Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2019. február 16., 19:09:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

pkajos

"10. A kismegszakító szimbólumán található legfontosabb jelölés az X. Az X jelöli, hogy a készülék önműködő. Amelyik megszakítón nincs X az nem önműködő védelmi készülék!"

Önműködő és nem önműködő kismegszakító???  Mi az, hogy nem önműködő kismegszakító? Az áram mágneses és termikus hatására "önműködik"

nyaki

Az önműködő jelleg a magától visszaálló bimetálra és a zárlati solenoid mozgó vasmagjára vonatkozik. Ezek működését követően, az alaphelyzetbe állításra nincs szükség.

faxelektro

Jó estét
            Sajnos vissza kell térjek egy két honappal régebbi kérdéseimhez a Fairland Inverter Plus Full inverter Medence Hőszivattyú IPHC56 kapcsolatban mivel két hónapja szuper jól működik a panzió vendégeit kiszolgálva de ma este hívott a tulaj hogy meg ált a kijelzőn F9 van ki jelezve és nem indul a ventilátor csak próbálkozik jobbra balra de nem indult el. Mondtam kapcsolja ki majd reggel meg nézem de sajnos még azt sem tudom mihez kezdjek ilyet nem javítottam . A könyve szerint az F9-ventilátor motor hiba,hogy tudom ezt ki mérni ha esetleg cserélni kell ha valaki ismeri a működését jó volna valamilyen útba igazítás. Az általános hibakeresésnél csak olyan van,hogy ventilátor üzemel de nem elégé melegít-párologtató eldugult
                                                         -levegő kimenet eltömődött
                                                        -3perces indítás késleltetés
             Köszönöm a segítséget

faxelektro

Lehetséges,hogy a ventilátor motor kondenzátora van meg halva mert próbál el indulni jobbra is balra is vagy az elektronikája?

980POWER

A ventilátor fordulatszámát is inverter szabályozza. Elsőként akadálymentesen lehet-e kézzel forgatni a ventilátort, csatlakozók stimmelnek-e, a hő és a nyomásérzékelőké is? Előfordul, hogy a panelnek is van saját hibajelzője. Az F kezdetű hibakódok úgy emlékszem kommunikációs hibára szoktak utalni, de ez gyártófüggő. Gondolom ennek is van szakszervize fel kell hívni őket, érdekeseket szoktak mondani, amúgy meg ez még garanciális lehet. Panelt, ha nem műszerész az ember meg se próbálja kisilabizálni. Most vagyok úgy klímával, hogy 2 egyformának ugyan az a hibája kaptam új panelt, nem működik vele, már inkább kompletten le cseréltük az egyik klímát, mert az szezon elején állt le, azóta se sikerült kideríteni mi a baja. 3 évesek, még garisak, de az ügyfelek szeretnék használni is nem csak nézegetni. A szerviz váltig állítja, hogy a kültéri panel a hibás, de hiába a csere, nem megy vele, most van 3 panelom, de egyik se indítja be és mindig F8 hibát ír ki, sajnos kifogytam az ötletből.
A régi on/of klímákban kondi csere vagy a relé helyett mágneskapcsoló meg szokta oldani a dolgot, de az inverteres az kombináltabb elektronikát használ.

faxelektro

Le ellenőriztem a ventilátor könnyen forgatható kézzel a csatlakozásokat viszont nem néztem meg mivel nem szedhetem szét mert garanciás gondolom ki hívják a szervizelőt mert már két napja nem hívott a tulajdonos.

faxelektro

Ki cserélték a panelt most működik a ventilátor a tulaj szerint hosszabb ideig melegíti fel a medencét az éjszakai lehűlés után de most már a szezon vége majd garanciában van és meg nézeti a telepítővel.

faxelektro

A képeken látható akkumulátor a elektromos biciklim akuja kb. egy éves és négy darab van összekötve valami gond van mert nem tartja az áramot három-négy km-után már merül le nem tartja az áramot és be teszem tölteni piros két ora múlva már zöld hol mikor jól működött nyolc órát is töltötte.Hogy tudnám pontosan ki mérni,hogy mindenik rossz-e vagy nem ha nem muszáj nem vennék négyet csak amennyit szűkséges.


Atis57

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2020. szeptember 13., 18:52:36 DÉLUTÁN
A képeken látható akkumulátor a elektromos biciklim akuja kb. egy éves és négy darab van összekötve valami gond van mert nem tartja az áramot három-négy km-után már merül le nem tartja az áramot és be teszem tölteni piros két ora múlva már zöld hol mikor jól működött nyolc órát is töltötte.Hogy tudnám pontosan ki mérni,hogy mindenik rossz-e vagy nem ha nem muszáj nem vennék négyet csak amennyit szűkséges.

Szia!
Természetesen kimérheted ;
Feltöltöd---lemerités  Stopper,Voltmérő , izzók . MindenAkkut  egyesével.
Ha van  LitoKala  töltőd----- ezt megcsinálja helyetted.
Én viszont 4 akkut  cserélnék. Mert a kapacitás  mAh max +/- 5%  belül.A belső ellenállás  is 5% belül, s a töltési végfeszültség is egyformára  választandó.
Persze eljáthatsz  ,egy cserével is  ,de a soros töltőjét cseréld le olyanra ami egyesével tud tölteni.
Talán ez a legjobb megoldás...

Sztrogoff

Idézetet írta: pkajos Dátum 2020. augusztus 29., 23:26:19 DÉLUTÁN
"10. A kismegszakító szimbólumán található legfontosabb jelölés az X. Az X jelöli, hogy a készülék önműködő. Amelyik megszakítón nincs X az nem önműködő védelmi készülék!"

Önműködő és nem önműködő kismegszakító???  Mi az, hogy nem önműködő kismegszakító? Az áram mágneses és termikus hatására "önműködik"
Itt pusztán arról van szó, hogy az x a szabványos rajzjeleknél a megszakító funkció kiegészítő jele a kapcsoló funkción. A megfogalmazás egy kicsit szerencsétlen, de ha zárójeleznénk, nem azt akarta érteni, hogy NEM(önműködő), de védelmi készülék, hanem azt, hogy NEM(önműködő védelmi) készülék, hanem például kapcsoló, vagy bármilyen készülék.
Hát úgy szabványos rajzjel, hogy éppen már 5 éve nincs érvényben, de nincs helyette más az MSZT szerint.