Fém kábeltálca

Indította Maczy, 2012. július 17., 14:46:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Maczy

Kedves Kollégák!

Van egy nagyfeszültségû laboratórium, és villamos rekonstrukciót hajtanak végre. Az EPH gerinc egy 40x5 mm rézbõl van kialakítva.
A laborban vannak galéria részek, és a legfelsõ szinten, csak árnyékolás technika van. A kérdésem az, hogy a legfelsõ szintre is el kell vinni a gerincet, vagy a fém kábeltálca is elég.
Jómagam azon véleményen vagyok, hogy a fém kábeltálcát nem használhatom földelésként, de szeretném a véleményeteket kikérni.

Köszönöm,


Novill

Megszûnt az a korábbi könnyítés miszerint például a kábeltárcát fel lehet használni EPH vezetõnek. Így az MSZ HD 60364-5-54:2007 szabvány értelmezése alapján nem használhatjuk fel EPH vezetõnek. Tehát már ketten egy véleményen vagyunk. Várjuk a kollégák véleményét is.

JUVILL

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. július 17., 15:29:27 DÉLUTÁN
Megszûnt az a korábbi könnyítés miszerint például a kábeltárcát fel lehet használni EPH vezetõnek. Így az MSZ HD 60364-5-54:2007 szabvány értelmezése alapján nem használhatjuk fel EPH vezetõnek. Tehát már ketten egy véleményen vagyunk. Várjuk a kollégák véleményét is.
Véleményünk megegyezik.
A fém kábeltárcát az EPH-ba be kell kötni, de EPH gerincvezetõnek nem lehet alkalmazni.
Az EPH gerincvezetéket a felsõ szintre is ki kell építeni.

Gyurmaúr(fi-relé)

Az igazat megvallva; én soha nem használtam a kábeltálcát EPH vezetõnek, mert inkább biztosabbnak tartottam egy -mondjuk- 10-es MKh vezetéket, mint a bármikor szétcsúszó és ezért akár antifolytonossá váló tálcát. Persze, az emberfia összeköti õket min 6-os MKh-val, de egy bármilyen fizikai behatásra meglazúlhat a kötõcsavat, vagy akár megsérûlhet az összekötõvezeték, oszt jónapot lesz...  >:(