Bojlerrel kapcsolatos kérdés

Indította Jani, 2010. szeptember 19., 20:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

szmihaly

IdézÚjabb fejlemény. Megint lekapcsol a hőkorlátozó.

Nekem is volt már hasonló esetem,ott a fűtőbetét feszült neki a hőkorlátozó csövének.Nálad esetleg nem lehet ilyen? Vagy nagyon közel van hozzá,és az esetleges vízkő is könnyen vezetheti át a hőkorlátozó csövére a hőt?

jomba

Idézetet írta: szmihaly Dátum 2012. november 05., 18:07:31 DÉLUTÁN
IdézÚjabb fejlemény. Megint lekapcsol a hőkorlátozó.

Nekem is volt már hasonló esetem,ott a fűtőbetét feszült neki a hőkorlátozó csövének.Nálad esetleg nem lehet ilyen? Vagy nagyon közel van hozzá,és az esetleges vízkő is könnyen ezetheti át a hőkorlátozó csövére a hőt?

Előfordulhat. Mert egyik nap is lekapcsolt,és már csak akkor vettük észre amikor hideg víz folyott. Csak az a bibi hogy kihűlt víz melegítésénél,is 10 perc után lekapcsol. De lehet holnap szetszedem.

jomba

Probléma megoldva. Hőfokszabályozóval volt a gond.kicserelve es azóta semmi gond

balazsva

Sziasztok,

Most költöztünk új albérletbe, eddig cirkónk volt, most villanybojler adja a melegvizet. Mivel nincs ezzel tapasztalatom, érdeklődnék, hogy gazdaságosabb ezt üzemeltetni? Ha folyamatosan bekapcsolva hagyom, hogy tartsa a hőfokot, vagy ha minden este bekapcsolom, majd fürdés/mosogatás után kikapcsolom (tehát újra kell neki mindig fűteni az egész tartályt)? 120l-es hajdu bojlerről lenne szó.

Köszi!

Szelei

Nagy valószínűséggel éjszakai áramról van működtetve a bojler. Éppen ezért nem minden esetben van áram alatt hanem napszak függően az áramszolgáltató kapcsolgatja. Ez már eleve kedvezményes áram tarifával megy.

A jó hőszigetelés végett amúgy is az a költségesebb ha engedi le hűlni majd később vissza melegíti.

Érdemes megnézni hány villanyóra tartozik a lakáshoz, ha 2 db. akkor abból az egyik a nappali a másik a bojleré és ez éjszakai kedvezményes.

Mind két esetben én nem kapcsolnám le mert ez nem okoz akkora megtakarítást. Csak több napos távollét esetén érdemes ki kapcsolni.

Ha van kérdése ezen felül kérem tegye fel. :)

balazsva

Köszönöm!
Sajnos nem éjszakairól megy, csak egy óra van a lakásban. Kipróbálom akkor, hogy folyamatosan hagyom menni, meglátjuk, mennyi lesz a számla :)

nova

Hosszabb távon megéri szerintem beruházni a vezérlet mérőre. Körülbelül a fele annyi a  vezérelt (éjszakai) áram díja mint a nappali. Mivel írtad, hogy albérletben laksz, így érdemes lenne felvetni a tulajdonosnak ezt a lehetőséget, hiszen hosszabb távon neki is megérné.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Novával egyetértve, közösen fele fele arányba a tulajdonossal fizetni a bővítést.

balazsva

Idézetet írta: nova Dátum 2012. november 16., 17:45:25 DÉLUTÁN
Hosszabb távon megéri szerintem beruházni a vezérlet mérőre.

Kb milyen áron kötnek be ilyet?

Szelei

Sajnos terület és szerelő függő az ár. Hátha a többiek tudnak ebben segíteni.