49nm-es lakás 1600KW/hó fogyasztás

Indította Potter510, 2020. február 12., 11:55:32 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Potter510

Sziasztok,

Lenne egy kis (nagy) problémám. Adott egy 49 nm-es téglaépítésű lakás. Nincs szigetelve, az nyílászárók cserélve lettek. A fűtés infra padló. Ennyit a lakásról és itt a kérdésem.

Mi fogyaszthat annyi áramot, hogy egy hónap alatt 65.000 Ft. lett a villanyszámla?

Én már teljesen tanácstalan vagyok. Villanyszerelő volt nálam, ő sem érti mi lehet itt a gond.

Volt hogy kihúztam mindent, amit nem lehet azt lekapcsoltam, így egy óra alatt valami megevett 13 KW-ot, majd visszakapcsoltam és dugtam mindent, így egy óra latt 9 KW ment el. Nekem ez már tiszta X-akták. Ha a kis megszakítókat lekapcsolom, az óra nem mozdul (digitális).

Előre is Köszönöm a segítséget.

Fecó

A kint járt villanyszerelő nem tudta behatárolni melyik áramkörön folyik ez a terhelőáram? 1 óra alatt 13 kW fogyasztás 1 fázisú mérőn folyamatos 56 A terhelést jelentene, de 3 fázison is fázisonként majdnem 20 A terhelés. Ez mérhető lakatfogóval melyik áramkörön folyik. Az infrafűtés most lett beépítve, és ez az első számla azóta?

Potter510

Nem most lett kiépítve, már így vettem a lakást. Ez az utóbbi 2 számlánál jött elő.

Fecó

Elektromos fűtés esetében akár reális is lehet a havi 1600 kWh. Az elektromos fűtés (kivéve hőszivattyús rendszer) jelenleg szerintem az egyik legköltségesebb mód a fűtésnél. Én ebben az irányban indulnék el, megpróbálnám meghatározni a fűtésem teljesítményét, és a napi üzemidőt. Ebből számolható mennyi a költsége.

Sztrogoff

65 000 Ft, ha csak a fűtésre ment volna el, akkor az 40 Ft-os kerek árral számolva 2,2 kW állandóan igénybevett teljesítmény lenne, ami a 49 m2-re télen vagy sok... vagy nem sok. Ha például nincs jól körbefűtve, északi tájolású, alatta hideg lépcsőház  vagy pince van, 24 celsius kellene, stb... Én mondjuk közelítésre komplett családnál úgy évi 15 000 kWh-t mondanék (fűtéssel, meleg vízzel együtti villanyhasználat), s ha a 8 fűtéses hónapban elmegy 10 000 (mert 3 ilyen hideg hónap van csak), akkor a maradék négyre, ha jut... Ki tud ez jönni, sajnos.

nyaki

A kérdező leírása alapján, abban az esetben fordulhat elő ilyen jelenség, ha a rendszerbe be van valahol építve egy ún. "lopótök", ami ráadásul fordítva van bekötve és nemhogy csökkentené a fogyasztást, hanem épp ellenkezőleg. Esetleg még az is előfordulhat, hogy az infrafűtésen nincs semmilyen vezérlés vagy éppen rossz, mert akkor is előfordulhat ilyen tetemes fogyasztás.
Tehát, fel kell deríteni az okot, mint ahogyan azt az előttem szóló tanult kollégák is "sejtetni vélték".
Az viszont tény, hogy ezzel az infrafaxsággal jól behúzták a csőbe a gyanútlan vásárlókat. :-\

Fecó

Jómagam tanúja voltam egy 70-80 m2-es jól szigetelt faházba a tulajt rábeszélték infrafóliára. Hiába kérleltem, hogy lehalább tekerjen le az aljzatba padlófűtéscsövet, mert azt később tudja fűteni hőszivattyúval, napkollektorral, vegyes kazánnal, pellettel, azt mondta nem, az infra az olcsó és 5-6 kW kifűti az egészet. Azután jött a számla, és fáztak, majd fűtöttek klímával...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Potter510

A padlófűtést a hónapban nem használtam, direkt kipróbálva, hogy az e a ludas. Van egy HD Fűtópanelem (Thermor Evidence 3 2000W). Ez be van állítva, hogy egy nap összesen 8 órát megy megszakításokkal, pont f*sza meleget produkál, de a napi fogyasztásom így is 45 és 60KW között szaladgál. Egy teljes hétvégét rászántam arra, hogy egyenként megnézte,m a kismegszakítók lekapcsolásával a fogyasztást (nem bízok az órán villogó ledben), így sem sikerült megtalálni a hibaforrást, mintha egyszerre mind zabálna, ha egyet lekapcsolok mintha a többi átvenné a helyét. Bojler volt a második, nem volt különbség.



Egy szó mint száz, eltelt a diktálás óta 20 nap, nem megy a padlófűtés és 1000Kw-nál járok.

Fecó

A bojler is nappali áramról üzemel?

Azért feltételezzük, ha csak a 3,2 kW fűtőtest megy 8 árát, megszakításokkal, szerintem legalább abból 5-6 óra üzemidő összejöhet, ez naponta 16-19 kWh, a bojler ha nappalin van, simán tud napi 10 órát fűteni (állandóan bekapcsolgat ha kiengedsz egy kis meleg vizet, vízkövesedésnél brutálisan nem hatékony, lehet 12-14 óra is) ez 1800 W-ot feltételezve is 18-20 kWh alhangon. Összesen csak ez a kettő készülék 34-39 kWh/nap, 20 nappal számolva pedig 680-780 kWh. A fennmaradó mondjuk 220 kWh elosztva 20 nappal, az napi 11 kWh-t jelent minden más fogyasztásra (világítások, mosó és mosogatógép, mikrosütő, főzőlap, és egyéb háztartási dolgok). A villanyszerelő egyesével mérni tudja az áramköröket a lakás elosztójánál, és rögtön tud számolni melyik kismegszakítón mekkora teljesítményfelvétel van. Ha van olyan áramkör, amiről nem megy nagyfogyasztó, és mégis folyik rajta túlzott terhelőáram, akkor ez így kiderülhet. Ha van beépítve Fi-reléd, még az sem lehet hogy a föld felé szivárgóáram van, mert lekapcsolna. Az áramszolgáltatói fogyasztásmérők nagyon ritka esetben tudnak meghibásodni.  Lehet kapni olyan fogyasztásmérőt, amit dugaszoló aljzatba lehet tenni, és ellenőrizni tudod mit fogyaszt valójában a készülék. Sajnos ez a mennyiség elfogyasztható ha villannyal fűtesz, és a melegvizet is ezzel állítod elő nappali tarifáról...   

Potter510