Loxone programozási segédlet

Indította Vandit, 2011. szeptember 12., 07:26:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Vandit

Nekem lenne egy kerdesem adott egy Loxone miniserver es egy KNX/EIB dimmer hogyan tudom azt megvalositani, hogy a mobilos feluletrol tudjam egy csuszka segitsegevel a dimmerem fenyerejet allitani?

Mikor lesznek bemutatopeldak KNX/EIB -hez?

Koszonom

Schmidt András

Szia,

a feladat megoldása nem túl bonyolult. Az EIB/KNX rendszert kell megfelelõen beállítani, majd %-os kimenetet küldeni egy olyan bemenetrõl, amelyik csak a webes felületen látszik (virtuális bemenet). Az oktatásokon átvesszük az alap EIB/KNX-es felhasználásokat.


Vandit

Idézetet írta: Loxone_Schmidt András Dátum 2011. szeptember 12., 07:37:14 DÉLELŐTT
Szia,

a feladat megoldása nem túl bonyolult. Az EIB/KNX rendszert kell megfelelõen beállítani, majd %-os kimenetet küldeni egy olyan bemenetrõl, amelyik csak a webes felületen látszik (virtuális bemenet). Az oktatásokon átvesszük az alap EIB/KNX-es felhasználásokat.

En ezt ugy csinaltam, hogy hasznaltam egy KNX/EIB dimmer funkciot is de akkor az oda felesleges?



Schmidt András

Az EIB/KNX blokk akkor hasznos, ha a világítási kör státuszát is meg akarod jeleníteni a vizualizálásban. Ebben az esetben a 'Q' kimenetet nem kell bekötni. A dimmelést az EIB/KNX rendszerben két módon lehet elvégezni:


  • Relatív módon a blokk AQ kimenetét, és az EIB/KNX dimmelõ objektumát használva
  • Abszolútértékkel a blokk AQp kimenetét, és az EIB/KNX fényerõ objektumát használva

Én az utóbbi megoldást javaslom.

Vandit

Idézetet írta: Loxone_Schmidt András Dátum 2011. szeptember 12., 11:38:21 DÉLELŐTT
Az EIB/KNX blokk akkor hasznos, ha a világítási kör státuszát is meg akarod jeleníteni a vizualizálásban. Ebben az esetben a 'Q' kimenetet nem kell bekötni. A dimmelést az EIB/KNX rendszerben két módon lehet elvégezni:


  • Relatív módon a blokk AQ kimenetét, és az EIB/KNX dimmelõ objektumát használva
  • Abszolútértékkel a blokk AQp kimenetét, és az EIB/KNX fényerõ objektumát használva

Én az utóbbi megoldást javaslom.

Az a statusz most nemerdekes en ugy csinaltam ahogy az abran kuldtem a blokk AQp kimenetere tettem a KNX/EIB aktorom fenyero objektumat a bemenetre meg egy virtualis bemenetet (mertekegysegnek <v.2>%) de valahogy nemukodik ha figyelem az ETS-ben a monitort mikozben a csuszkaval jatszok akkor szepen erzekeli az ertek valtozast de valahogy nemukodik :(

Schmidt András

Szerintem az adattípussal van a gond. Ott az EIB/KNX aktor tulajdonságok fülön a "Fényerõ érték / Pozíció EIS6 (0-100%)" típust kell választani.

Vandit

Idézetet írta: Loxone_Schmidt András Dátum 2011. szeptember 12., 18:32:02 DÉLUTÁN
Szerintem az adattípussal van a gond. Ott az EIB/KNX aktor tulajdonságok fülön a "Fényerõ érték / Pozíció EIS6 (0-100%)" típust kell választani.

Holnap lesz idom kiprobalom :) Amugy azt honnan tudom, hogy mi mit jelent gondolok itt az EIS6-ra erre van valami leiras? Koszi

Schmidt András

Áttekintés

...azért nem ennyire bonyolult:

Kapcsolás - EIS1
Dimmelé relatív - EIS2
Idõ - EIS3
Dátum - EIS4
Hõmérséklet értéke/szenzorok mért értéke - EIS5
Fényerõ érték százalékban - EIS6
Árnyékoló mozgatása relatív - EIS7
Lebegõpontos szám - EIS9
16bites számláló - EIS10
32bites számláló - EIS11


Vandit



http://www.marica.sk/loxone/teszt.rar

Andras ide felraktam a dimmelest valahogy nemukodik meg tudnad nekem nezni, hogy mit csinalok rosszul? Van ugye egy EIB/KNX dimmer aktorom ezen szepen beprogramoztam hozza egy EIB/KNX kapcsolot ugy szepen mukodik. Loxonban a kimenetet ugy allitottam be ahogy irtad, de valahogy nem akar mukodni. Koszi elore is.

nova

Elkezdtem nézegetni én is a szoftvert ami a beállításokhoz szükséges és egy kérdés merült fel bennem. (szerintem lesz több is :) )

Hol tudom a programban beállítani, hogy a bemenõ jel változására milyen kimenõjel jelenik meg? Valamelyik videóban mintha láttam volna, hogy szimulációban van erre mód.

Üzenet összefûzve: 2011. szeptember 17., 21:07:51 DÉLUTÁN

Nézegettem a programot ami így elsõre eléggé egyszerûnek tûnik, talán túlságosan is. :) Pár dolgot nem igazán találtam benne. Például hogyan lehet funkció blokkokat csinálni amit késõbb fel tudok használni. A minta programokat nézegetve például vannak benne sms és e-mail gatewayek, hogyan tudok ilyeneket készíteni?

A példa programok közül a központi árnyékolás funkcióját, hogyan lehet kiegészíteni azzal, hogy a napállásának megfelelõen mozogjanak fel és le a redõnyök?

Ha elkészül a program és a szimulációban mindent jónak találom, feltöltöm a mini szerverre. Ezután egy másik szoftver kell a felhasználói szoftver funkcióinak beállításához és felprogramozásához?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!