Szóbeli vizsga

Indította linuxpro, 2012. május 01., 12:27:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

linuxpro

Sziasztok!

Most fogok vizsgázni villanyszerelésbõl, tételeket kidolgoztuk, csak nem kerültek kijavításra, így most vizsga elõtt 3 héttel gondban vagyok. Átnéztem, amit kaptunk (0899-06 illetve 0896-06) de van olyan pont amihez egy szót sem tudok mondani pl. az 5. a 0899-06-ban. Aztán a többihez vagy tudok 1-2 szót, vagy talán 1-2 értelmes mondatot, és kifújt. De nem csak nálam jelentkezik hasonló probléma, hanem az osztály többi tagjánál is.

Ha valakinek lenne kis ideje elmagyarázni akár 1-2 mondatban, hogy mirõl kéne rizsázni szóbeli vizsgán, nagyon megköszönném nektek.

nova

Szerintem egyszerûbb lenne, ha ebben a témában feltennéd azokat a kérdéseket, melyekrõl többet szeretnél (szeretnétek) tudni. Persze nem bemásolni az egészet.  ;) Hiszen kidolgozni senkinek sem lesz nagyon kedve az egészet, de egy két kérdésre biztosan sokan segítenek válaszolni. Esetleg egy két témát átbeszélni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

linuxpro

Igen, gondoltam is, hogy nem az egészet kidolgozni :)

Idéz5. Szerelésvezetõje földkábelen történõ összekötõ karmantyú szerelésével bízza meg. Megkéri Önt,
mondja el az összekötõ karmantyú szerelésének menetét a szerelés megkezdése elõtt.

Mondjuk ez pont olyan, amire nem tudnék válaszolni.

JUVILL



Begépeled a GOOGLE keresõbe, hogy "villanyszerelõ tételek kidolgozva" és megtalálsz mindent.
Úgy rémlik, mintha ezt már kb. 6 hete itt leírtam valakinek.:)
Sok sikert a vizsgához!

Novill

Nézegetem a kidolgozott tételeket. Lehet, hogy nem ártana utána nézni a jelenleg érvényes rendeleteknek és szabványoknak. Mert sok rendelet és szabvány már változott. Gondolom a vizsga bizottságnál jó pont lenne ha ezen változásokra felhívná a figyelmet a vizsgázó. Melybõl látható lenne a napra kész tájékozottsága is.

JUVILL


Ez általánosan jellemzõ téma.
Nem csak villanyszerelõ vizsga tételére vonatkozik, hanem elõfordul sok esetben villamos biztonságtechnikai vizsga idején is.
A jegyzetben, tankönyvben még a régi elõírások, szabványok vannak, de közben már megjelent az új - mivel európai szabványosítás van - és ezt nem igazán követi a tananyag, mert az új jegyzet még a nyomdában sincs.

Villanyreszelő

Idézetet írta: linuxpro Dátum 2012. május 01., 12:53:59 DÉLUTÁN
Igen, gondoltam is, hogy nem az egészet kidolgozni :)

Idéz5. Szerelésvezetõje földkábelen történõ összekötõ karmantyú szerelésével bízza meg. Megkéri Önt,
mondja el az összekötõ karmantyú szerelésének menetét a szerelés megkezdése elõtt.

Mondjuk ez pont olyan, amire nem tudnék válaszolni.


Nekem meg van az összes kidolgozott tétel sor.El tudom küldeni,akinek kell mailben,írjon az attilaturjanyi@gmail.com-ra.
Válasz a földkábeles szerelésre:Információ tartalom vázlata:kábelek szerkezete:1 vagy több vezető ér,réz,alu,tömör,hajlékony,kör,körcikk,trapéz,érszigetelés,övszigetelés,ez együtt a kábel lélek.Utána páncélzat,párnázás,köpeny szigetelés.Kábelek méretre vágása,lépcsőzetes,vezető erek megcsupaszítása sajtoló hüvely szerint felhúzzuk a csövet,összetoldjuk az ereket,ráteszem a zsugorcsövet,rámelegítem körkörösen,összekötöm a kábel páncélzatát.
Kábel szerelési anyagok:összekötő karmaantyúk,végelzárók(öntött vas,öntött alu zsugor cső.)
Szigetelési ellenálás mérése:folytonosság,erek közötti mérés,páncélzat,és erek közt.
Szerszám szükséglet:kézi szerszámok,fűrész,vasfűrész,csupaszoló kés,szigetelési ellenállás mérő műszer,racsnis vágó esetleg.