Társasházi csoportos mérőhelyek

Indította Pipoly Adrián, 2020. március 16., 16:31:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Pipoly Adrián


Tisztelt kollégák!

Nagyon tetszik ez a fórum, rengeteg érdekes dolgot találtam, de még senki nem vetette fel a csoportos mérőhelyeket.(Talán)
Egy nyolc lakásos, háromemeletes társasház mérőinek cseréje előtt állok, és ez lenne a felavatásom ebben a munkakörben.
Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni a pontos munkamenetben.
Ebben az esetben természetesen terveztetni kell, ami tudtommal folyamatban is van.
Gondolom következő lépésként be kell nyújtani a csoportos igénybejelentőt, vagy egyénenként még ez is kérdés bennem.
Innentől érdekelne komolyan hogyan is álljak neki. Kialakítom a kábelcsatlakozást, majd kiépítem a túláramvédelmi készüléket, a tűzeseti főkapcsolóval.
Gondolom innen kiépítem a csövezést hogy a mért csatlakozó vezeték minden órának a tulajdonosához eljusson.
Aztán mikor kötök rá, mikor jelentem készre, addig a fogyasztó villany nélkül marad?
És még egy nagy kérdés kavarog bennem, miszerint egy ekkora létesítménynek is elég egy szonda, vagy hogyan lesz földelés, EPH?

Talán sok tapasztalatlan kollégáim közül mást is érdekelne ez a folyamat.
Előre is köszönöm ha valaki annyira segítőkész, hogy lépésről-lépésre leírja ezt a folyamatot.

További szép napot, mindenkinek.

Fecó

A tervező által készített tervet jóvá kell hagyja a szolgáltató. Ha ez megvan, ezután kezdődhet a munka. Az ELMÜ-nél külön foglalkoznak a társasházakkal, nem kell mind a 20 lakó nevében egyesével intézkedni, de minden mérőhelyhez el kell készíteni a regisztrációs nyomtatványt. A munka ha zárópecsét-bontásokkal jár, külön le kell jelenteni az arra jogosult szerelőnek. Neked kell megoldani, hogy a fogyasztók kisebb-nagyobb zavartatásokkal, de folyamatosan ellátva legyenek. Miközben hallgathatod: "ennek semmi baja nem volt, minek ez már megint, a liftet nem használhatják, tönkretesznek mindent, nem lehet teregetni mert száll a por, miért kell zörögni délben is, meddig tart ez az egész, ellopták a virágomat a lépcsőházból. Az MSZ 447 jelen kiadása szerint törekedj rá hogy a földelési ellenállás 10 Ohm alatti legyen, rád van bízva hány szondával éred el...