Villámvédelmi hálózat kialakításának eszközei

Indította coyote2, 2022. január 07., 21:35:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Tisztelt Kollégák!

Következő problémámmal fordulnék Hozzátok.

Adott egy intézmény villámvédelmi hálózatának mérés utáni javítása, melyben kértek plusz levezetőket, földelő szondákkal egyetemben.
Ez tiszta sor, a probléma inkább technikai jellegű:
- a 10mm2-es anker tekercsben érkezett amit ki kellene egyengetni, hogy ne úgy nézzen ki mint az ökör....
- ami "egyengető" van inkább játékszer, mint szerszám ami megkönnyítené ilyen keresztmetszetnél a dolgot, ami komolyabb viszont az százezres tételt jelentene, ami valljuk meg őszintén nem térülne meg.
Van esetleg vmi. "házi praktika a tekercs kiegyengetésére?   

980POWER

Természetesen van, megraktok egy teherautót  kaviccsal, hogy jó nehéz legyen. A tekercs egyik végét rögzítitek valami stabilhoz, amit a teherautó semmikép nem húz el, mi általában fához szoktuk (ha kitépi sincs nagy kár a héját úgyis le húzza, a huzal visszatekeréséhez kell egy jóképű csőfogó) A másik végét a vonófejhez és kihúzzátok karikánként engedve, nehogy megtörjön, ha kiért teljesen difi bezár keresztben hosszában és húzni rajt valamennyit, ne sokat, mert sérülhet a horgonyzás. Két vége hulladék a többi meg mint a nyíl. Csapszegvágóval méretre vágható. Legközelebb 6 méteres szálban leadnia rendelést, és toldókat hozzá. De délután egy ilyesmit össze dobva megoldott a kérdés: https://www.youtube.com/watch?v=HttP9TUKVBo

S/K

https://www.mixvill.hu/hu/villamvedelem/villamvedelmi-kiegeszitok/huzalegyengeto-huzalhajlito/omu-he-l7-huzalegyengeto-gep-max5x50-laposvashoz-7-gorgos

Ilyennel meg se próbáld. (nem a mixvill miatt, az egész szerkezeti egység miatt)
A 8-ast nem bírtuk vele anno. Nem azt mondom hogy olyan lesz mint az ökör... ,de az egyenességet meg sem közelíti.
Ha lehet inkább szálas anyag és ez megmarad körföldelőnek vagy máshova ahol nem látszik és nem szempont az esztétika.

coyote2

Igazából 6m-es szálban kértem, de ez jött. Igy sajnos marad a szenvedés.

Atis57

Szia!
Pedig 2db ilyen "F kulccsal " játszottam régebben.10X 15X   s már nem szóltak érte.....?

A másik lehetőség a 3 görgős egyengető , azt is régen láttam mert sokszor "át kellett menni ",hogy egyenes legyen.

Az azért lényeges , hogy sima betonon aszfalton "ki görgeted a tekercset ", egy másik kolléga meg lépdel rajta.....

coyote2


coyote2

Jó estét!

Kérdés a következő, a villámvédelmi levezető szigetelés alatt mehet simán  vagy valami "csőbe" kellene esetleg bevonni?

Fecó

Norma szerinti vagy nem norma szerinti? éghető a szigetelés? Mekkora a keresztmetszet?

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


coyote2

10-es Anker nem norma szerint, 15 cm-es hungarocell az éghetőseget nem tudom

Tapatalkkal küldve az én S41 eszközömről


Fecó

MSZ 274 szerint nem lehet a levezetőt éghető anyagba ágyazni. És nem ad felmentést védőcsőbe húzásra sem.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről