Ipari csatlakozóvezetékbe építhető kapcsoló

Indította birok57, 2015. október 16., 18:03:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

birok57

Tisztelt Kollégák! Szeretném a segítségeteket kérni a következő dologban. Adott a kábeltálcán 32A 5p. 6h. 400V-os csatlakozóaljzat onnan kellene dugvillával H07RN-F 5x6mm2-es kábellal megtáplálni a teszthelyeket és e csatlakozóvezetékbe kellene sorbakötni teszthelyenként 1-1 db 32A-es áramtalanító kapcsolót.
(a csatlakozó vezeték hossza 5m, láncon tehermentesítve és a kapcsoló sem lenne rögzítve)
Kettő kérdésem lenne:
- van-e ilyen szerelvény
- szabványos megoldás lenne-e
Úgy emlékszem ilyen megoldás csak az asztalilámpáknál  szabványos 2A-ig.
Úgy gondolom nem szabványos megoldás, de a gondolat kevés, bizonyítanom kellene és sehol nem találok errevonatkozóan semmilyen előírást. Ebben ha kérhetném a segítségeteket.


zsizsi

Szervusztok!

Könyves Kálmán műszaki javaslata a legjobb megoldás szerintem is...Szabványossági tekintetben is nem kifogásolható.
Kivitelezés után egy ÉV mérés azért kell mellékelni hozzá:)

üdv.:
Zsizsi

birok57

Szervusz Kálmán,
Köszönöm szépen a javaslatod, de más megoldás szükséges.
A helyszín egy üzemcsarnok ahol kb 300 db ilyen teszthely van egymás mellé helyezve.
A túláramvédelme és az áramvédő-kapcsolója az üzemcsarnok elosztójában megoldott.
Azért lenne szükség a laikusok által kezelt kapcsolóra, mert a tesztberendezés csatlakozóaljzata és a lengőkábelen lévő speciális dugvilla összedugása, ha nem szemből történik képes  rossz csatlakozás létrehozására (a végleges csatlakozás így nem tud létrejönni, de a dugvilla ha nem jól pozicionálódik, hiába van az aljzatban a megvezető horony képes vezetői kapcsolatot létrehozni a lengő dugvilla fázishüvelye és a tesztberendezésen lévő dugalj PE tüskéje között. (ha nincs szemben a megvezető csap és horony és a dugvilla kb 15 fokban megdöntve, ez simán összejöhet mert a csatlakozást a talajtól 20cm.re hozzák létre) Ez a téves kapcsolat úgy lenne megszüntethető hogy a munkaterületen kifüggesztenék pl.: A tesztberendezést csak-e kikapcsoló kikapcsolt állapotában lehetséges. (vagy valami más figyelmeztető szöveget)
A kábeltálcák olyan magasan vannak, hogy az alatta lévő tesztberendezést ha targoncával megemelik kb. 10cm. marad. (nem mellesleg e csatlakozóegységen rajta a CE jel)

Könyves Kálmán

Hacsak nem szupertitkos, betehetnél 1-2 képet, hogy fogalmunk lehessen róla, segíteni is egyszerűbb lenne! Én erősen vizuális típus vagyok.

980POWER

A PE csapja nem fér bele a fázis hüvelybe. Vagy? Nincs lehetetlen csak kis lendület? Szerintem is képekkel illusztrálnád a dolgot, tisztábban értenénk a helyzetet.

birok57

Kálmán, jól látod a kérdést, tilos az üzemcsarnokban képet és hangfelvételt készíteni, erre csak meghatározott vezetőknek van módja.
980POWER mint írtam a végleges csatlakozás nem tud létrejönni pont ezért is amit írtál, de ha tévesen akarják bedugni elforgatva és megdöntve össze tud érni a lengő aljzat dugaljának fázishüvelye és a teszten lévő villa PE tüskéje. (egy új termék gyártásának bevezetéséről beszélünk, amelynek most futnak a próbatesztjei, és minden második csatlakozási kísérletnél zárlatot hoztak létre a téves csatlakozási próbálkozás miatt) Ennek kivédésére lenne szükség egy sorbakötött áramtalanító kapcsolóra, kiegészítve erre vonatkozó munkahelyi utasítással.

Könyves Kálmán

Akkor nincs több ötletem egyenlőre. Illetve egy van, szólni kell a főnökbácsinak, akitől a feladatot kaptad, hogy terveztesse meg valakivel, te meg boldogan kivitelezed.