Védõföldelés és földelõ rendszer kialakítása a gyakorlatban

Indította András, 2011. január 23., 17:49:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tret

Ebbe a potenciálsínbe kötnek még valamit vagy csak dísznek rakták?  :)

Gyurmaúr(fi-relé)

tehátakkor, az OBO 1801 azért van ott, mert szabványszerűen ezzel -illetve ennek minőségi jellemzőivel egyenértékű cuccal- KELL kiépíteni egy PE, ill EPH hálózatot, ugyanis ez kielégíti a gyors, könnyű bonthatóság kritériumait, többféle +metszetű vezeték -tömör, illetve érvéghüvelyezett sodrott- is köthető bele és azért nem egyből a betonalap földelést vezették bele, mert azt csak abban az esetben lehet közvetlenül bele kötni, ha az köracél formájában van jelen, márpedig a képen látható nem az!
Sajnos, szeretett Hazánkban számos villanyász (sem) veszi komolyan, illetve felesleges úri huncutságnak tartja az EPH ilyetén minőségű kiépítését, pedig annak hiányából előidézett Pakssal történő szorosabb összefonódásból keletkező irreverzibilis esetek (konkrétan elhalálozás) minden terhelő következménye az EPH-t "nagyvonalúan" kezelő villanyászra (és annak hiányát nem reklamáló ÉV jkv-t készítőre) hull!! 

zoo

semmi más nincs benne. És nagyon sok oszlopnál így van megoldva. De akkor lehetne a szonda végét rögtön az OBO-ba kötni?


Üzenet összefûzve: 2016. április 18., 23:05:48 DÉLUTÁN

illetve annyit még szívesen megtudnék, hogy hogyan kell, vagy hogy a legegyszerűbb a  2m szondát leütni? Sajnos házon belül szeretném ezt megoldani, így ez még nehezíti a dolgomat.
Most kétféle szondában gondolkodom: T vagy + keresztmetszetű szondának van jobb hatásfoka? 

Tret

A sínbe bemegy 1 vezeték és egy távozik.Namost ha oda más nem csatlakozik,netto hülyeség a vezetéket megszakítani egy egyébként nagyon baba talán obo cuccal.Értem én hogy gőzgép csak mi hajtja?

zoo

Az OBO-t már megvettem. Később jól jöhet, főleg, hogy kazáncsere is tervbe van véve...

zoo

Sziasztok,

sikerült az OBO 2méteres keresztföldelőt házon belűl legalább 2,5 m-re levernem. Igaz, kb 80 cm-t előástam neki. Ásás közben találkoztam régi földkábelekkel és találtam még egy kb. 3mm átmérőjű erős tömör réz szálat, amely megy fel a villanyórához. Lehetséges, hogy ez egy régi földelésnek a vezetéke? Megpróblátam kihúzni, de nem jött, így ott hagytam.


Bendand

Üdvözletem!
kérnék egy kis segítséget.
Vásároltam egy régi budapesti belvárosi lakást.
Fázis,  nulla,cérnaszigetelés   vezetékek olvadó biztosítékok...stb.
szeretném cserélni a vezetékeket , de fogalmam sincs hogyan lesz ott védőföld.
ha az új kismegszakítótáblán az újonnan  kialakított védőföld vezetéket egypotenciálúvá teszem a bejövő nullával, az megfelelő kialakítás?

JUVILL


Látatlanból nehéz érdemleges választ adni.
Meg kell vizsgálni az épület főelosztóját. Oda mi érkezik az ELMŰ részéről. Milyen keresztmetszetű kábel? Réz vagy alumínium?
Majd leellenőrizni a felszálló vezetéket és a lakásba, az elosztóba érkező vezetékeket keresztmetszetre, mert az biztos, hogy alumínium.
Illlene megnézni a vezetékek szigetelését, el vannak-e öregedve.
Ha ez megvan, akkor előrébb vagyunk, és a segítségadás innen jöhet.
Addig beszélni róla szerintem felesleges. :)

Sztrogoff

Attól, mert a lakásban textil a vezeték szigetelése, attól még a lépcsőházban lehetett fővezeték-felújítás. A lépcsőházban kissé hátraszegve a fejet mindjárt kiderül ez, mert ha 5 évtized festéke-mocska takarja el a dobozokat, akkor nem volt, ha pléh tetejű a doboz, akkor sem nagyon volt... Mondjuk, ha régi gázos ház, akkor sem valószínű, hiszen nem kellett cserépkályháról és fürdőhengerről átállni villanybojlerre, stb. Ha nem volt nagyobb mérő, akkor sem valószínű, hogy a mérőhöz jövő keresztmetszet bármire jó.
Aztán a hűtőszekrény-automata mosógép korszakban a védővezetőt a vízcsőre kötve is teljesen szabályos volt a dolog (bajban is voltak az ilyen házak, ha a vízcső egyik szakaszát újra cserélték, nem fémre, és véletlenül a vizesnek eszébe jutott ez a téma).
Szóval ezt valakivel alaposan fel kell méretni, aki tudja a dolgát, mint előttem már írják.