Redőny

Indította Trubusta, 2022. december 26., 20:09:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Trubusta

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy a most épülő családi házunkba csőmotoros redőnyöket kértünk én csináltam meg a kábelezést az összes redőnyhöz és úgy gondoltam hogy például a nappaliban 5 ablak van azokat a motorokat össze wagozom és egy kapcsolóval működtetem namármost miután összekötöttem őket és kapcsoltam ide oda ugráltam megkérdeztem a redőnyös céget hogy miért is  van ez ők pedig azt mondták hogy meg kell relézni a redőnyöket tudnátok ebben segíteni hogy miért is és milyen fajta relé kell? 

Trubusta

https://redonydiszkont.hu/spd/rd930513/95-DC-209-Smarthome-rele   
a link lemaradt mivel ezt a relét mondták csak kicsit sokallom ennyiért 1 db és nekem nem is lenne szükségem kapcsoló mögé építhetőre

Fecó

Bármilyen relé jó, az 5 redőny miatt legalább 2×2 db kell belőle ha 3 vagy 4 záróérintkezővel bír darabonként. A nyomógomb húzza meg a reléket, a relék zárják külön-külön a redőnyök működtető áramköreit. A redőnyök össze vannak szedve legalább külön kábelekkel egy helyre, vagy fel van fűzve az egész?

S/K

Miért kell relé?
LE-FEL redőnykapcsolóval a választott módot bekapcsolom és a redőnyben lévő végállásnál megáll a redőny, akár ablak vagy ajtó egyszerre.
Nyomógombos LE-FEL redőnykapcsolóval meg addig nyomom míg le vagy fel nem ér és ki nem kapcsol a végállás.
Szerintem.

Atis57

Idézetet írta: S/K Dátum 2022. december 27., 18:19:18 DÉLUTÁN
Miért kell relé?
LE-FEL redőnykapcsolóval a választott módot bekapcsolom és a redőnyben lévő végállásnál megáll a redőny, akár ablak vagy ajtó egyszerre.
Nyomógombos LE-FEL redőnykapcsolóval meg addig nyomom míg le vagy fel nem ér és ki nem kapcsol a végállás.
Szerintem.

Szia!
Csak igy éppen nem szokott jól működni -Azért kell a relés leválasztás.

Ha kirajzolod az áramkört akkor a segédfázisokat párhuzamosan kapcsolnád. Abból nem jó szokott kisülni. Mert két végállás van 1 motoron kb 10cm út után már zár is a másik.

Trubusta

Idézetet írta: Fecó Dátum 2022. december 27., 13:18:20 DÉLUTÁN
Bármilyen relé jó, az 5 redőny miatt legalább 2×2 db kell belőle ha 3 vagy 4 záróérintkezővel bír darabonként. A nyomógomb húzza meg a reléket, a relék zárják külön-külön a redőnyök működtető áramköreit. A redőnyök össze vannak szedve legalább külön kábelekkel egy helyre, vagy fel van fűzve az egész?
Szuper tehát az a lényeg hogy olyan relé kell amin alaphelyzetben zárt érintkezők vannak ? Amugy igen külön le van fűzve az összes tehát megtudom oldani csak nemtudtam pontosan milyen relére is van szükség.

Fecó

Nem, alaphelyzetben nyitott, ha megnyomod a gombot, akkor meghúz a relé behúzótekercse, zárnak az érintkezők, és minden egyes érintkező külön-külön zárja a redőnymozgató motor fel vagy le irányának a motorját.

Trubusta

Idézetet írta: Fecó Dátum 2022. december 31., 12:08:42 DÉLUTÁN
Nem, alaphelyzetben nyitott, ha megnyomod a gombot, akkor meghúz a relé behúzótekercse, zárnak az érintkezők, és minden egyes érintkező külön-külön zárja a redőnymozgató motor fel vagy le irányának a motorját.

Köszönöm akkor ez jó is lenne nekem ?
https://elektrikstore.hu/hager-ESC426-Modularis-kontaktor-25A-4-Nyito-erintkezo-230V-AC-50-Hz-ESC426-

Fecó

akár ez is, de mivel 5 redőnyöd van, ezért 5 záróérintkező kellene. Ezen pedig 4 van, ezért kell még egy belőle. De ez még csak a fel irány, ugyanez kell lentre is.

Trubusta

Idézetet írta: Fecó Dátum 2022. december 31., 17:57:46 DÉLUTÁN
akár ez is, de mivel 5 redőnyöd van, ezért 5 záróérintkező kellene. Ezen pedig 4 van, ezért kell még egy belőle. De ez még csak a fel irány, ugyanez kell lentre is.

Szia megjöttek a relék bekötöttrm viszont az a baj hogy van 3 nagy ablak 2 kicsi es mivel a nagyok miatt tovabb kell nyomnom a kapcsolot a kicsik is mozognak folyamatosan fel le fel le hiaba van bekötve ez mitől lehet ?