regisztrált villanyszerelői tanfolyam kérdéssor megoldásait keresem

Indította Csabcsi, 2015. szeptember 24., 22:49:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Csabcsi

Sziasztok a meevet.hu rol letölthető 2015 ös regisztrált villanyszerelői vizsga teszt kérdéssor megoldásait keresem. a letöltött dokumentumban 250 kérdés van, és ha véletlen valakinek volna megoldása vagy helyesen bejelölt kérdéssora azt nagyon megköszönném.

Novill

Vannak köztük a korábbi tesztekből is jelentős számban.Viszont jó a gyakorló tesztjük! 1b, 2c,3c, 4b, 5a, 6c,7a, 8a, 9a, 10a 11b,12b, 13b, 14a, 15b, 16a, 17b, 18b, 19a, 20b, 21a, 22a, 23b, 24b,25a, ??,gondolom többen erre lennének kíváncsiak, mint ahogy én is.

elektromosokk

Ez engem is érdekelne, én is megköszönném ha lenne valaki akivel legalább össze tudnánk hasonlítani a válaszokat, mert néhány kérdés nem egyértelmű.

kormy

Nem egyértelmű???????Pénteken voltam az 1 napon.Van olyan, hogy amit ott mondtak és ami a könyvben van nem fedi egymást.Ez  vicc.

picur10

Elektronikusan elérhetőek valahogy az elmúlt évek megoldásai? Papíron megvan, de nem túl jó állapotban.
Köszönöm!

elektromosokk

Ezt nem tudnád valahogy digitalizálni? Többeknek lenne segítség itt...

Üzenet összefûzve: 2015. szeptember 28., 21:04:24 DÉLUTÁN

8A-ra voksolnék, mert hogyan tudná az engedélyes a regisztrált muksó nélkül kialakítani a csatlakozási helyet, hogyha neki kell kialakítania?
10b szerintem is, mert a szabvány határozza meg, az engedélyest is ez köti.

t5953


t5953

Idézetet írta: kormy Dátum 2015. szeptember 27., 19:41:01 DÉLUTÁN
Nem egyértelmű???????Pénteken voltam az 1 napon.Van olyan, hogy amit ott mondtak és ami a könyvben van nem fedi egymást.Ez  vicc.
Hali!
Ez nem vicc!
A válasz az volt,hogy a tesztkérdések így lettek megírva,és a válaszok csak MA! így helyesek ,és
így lesznek értékelve.

Novill

Igen én is ott voltam pénteken valóban el hangzott  ez a válasz. Itt egy kérdés amin lehetne vitatkozni a jó válasszal, mert akár két válasz is jó lehet.

178. Mi a kábeles csatlakozó létesítésére vonatkozó előírás?
a) Amennyiben a kábeles csatlakozó nem keresztez közutat, vagy más közműveket, úgy terv nélkül készíthető.
b) A kábeles csatlakozót ha az elosztói engedélyes készíti nem igényel építési engedélyt.
c) Kábeles csatlakozót csak jóváhagyott kiviteli tervek birtokában lehet kivitelezni, a tervet tervezői jogosultsággal rendelkező tervező készítheti.


Egyébként szerintem nagy fejlődés történt a korábbi képzésekhez képest. Szakítottak a kereskedelmi marketing jellegű előadásokkal, ez jó szerintem. Ennek ellenére az előadás témáin még lehetne javítani talán. Ki hogyan látja ezt a kérdést?  A vizsga lebonyolítása is  változott a korábbiakhoz képest, elég sok fajta teszt volt. Így kizárható volt a szomszéddal azonos tesztek. Ennek is köszönhető feltételezhetően, hogy volt akinek nem sikerül a vizsga.
Nagyon nagy előre lépés volt ebben az évben a tesztek neten való gyakorlásának a lehetősége. Helyesnek tartanám, ha ezzel a lehetőséggel minden oktatással foglalkozó cég és intézmény élne. Ez egy olyan lehetőség lenne azok számára akik fejlődni szeretnének szakmailag, hogy magasabb szintre jussanak. Tudom ebbe sok munkát kell fektetni az intézmények embereinek, hogy legyen előre lépés. A felülvizsgálói tesztek feltöltése is hasznos lenne. Sajnos az emberek inkább a készet szeretik, mint hogy munkát flecceljenek bele. Pedig a közös munka előbbre visz mindenkit. Itt van a téma indítójának feltehetően nem kapott választ, kevesen kapcsolódtak be, így megoldás sem született. Ugyan BP-en lefutóban vannak már vizsgák gondolom, de vidéken még ezután jönnek a továbbképzések. Egyébként a régi tesztek fenn vannak a neten még, amiből elég sok van a mostaniba beépítve.

elektromosokk

Idézetet írta: Novill Dátum 2015. szeptember 25., 16:27:16 DÉLUTÁN
Vannak köztük a korábbi tesztekből is jelentős számban.Viszont jó a gyakorló tesztjük! 1b, 2c,3c, 4b, 5a, 6c,7a, 8a, 9a, 10a 11b,12b, 13b, 14a, 15b, 16a, 17b, 18b, 19a, 20b, 21a, 22a, 23b, 24b,25a, ??,gondolom többen erre lennének kíváncsiak, mint ahogy én is.


A  24. kérdés szerintem "b" lesz tankönyv 146o 7. bekezdés szerint. Esetleg máshol máshogy van? Ezt is eltudom képzelni...