Gázbekötéshez használatos forma nyomtatvány, EPH jegyzõkönyv minta

Indította Novill, 2012. szeptember 26., 12:25:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Mi felülvizsgálattal is foglalkozó szakemberek gyakran végzünk EPH kialakítási munkákat és adunk ki EPH jegyzõkönyveket gázszolgáltatók részére. Kíváncsi vagyok, hogy az ország különbözõ gázszolgáltatói milyen jegyzõkönyveket fogadnak el. Vannak az egyes gázszolgáltatóknak akik forma nyomtatványokat bocsájtanak ki, de sajnos nem minden cégnél tölthetõk le ezen minta nyomtatványok. Így a kialakult gyakorlat alapján van aki ezen gázszolgáltatók forma nyomtatványait, a felülvizsgálói jegyzetekben lévõ mintákat használja. Vannak viszont akik saját forma nyomtatványt használnak, én is ezek közé tartozom. Viszont az utóbbi idõkben  nálunk a Tigáz csak saját forma jegyzõkönyvét fogadja el. Ez a formanyomtatvány érintésvédelmi szempontból kevesebb információt tartalmaz, mint az általam kidolgozott EPH jegyzõkönyv.  Nem tartalmaz mûszeres mérési adatokat, a szabvány felsorolásban MSZ 172-1, MSZ 4851, ME 04-115:1982 szerepel, ami tudjuk elavult már. A saját jegyzõkönyvem tartalmazza a becsatlakozásnál a földelési ellenállás értékét, induló hurok ellenállás értékét, az épületgépészeti készülékek és vezetékein mért hurokellenállás értékeket, a szükséges értékeket, gázóra áthidalást, flexibilis csõ vizsgálatokat, áramvédõ kapcsolóval kapcsolatos adatokat. stb. Lehet, hogy egy kicsit túlzás, viszont a biztonság nagyon fontos az utólagos bizonyíthatóság szempontjából is.  Javaslom töltsük fel ezen mintanyomtatványokat a fórumra, vagy titok kamra részre.

JUVILL


Csatolok 2 db nyomtatványt. A TIGÁZ és a FÕGÁZ részére már állítottam ki elég sokat.
Ezek tájékoztató jellegûek, mert szerintem egyik sem jó, mert elavultak. Újabbakat sajnos nem ismerek. Amennyiben új megbízatás van ilyenre, akkor mindig az aktuális szabványokra írom át ezeket.
Vissza még nem kaptam egyet sem.
Aktuális nyomtatványról, és egységesítettrõl nem is álmodjunk.

Novill

Mi a véleményetek a forgalomba lévő gázszolgáltatók által megkövetelt  EPH jegyzőkönyvek  tartalmilag megfelelő-e  a szakmai követelményeknek?  Lehetne-e javítani rajta szakmailag,hogy jobban tükrözze  a szakmai megfelelőséget.