Nulla szakadásnál a fí relének oldani kell?

Indította LaySoft, 2024. április 19., 12:06:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Pont ez a lényeg. A TN esetében a PEN szétválasztási pontnál a PE ugyanazon a potenciálon van, mint az N, ezért N szakadásnál, a szétválasztási pont után beépített ÁVK N kapcsain folyik vissza a hibaáram a földelő felé, ezért nem fog lekapcsolni. TT esetén mivel nincs PEN szétválasztási pont az önálló földelő miatt, a hibaáram nem az ÁVK N kapcsain fog visszafolyni, hanem a független földelő felé, így az ÁVK le fog oldani.
 ::) ...de ugye nem vizsgakérdésnek volt szánva? ;)

Fecó

Ha elszakad a nulla, mondjuk az ÁVK előtt (vagy után), akkor hogyan folyik abban az irányban áram? Hiba esetén a védővezetőn folyik (jó esetben) ezért borul fel az egyensúly, és old le a készülék. A nullázás nem az ÁVK után, hanem előtte van, nem jó így valami...

Sztrogoff

Nem tudom, mit akarsz azzal, hogy nem vizsgakérdésnek volt szánva. Egy kijelentés az elektrotechnikában többé-kevésbé vagy helyes, vagy helytelen. A tiéd, bocs, helytelen.

nyaki

 ??? Ja, bocs. Én a PEN szakadásra fókuszáltam, holott a kérdező folyamatosan N szakadásról írt. :-[ N szakadás esetén, az ÁVK hibaáramra nyilván le fog oldani. :-[