok a csatolmányban. A biztos válaszok a Mee-vet-nél vannak   :D. Nagyon sokat segítenek a Mee-vet tesztek gyakorlása a vizsga sikere érdekében egyébként.

nyaki

Tegnap, azaz már ma, jó sokáig tartott mire átolvastam és megpróbáltam értelmezni a 250 kérdést, de így utólag belegondolva rájöttem, hogy felesleges a pontokra adott válasz helyességén vitatkozni, mert úgyis ebből és ilyen válaszokkal kell beérjük, ha a vizsgán megfelelő eredményt akarunk felmutatni. A szélmalomharc eben az esetben sem vezetne eredményre.  :-\
Nekem ezzel csupán az a problémám, hogy ha helytelenül sajátítjuk el és ezt a helytelen információt erőltetni fogjuk az életben mondván, hogy én már pedig vizsgáztam is belőle, akkor még a végén hülyének néznek, pedig csupán arról van szó, hogy a cél nem a tisztánlátás, hanem a büntethetőség a pluszköltségeken keresztül.
Ezért arra kérném a nagyérdeműt, hogy elektromosokk kollégánk által feltett dokumentumban egyértelműen megjelölhetné valaki ebben tapasztaltabb azokat a válaszokat, amit hallani akarnak tőlünk, hiszen ezek után kapjuk a jogosítványt, aztán majd a "forgalomban" csiszoljuk egy kicsit, hogy megtanuljuk a helyesen "közlekedni" is, ha már a hivatalos szerv maradéktalanul nem képes rá.
Köszönöm előre is.