Infrafûtés

Indította istvandi, 2011. március 28., 09:48:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

istvandi

Üdvözlöm a fórumozókat!
Az infrafûtéssel kapcsolatban szeretnék tájékozódni, villanyszerelési elõkészítés részérõl. Új családi házról van szó, melybe infrafûtést szeretnének telepíteni. Aki már csinált ilyet, tapasztalatait ossza meg velem. Üdv. Istvándi

nova

Bár én még nem csináltam ilyen fûtési rendszert, de ugye ezeket el lehet helyezni a mennyezeten, járófelületen. Mindegyiknek más kábelt kell tenni a mechanikai védelem miatt.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

felvillanyozlak

Idézetet írta: istvandi Dátum 2011. március 28., 09:48:10 DÉLELŐTT
Üdvözlöm a fórumozókat!
Az infrafûtéssel kapcsolatban szeretnék tájékozódni, villanyszerelési elõkészítés részérõl. Új családi házról van szó, melybe infrafûtést szeretnének telepíteni. Aki már csinált ilyet, tapasztalatait ossza meg velem. Üdv. Istvándi


Én infrapaneleket telepítek 2-3 éve,amit tapasztaltam szívesen megosztom mindenkivel...Lehet kérdezni..:-)

Gyurmaúr(fi-relé)

Én "csak" 2x szereltem eddig infrát, de mert többet helyeztem fel egy ingatlanban, illetve rendelkezésre állta 400v-os hálózat, ezért én tokozott "szekrénybe" kötöttem be a paneleket, méghozzá úgy, hogy mindegyik panelnek saját kismegszakítója van és a kapcsolás mágneskapcsolóval történik, melyet pl a fürdõszobában, a másik helyen a hallban elhelyezett thermosztát kapcsol, így egyrészt arányosan tudtam elosztani a terhelést, másrészt nem kûldtem kakaót az általam annyira nem megbízhatónak tartott LCD kijelzõs thermosztátokra, hisz rajtuk csak a mágneskapcs mûködtetõ tekercsének árama megy át, az pedig lófütty. Természetesen, ha egy ingatlanban több panel van, akkor -és eddig ez így volt- felszereltem a tokozottra 1-2 ú.n. szekció kapcsolót (pl Ganz KK0, mert az neekem teccik... ;D), így ha nem szükséges, akkor nem fût az összes cuccka. Ha pedig ez a mûködtetõ szekrény nem egy helyen -hanem pl a padláson- található a thermosztáttal, akkor a teljes cucc fõkapcsolóját általában a thermosztát mellé teszem, így a nyári idõszakban, vagy esetleges hosszabb távollét esetén könnyedén áramtalanítható az egész berendezés és nem a thermosztát szeszélyére van bízva az áramtalanítás. Tiszta szívbõl ajánlom mindenkinek a ?150?, 300, 500 és talán 1000W-os teljesítményben kapható hõpaneleket, ugyanis egy egyéb fûtés nélküli pl. fürdõszobában frenetikus élményt nyújt pl. a kád feletti plafonra szerelve, de a klotyó felett sem rossz, amikor épp mély gondolataidba merûlve kábelt fektetsz és közben nem fagysz oda a fajanszhoz...  :D

szmihaly

Kinek milyen tapasztalata van az infra panelekkel?Melyik gyártmány a jobb? Mert én még csak a Czinege és tsa. által forgalmazott panelt szereltem,s nincs össze hasonlítási tapasztalatom.

Ywcsy

Szép napot mindenkinek!

Kérdésem nem teljesen az infrafűtéshez kapcsolódik, de ez az alapja.
3. generációs infrafilmmel szeretnénk padlófűtést kiépíttettni.

A szakember azt javasolta, hogy 3*25 Amperig kérjünk bővítést, bár a fűtéshez magához sem kell a 25,de hogy elbírjon mindent, ez ajánlott.

Jelenleg 1*16 Amper van a házban. Ez elbírja a mostani igényeinket. Tv, háztartási eszközök (alap felszerelés), kütyük.

A továbbiakban szeretnénk egy 120 l-es villanybojlert,majd a tűzhelyet elektromos sütősre, plusz még egy elektromos sütőt, és egy indukciós 2 férőhelyes lapot is használatba venni.

A regisztrált szerelő által adott árajánlat, plusz az amperbővítés 330 párezer forint körüli összegből lenne meg, úgy, hogy a jelenlegi óra kiiktatásra kerülne, és egy új, három fázisos kerülne felszerelésre.

Olvasgattam a témában, de már rég elvesztettem a fonalat, és felmerült bennem néhány kérdés, amire szeretnék választ kapni.

Az egyik, hogy arra volna-e lehetőség, hogy marad a jelenlegi óra, 25 A-ra bővítve (ez előrefizetős, és szeretjük, szeretnénk, ha ilyen maradna, de a szerelő azt mondta, hogy háromfázisosban talán nincs is ilyen), kiépítésre kerülne vezérelt áram, 25-32 A-on, valamint egy plusz óra egy fázissal, amire csak a fűtés lenne kötve. 25-32 A-al?
Illetve, ha ez kivitelezhető, milyen költségekre kell számítani?

Előre is hálásan köszönök minden segítséget!

Üdv: Ivett