Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2019. február 16., 19:09:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

Az energiakorlátozási osztály fokozata.
Gyakorlatilag arról van szó, hogy előbb kikapcsol, mint ahogy a szinusz félhullám elérné a csúcsát.

Sztrogoff

Kissé utánanéztem a konkrét számoknak, bár így estefelé már nem nagyon fog az agyam. :D
Tehát a szabványban meg vannak adva, hogy melyik osztályhoz, milyen zárlati áramra jó,  milyen névleges áramerősségű, milyen karakterisztikájú kismegszakítón egy bizonyos ilyen energiakorlátozási osztály esetén mekkora energia mehet át.
Például a gyanúba vett kismegszakító 4500 A-t bírna megszakítani. Mert ugye az el nem halványított kismegszakítón nem 6000 van. :) Namost, a 4500 A esetén egy szinusz félhullám alatt kb 150 000 A2sec energia megy (menne) át, de a 3 szám a keretben azt jelenti, hogy a szabvány szerint ebben az esetben (4500 A független zárlati áram, B16 kismegszakító) úgy szakít meg, hogy maximum csak 25 000 A2sec megy át. Azaz, mikor a szinusz még csak felfelé megy, akkor valamikor már durrki.

Ilyen áramkorlátozó jelenség az olvadóbiztosítóknál is van.

nyaki


faxelektro

Ma bekötöttünk egy fürdőszobába egy pára érzékelős élszívót a rajzon levő S-kontakt a pára érzékelő kontakt.? Az égőről tápláltuk null-fázis a kapcsoló felkapcsolva nem indult de gondolom így is kell csak akkor működik mikor nagy gőz van a fürdőben?

Fecó

Szerintem kell neki fix fázis, és az s bemenet érkezik a lámpától, ennek lekapcsolása esetén fut a késleltetés. A pára esetén meg magától indul, szellőztet, megáll.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


nyaki

A páraérzékelőnek sajnos jelentősen több idő kell a felálláshoz, mint monnyuk egy időzítőnek, ezért fix fázis nélkül szinte használhatatlan lesz eme szolgáltatás.

faxelektro

Tudok adni fix fázist is mivel az égőhöz ami a plafonon van három szál megy csak gondoltam mikor be megy borotválkozni vagy mosakodni és nem zuhanyzik ne működjön a ventilátor mivel elégé zajos működés közben és csak pára esetén zuhanyzáskor kapcsolna.

Fecó

Akkor hagyd ki az s sorkapcsot, és így csak párára megy...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Atis57

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2020. augusztus 27., 20:21:18 DÉLUTÁN
Jó estét
            Mit jelent a kismegszakítón a 6ooo alatti 3-as?

Szia!
Nagyon kevés kismegszakitón van feltüntetve--Áramkorlátozási osztály ? többet nem találtam róla.

Kismegszakító beazonosítása:
A kismegszakítón látható fontosabb jelölések és azok értelmezése. A kismegszakító szimbóluma és annak értelmezése.
Kismegszakító névleges értékei: 1. Kioldási karakterisztika. Azt mutatja meg hogy a késleltetés nélküli kioldó, a névleges áram (In) hányszorosára van állítva. | 2. Kismegszakító névleges árama In. Az az áram melyet folyamatosan lekapcsolás nélkül képesnek kell lennie vezetni. |3. Névleges üzemi feszültség. | 4. Névleges üzemi frekvencia. | 5. Maximális megszakító képesség amperben. | 6. Áram korlátozási osztály.

Kismegszakító szimbólumán látható jelölések: 7. elektromágneses zárlati kioldó jelölése (nem minden esetben van feltüntetve). | 8. Termikus kioldás jelölése (nem minden esetben van feltüntetve). | 9. Nyitott állapotban a mozgó és álló érintkezők távolsága megfelel a szigetelési és leválasztási követelményeknek. | 10. A kismegszakító szimbólumán található legfontosabb jelölés az X. Az X jelöli, hogy a készülék önműködő. Amelyik megszakítón nincs X az nem önműködő védelmi készülék!

nyaki