Napközi villanyszerelési megoldások

Indította faxelektro, 2014. október 07., 19:34:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó estét
   Egy napközi konyhájába és ebédlöjébe milyen szabvány szerint kell szerelni dugalj-kapcsoló magaság, érintésvédelem,lámpatestek,áramkörök száma stb. Az épűletben csak 220v van.
                                                                                     
                                                                             Köszönöm

nova

Konkrétan szabvány hivatkozás számára vagy kíváncsi, vagy arra hogy a napközi villanyszerelése, eltérő-e a máshol alkalmazott villanyszerelési megoldásoktól?
Beleolvasva a témába, több kérdéskörről beszélhetünk. Egyrészt erősáramú villanyszerelési megoldásokról beszélhetünk:

  • kapcsolók
  • konnektorok
  • lámpatestek
kialakításával foglalkozik. Áramkörök száma kérdést igazából nem nagyon értem, hiszen új kialakításnál a villamos terveket kell követni, meglévő hálózatnál a terhelhetőség, és kialakítással kapcsolatos aggodalmak kerülhetnek előtérbe.
Az érintésvédelem kérdése megint más téma. :) Röviden viszont itt is igaz szerintem, hogy törekedni kell a lehető legnagyobb biztonságra. A kötelezően előírtakon felül.

[info]ui.: Hozzászólásod különválasztottam mivel nem igazán kapcsolódott szerintem a témához, melyhez hozzászóltál. [/info]
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

faxelektro

Jó estét
                 A kapcsolok,konektorok magassága érdekelne inkább

Novill

Általában a 150 cm megfelelő. Konnektorokat is lehet ebben a magasságban szerelni, illetve 120 cm-re, vagy takartan a melegítőpultnál vízmentes kivitelben.

zsizsi

Szia faxelektro!

Ismereteim és kivitelezett tervek szerint ovódákban és bölcsődékben 160 cm a szerelvény magasság.
Alapvető ebben az esetben a gyermekvédelmi kialakítás is. (gyermekvédelmi dugalj)
Olyan helyeken kell 160 cm-en lennie ahová a gyerekek bemehetnek.A konyha szerintem nem az!
Különösen fontos az iylen jellegű kiépítésnél a megfelelő érintésvédelem és ÁVK alkalmazása. Nem mintha más esetben ez nem lenne alap dolog, de itt pláne az...
Ja! A mozgáskorlátozott helységere ez nem vonatkozik tudtommal.

Sajnos nem vágom fejből az ide vonatkozó szabványokat de jogszabály is rendelkezhet erről ha minden igaz.
ha valaki tudja az ide vonatkozó passzusokat az sorolja fel ha kérhetem, szeretném elmenteni magamnak.

Üdv.:
Zsizsi