Lakásba saját barkácsolt riasztó!

Indította krisz1986, 2012. április 18., 21:23:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Na elõször is ennek a története. Találkoztam egy ismerõsömmel a minap akihez betörtek és elvitek sok mindenét. Mivel nincs pénze rendes riasztóra ezért engem kérdezett hátha tudnék neki segíteni. A következõ elgondolás született. Csináljuk meg. Csak,hogy? Hozzá teszem nem rendes riasztóról beszélünk hanem villanyszerelési anyagokból összeállított készülékrõl! Várnám az ötleteiteket!

nova

Szerintem eléggé elvetélt ötlet.
30-40 ezerért már lehet csomagban kapni alap riasztókat. Van infra, központ, kezelõ.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Mondtam neki én is de annyira sajnálja rá azt a pénzt. Meg kiváncsi is lennék egy ilyet vajon,hogy alakítsak ki? Szerintem el lehetne rajta rágodni nem?

nova

Hát ha sajnálja rá a pénzt akkor nincs mirõl beszélni szerintem, hiszen ezek szerint még ekkora érték sincs amit megvédene? Persze a riasztó sem ér semmit, ha csak villog és visít ha senki nem hallja.

Régen mikrókapcsolók és csengõk segítségével alakítottak ki ilyen kezdetleges riasztókat, de ez nagyon régi idõket idézi.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Nem tom, aki ennyire hyperszarrágó, hogy sajnál mondjuk egy 20-30 ezret (pl az ebay-on lehet találni fullos riasztórendszereket), hogy ezzel esetleg megvédjen milliós vagyont, nos erre csak egy jó nagy No Commentet tudnék mondani... Ez kábé ugyanaz, mint amikor valaki egy villamossággal gazdagon beterített kertes,családi házban sajnál mondjuk 100ezret egy "B"-s és egy "C"-s villám/túlfesz védelemre -hogy a biztosításról már ne is beszéljek- és ha beérkezik az "1.-es vágányon,azaz mondjuk az utcai 4 csigás, szabadvezetékes 0.4kV-os hálózaton a "múzsa 20kV-os, 30kA-es csókja", nos akkor picsog, hogy jajjj-jajjj... :'( :'(, majd szépen zsebbe nyúl és kicsenget csak a mért hálózatának újjáépítésére alsó hangon fél milcsit!  :o Oszt jónapot...

krisz1986

Tényleg Hyper sóher a gyerek. Inkább megveszi a gagyit mindenbõl mert sajnálja a jó minõségûre a lóvét.  Gyurmaúr most a napokban is volt egy ilyen balhé az egyik településen. De itt is olvastam róla ha jól emlékszem Nova! Bezzeg a zene a szenvedélye ennek is mindenféle hülyeséget megvesz hozzá. Á komolyan mondom.

nyaki

HI!
Egyszerû, mint az ágybaszarás!
Lehet kapni komplett vezeték nélküli riasztószettet http://www.elektromosbazar.hu/php/wtermresz.php?tid=752, amitõl olcsóbban még ha megfeszül sem fog kijönni.
Illetve mégis! Szerelj fel neki egy sima 2000.- pénzes mozgásérzékelõt és annak a kimenetére egy 230V-os csengõt, oszt jónapot,... de ha tudsz keríteni neki bontott hajókürtöt kompresszorral, ... na az aztán tényleg odabasz!