2 fázisú főzőlaphoz kismegszakító méretezés

Indította Pp, 2022. március 07., 19:21:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Pp

Sziasztok,
7.4 kW indukciós főzőlap bekötési rajza szerint 2F 2N PE kell neki. Szerintetek mekkora a lehetséges legkisebb kismegszakító amivel működni fog? 3 fázisnál tudom, hogy gyök3-mal kell korrigálni, de nem vagyok benne biztos, hogy ha csak 2 fázist használ, hogyan kell számolni a 7.4kW-ból a maximális áramerősséget egy-egy szálon.
Egészen konkrétan most adott erre a célra két 16A-es áramkör, de vajon elég lesz-e vagy át kell húzni az egészet?

Sztrogoff

Azért ez a főzőlap használati utasításából alighanem kiderül. Mármint az, hogy mekkora teljesítményt igényel fázisonként. A mienk is 3700 W-ra korlátozza a teljesítményt fázisonként (bár egy fázison van két lap, és boosterelni lehet mindegyiket 3200-ra, de, mint írom, az együttest korlátozza 3700-ra). Az meg 16 A meg egy hangyanemiszerv (még 9 század amper, felfelé kerekítve). Én mertem 16 A-es kismegszakítókat használni. Különleges esetekben, például 3 műszakos aranyöntödében ez akár baj is lehet 10 év alatt, de egy normál háztartásban elég limitált az az idő, mikor mindkét lap (mármint egy fázison) teljes gőzzel jár, mármint úgy, hogy a másik kettő is teljes gőzzel jár, tehát nem lehet kedvezőbb elosztásra átcsoportosítani.

Ide nem kell a gyökhárom. Fázisonként lehet külön számolni 230 V-al.

Fecó