Loxone - rövid bemutatás

Indította Schmidt András, 2011. május 07., 16:40:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Vandit

Hello,

Andras a loxone miniserver rendelkezik 8 db digitalis bemenettel ezt ki lehet hasznalni riasztobol kuldott jelek fogadasara? pl. riaszto elesitve stb.

Schmidt András

Természetesen a bemenetre köthetõ riasztó is. Egy nagyobb házban viszont én biztosan az RS232-es csatlakozást preferálnám. Így nem kell relé kimenetekkel bajlódni, és minden információ átvehetõ a riasztótól.

nova

@vandit én csak kíváncsiság képen kérdezem, hogy mire szeretnéd használni a riasztó ilyen módon kivezetett jeleket?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Vandit

Idézetet írta: nova Dátum 2011. május 31., 18:16:39 DÉLUTÁN
@vandit én csak kíváncsiság képen kérdezem, hogy mire szeretnéd használni a riasztó ilyen módon kivezetett jeleket?

Azt szeretnem, hogy ha bekapcsolom a riasztot akkor az osszes vilagitasi kor kapcsoljon ki es ehhez szuksegem van a riasztobol egy jelre, hogy elesitve van.

nova

Csak a világítási áramkörök? A többi maradjon bekapcsolva?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Vandit

Idézetet írta: nova Dátum 2011. június 01., 09:56:19 DÉLELŐTT
Csak a világítási áramkörök? A többi maradjon bekapcsolva?

Ezt csak egy peldanak mondtam :) egyenlore a hazban a vilagitasi korok a futes es a redonyok lesznek vezerelve.

nova

Ja értem, azt hittem csak a világítási áramkörökre gondoltál. ;D

Post Merge: 2011. június 01., 16:26:04 DÉLUTÁN

Ha már riasztó és jelátvitel RS232, itt is valamilyen szabványosított kommunikációról lehet szó csak gondolom. Nyilván kevés a 2,3 és 5 -ös kivezetés a soros kábelen :) , mert ugyebár a régebbi riasztó rendszereknél is rs232 konverterrel lehetett õket programozni számítógéprõl.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Igen. Ha RS232-n csatlakozunk egy riasztóközponthoz, hõszivattyúhoz, stb. akkor lényegében minden információt kiszedhetünk a készülékbõl amire szükségünk van. Nem kell kontaktusokkal bajlódni (idõigényes, komoly összegbe kerülnek a riasztóközpont relé kimenetei és az épületfelügyelet bináris bemenetei).
Gondoljunk csak arra, hogy egy ilyen megoldással külön-külön láthatjuk az összes érzékelõ jelét. Ablaknyitáskor felhúzhatjuk az árnyékolókat, lekapcsolhatjuk a fûtést. A lehetõségeknek nincsen határa.

nova

Példaként említve a paradox riasztó rendszerünk (régebbi típus) egy kiegészítõ modul segítségével RS232-es kimenete volt a riasztónak, ezen keresztül fordítottam le és programoztam fel. Ehhez volt egy célszoftver. Ezt az rs232 -es portot felhasználva beállítva a megfelelõ port sebességet és a kapcsolódáshoz szükséges többi adatot. Akkor a loxone rendszer képes ezeket értelmezni? Vagy újabb készülékeknél megoldott ez a lehetõség, ahol esetleg szabványosított kommunikáció van. Hasonló mint a modbus, vagy a snmp trapek.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!