A leukoplast szigetelőnek számít-e,vagy elektromos vezetőnek?

Indította Attila1, 2020. szeptember 21., 20:18:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Sziasztok!
A kérdés azért fogalmazódott meg bennem,mert van egy régi videómagnó,melynek olyan hibája van,hogy a szerviz sem tudta megcsinálni.
Néha lejátszás alatt az általa kiadott képen fehér pettyek jelennek meg.
Azt vettem észre,ha szét van szedve a készülék,nincs soha ilyen baja.
Azt is észrevettem,ha a videó fém fedőlapjára belülről ragasztok egy Leukoplast csíkot a 230V-os tápcsatlakozás környékén,az
sokáig megszünteti a hibát,talán ritkábban jön elő.
Ezért is a kérdés,hogy okozhat-e valamilyen zárlatot ez a belülről felragasztott Leukoplast?
(Beesik,rossz helyre ér oda például.)
Elméletileg cink-oxid tartalmú,és az vezetheti az áramot,interneten olvastam.
Bocsánatot kérek,ha nagy marhaságot kérdezek.

nyaki

Üdv!
...és ki adta eme kósza ötletet, milyen megfontolás alapján? :D

Fecó

Én bekenném pipamocsokkal...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Attila1

Köszönöm a válaszokat! ;D

Igazából saját "fejlesztés"volt.
Elkezdtem a videót jobb oldalról kopogtatni,akörül jön be a 230V,és megszűnt a hiba szétszedés nélkül.
Ezért raktam bele a leukoplastot,az nyom valamilyen részét a készüléknek belül,és ritkábban jön elő a hiba.

A pipamocsok se rossz,de akkor már inkább az "árokír",bár az biztos vezeti az áramot. :)

Attila1


nyaki

Ha erre esküszöl és a lelkednek ez adja a megnyugvást, akkor hatásos lesz és természetesen benne maradhat  :) , de szerintem egy hozzáértőnek tüzetesebben utána kellene nézni.

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. szeptember 21., 22:24:38 DÉLUTÁN
Ha erre esküszöl és a lelkednek ez adja a megnyugvást, akkor hatásos lesz és természetesen benne maradhat  :) , de szerintem egy hozzáértőnek tüzetesebben utána kellene nézni.
Már volt szakszervizben,tapasztalta a hibát a szervizes,de nem tudott vele mit csinálni.

nyaki

Anno, amikor még TV szerelőként kerestem a betevőt, az egyik vidéki faluba hívtak egy csöves TV-hez. A TV egyik oldala alá és a TV-t tartó asztal két ellentétes lábai alá is raktak 2db téglát, mert így állt vízszintbe a kép, mondván, így minden jól működött eddig. Amikor végleg kifingott, kihívtak, kimentem, megjavítottam a korábban kontaktossá vált, de addigra már szétégett csőfoglalatot és voálá, rögtön feleslegessé váltak a "segédeszközök".
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a hit és az önbizalom nagyon fontos, de vannak dolgok, amik csak látszatra adnak megnyugvást.

nyaki

"Már volt szakszervizben,tapasztalta a hibát a szervizes,de nem tudott vele mit csinálni."

...én hozzáértőről írtam, nem csak egy szerelőről. ;)

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. szeptember 21., 22:34:13 DÉLUTÁN
Anno, amikor még TV szerelőként kerestem a betevőt, az egyik vidéki faluba hívtak egy csöves TV-hez. A TV egyik oldala alá és a TV-t tartó asztal két ellentétes lábai alá is raktak 2db-ot, mert így állt vízszintbe a kép, mondván, így minden jól működött eddig. Amikor végleg kifingott, kihívtak, kimentem, megjavítottam a korábban kontaktossá vált, de addigra már szétégett csőfoglalatot és voálá, rögtön feleslegessé váltak a "segédeszközök".
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a hit és az önbizalom nagyon fontos, de vannak dolgok, amik csak látszatra adnak megnyugvást.
Értem.
Visszatérve a kérdésemhez:
hogy létezik az,hogy cink oxidot tartalmaz a Leukoplast,mégsem kell félni,hogy baleset folytán esetleg átvezet majd áramot?