családi ház villamos tervezése

Indította Baltuga, 2013. szeptember 12., 13:15:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

A be tápot egy 16A-30mA-tipAC háromfázisos FI-reléről kapja mert per pillanat nem volt A  Típus de le cserélem mikor kapok most úgy is csak próbálják még nem fürdik senki mert a turizmus nulla.

nyaki

A rajzot követve ugyan van rajta 3f. csatlakozónak tűnő kapocs, de szerintem max 2 fázisra köthető. A meglévő 5 eres vezetékből  2 fázisú táplás esetén, 1db N, 1db L1 és 1db L2 , valamint a PE vezeték szükséges a megfelelő keresztmetszetekkel. 1 fázisra kötve az 5 eres vezetékből 2 db N, 2db L és 1db PE vezeték szükségeltetik, minimum 32A-es biztosítással, amit bizonyíthat a panelen található 30A-es biztosító is, továbbá ez előrevetíti a vezeték szükséges keresztmetszetét is. Mivel 1 fázisú táplálásnál a szükséges nagy áram miatt, az 5 eres vezeték PE vezetője nem elégíti ki a vezeték keresztmetszetekre vonatkozó szabványi előírást, így az cserés lesz. A fűtőbetét 1 fázisú, ez kétségtelen, tehát nagy eséllyel minden más fogyasztó is 1 fázisú. Ebből következik az is, hogy 2 fázisú bekötés esetén, 1 fázis csak a fűtést, míg a másik fázis a motorokat és egyéb részeket táplálja, ezért a 32A-t két részre bontva, minimum 2x16A biztosítás szükséges, esetleg egy fokozattal nagyobb, azaz 20A.
Összegezve, ha 5x2,5mm2 vezeték van kiépítve és nem cserélhető egyéb okok miatt, akkor sajnos csak 2 fázisú lehet a táplálás 2x16A biztosítással, 1 fázis esetén minimum 3x6mm2 vezeték szükséges 32A biztosítással.

nyaki

Emlékeim szerint, az ilyen berendezések ugyan működtethetőek 1x16A-ről is, azonban ekkor egy DIP kapcsolót át kell állítani és ún. sánta üzemben fog működni, azaz egyidejűleg minden funkciót nem lehet használni. A műszaki leírását át kell bogarászni.

faxelektro

Sajnos nem kapok egy magyar műszaki leírást csak angol van azt fordítóval fordítani sok értelmetlen dolgot fordít. Hol keressek magyart mert sehol nem találom?

nyaki


faxelektro

Küldött a forgalmazó egy néhány információt: távolítsam el a fehér szálat a J26 és J32,vagy J25 közül
                                                                   távolítsam el a kék szálat a J28 és J58 közül
                          Amelyiken 1DIP kapcsoló van a DIP kapcsolót ki kell kapcsolni
                        Amelyiken több kapcsoló van ott a DIP kapcsoló gombjai on pozícióban kell kapcsolni.
Utóiratban azt írják,hogy nem minden GS5xxZ bir el három fázist és a három fázishoz szűkséges a PCB Rev B system.Ez amit be kell kötni-GS510DZ-PN55415-01 most azt nem tudom ezt be lehet három fázisra kötni.
Kérdeztem újból a forgalmazót azt mondta értesít meg kell kérdezze a gyártót.

nyaki

Az "AC Sercice" táblázat egyértelműen mutatja, hogy mit és hogyan. Az alaplap is beazonosítható a rajta feltüntetett adatokból.
...egyébként pedig ha a forgalmazó ígéretet tett, akkor várd meg a válaszát.

faxelektro

Ma este kaptam értesítést,hogy működik három fázissal,a tulaj mondta hogy értesítették telefonon egész Belgiumból kellet meg tudják ott gyártják állítólag..Holnap megyek be kötni.

faxelektro

Be kötöttem a jacuzzit három fázisra működik persze meg kérdeztem a gyártót ki vettem 2 darab áthidalást a beállításokat a tulajra bíztam mert több ideje van. Ki kell cseréljem a 25A-30MA-tip AC RCBO-t egy 16A-30mA-tip A-RCBO-ra.

tothgyula

T. Faxelektro! Tudnál fényképet feltenni a végleges bekötésről? Ebből is tanulhatnánk:Köszönöm.